dla obeznanych w języku polskim

Temat przeniesiony do archwium.
Można napisać po polsku:

"€1,8 miliarda"? Czy trzeba "1,8 miliarda Euro"? (Euro dużą literą?)
to euro z przodu, to raczej zachodni styl, np tak jak $100- tak raczej się w Polsce nie pisze- ale nie wiem czy to błąd. Bezpieczniej jest napisać :100 euro
Mam w ręku książkę z ekonomii (Głębickiej), gdzie napisane jest 100 euro- euro z małej literki. Ale to oczywiście żaden dowód, bo ekonomista to taki sobie autorytet z ortografii :}
Aha, dobrze wiedzieć. A inni co myślą? Może "€" należy wstawić na końcu?
he he żeby cie zdolowac mam jeszcze wersje : 1 mld EUR -
która jest autentyczna i pochodzi z tej samej książki

Takie mam wrażenie że trochę zbyt skrupulatnie do tego podchodzisz, ale to się oczywiście chwali. Życzę powodzenia
że tak można napisać, to akurat wiem!:)
no cóz kartka papieru cierpliwa- wszystko przyjmie;)
myślę że i tak nikt na to szczególnej uwagi nie zwróci
eee, tak do sprawy to ja nie podchodzę!:)
Jeśli to konkurs prywatnych opinii, to moim zdaniem "€1,8 miliarda" wygląda wyjątkowo paskudnie. IMO, miejsce takich znaczków jest na nalepkach z ceną oraz w tabelach. Jeśli jest to przekaz polskojęzyczny, wówczas znaczek _po_ liczbie.

Ot, moje wyczucie polszczyzny.

PS "obeznanych _z_"
Racja, racja, "obeznanych z ....."! Cenna uwaga!
poszperałam w poradniach językowych i wychodzi na to, że "euro" piszemy z małej litery. Tak więc zastosuję formę: "1,8 miliarda euro" czy też "1,8 miliarda funtów", itp., żadnych znaczków, skoro to tak razi (sobara np.;) )
oczwywiście że poprawnie to będzie "euro" (z małej) - najczęściej stosowane, niektórzy stosują też równoważnie EUR (np. ekonomiczna branżowa prasa )
"Mam w ręku książkę z ekonomii (Głębickiej), gdzie napisane jest 100 euro- euro z małej literki. Ale to oczywiście żaden dowód, bo ekonomista to taki sobie autorytet z ortografii :}"

maszkar, podziwiam Twoje zaangażowanie w pomoc koleżance:-)
>maszkar, podziwiam Twoje zaangażowanie w pomoc koleżance:-)

Ty, Gigantusie, jesteś nie mniej uczynny!:))
zawsze do usług :),
a książkę miałem pod ręką :P
"Ty, Gigantusie, jesteś nie mniej uczynny!:))"
eee tam, bo się zarumienię:-)
eao, spójrz na przykład na dokonania mg czy evci (z rocznika) 74:P, sobara (yo, brudda...), choć to może "górnolotnie" zabrzmi, ale są godni naśladowania:-)

maszkar,weź się zaloguj co?:-)
eao, spójrz na przykład na dokonania mg czy evci (z rocznika) 74:P,
>sobara (yo, brudda...), choć to może "górnolotnie" zabrzmi, ale są
>godni naśladowania:-)


ich dokonania są mi bardzo dobrze znane (chyba wszystkim na forum). Myślę tylko, jak można się odwdzięczyć... Hmmmm.....
"ich dokonania są mi bardzo dobrze znane (chyba wszystkim na forum).
Myślę tylko, jak można się odwdzięczyć... Hmmmm....."

nie wiem jak inni, ale "jakby gdyby co" doszło kiedyś do spotkania forumowiczów, to będziesz na przykład mogła postawić mi piwko, które chętnie z Toba wypiję, o ile jesteś pelnoletnia:-):wink

bo z gimnazjalistkami nie gadam:-)
>nie wiem jak inni, ale "jakby gdyby co" doszło kiedyś do spotkania
>forumowiczów, to będziesz na przykład mogła postawić mi piwko, które
>chętnie z Toba wypiję, o ile jesteś pelnoletnia:-):wink

Ha ha ha, umowa stoi!:)
jestem za leniwy

pozatym juz mam tyle kont w necie ze zapominam ksywek i hasel :((
mam konto u konkurencji i przysylają mi 4 słówka dziennie, nie pamiętam loginu i nie wiem jak to zatrzymać!! Mam ponad 400 listów na skrzynce:P
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Egzaminy