THE jak wymiać

Temat przeniesiony do archwium.
Jak prawidłowo wymawiać "the" W słowniku Oxfordzkim ang-pl-ang znalazłem aż 3 wymowy. Ja się uczyłem że przed samogłoską wymawia się [wi] a przed spółgłoską [we]. Niektórzy mymawiają to jak [de]. Jak jest poprawnie. Czy to zależy od regionu czy są jakieś zasady gramatyczne.
Ani "w" ani "d" tylko dźwięczne "th"; dźwięk nieistniejący w j. polskim. Wlóż koniec języka bardzo szybko między zęby i jeszcze szybciej go wyciąg wymawiając przy tym "z".
myślę eva że chodziło jej kiedy wi a kidy we...
wi przed wyrazem zaczynającym się na i np w wymowie a we w pozostałych

chociaż to nie jest regułą..musisz dobrze wyczuć i tyle
sorry jemu...
Ewa dobrze zrozumiała. Dzięki za wskazówki. Stymże ja słyszę [we] i [wi] w wymowie (słownikowej). Nie wiem może jestem głuchy. Za drugą wypowiedz również dziękuję. Dotąd sądziłem że przed samogłąską "the" czytamy jak [wi]. Gdzie można przeczytać dokładniej na temat? Jak przeczytamy np. The USA? Bo ja bym przeczytał [wi] [ju] [es] [ej] Pozdrawiam
/wi/ - zle zlyszysz. jest tam taki dzwiek, jaki opisuje Eva
Twoje /wi/ istotnie wymawia sie przed samogloskami
ju zaczyna sie od spolgloski, dlatego tam jest /we/
Trzeci sposob wymowy to /wi:/ - t z\taki mprzedluzonym /i/, kiedy chcemy podkreslic, ze cos jest np. jedyne w swoim rodzaju
np. be THE star - badz tą jedyną najwiekszą gwiazdą (spektaklu)
I know THE Tony Blair - znam tego slawnego Blaira.
Dzięki za przypomnienie że chodzi o samogłoski słyszane a nie widziane. Jeszcze się nie mogę przestawić bo kiedyś źle się nauczyłem. A z tym wiii to już mnie zastrzeliłaś. Jak w takim razie wymawia się The Beatles w końcu oni sąjedyni w swoim rodzaju. Wiiii .....?
Dzięki za link.
jak sie nazywasz? ktos, kto cie zna, powie
I know Dominik Kowalksi
Jakbys byl slynny, to ten ktos powiedzialby
I know the Dominik Kowalski, w znaczeniu "ten slynny"
jak widzisz to uzycie 'the' nie ma nic wspolnego ze wstawianiem the przed roznymi rzeczownikami np. the Beatles.
Właściwie jestem Marcin. Dominikues mam z bierzmowania. Chyba zaczynam kapować. Pozdrawiam
Ok, Marcin Armando Dominik Melchior don Kowalski de Chuck y Norris

Ja tez jestem on, a nie ona.
Myślałem że masz na imię Magda(;
>Myślałem że masz na imię Magda(;

teraz to się uśmiałem :D
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Studia językowe