Pytania o czasy w tych zdaniach.

Temat przeniesiony do archwium.
"M" = moja wersja
"P" = prawidłowa wersja w kluczu z książki

1. Owce hoduje się dla wełny lub mięsa.
M. The sheeps rear for wool or meat.
P. Sheep are reared for their wool or meat.

Dlaczego "Sheep", a nie "Sheeps" i jaki czas został zastosowany w tym zdaniu "are reared" i dlaczego taki?

2. Złowiłem pięć pstrągów w pół godziny.
M. I had been entraping five trouts in half an hour.
P. I caught five trout in half an hour.

Dlaczego nie liczba mnoga "trouts" i wytłumaczy mi ktoś kiedy stosuje się "Past Perfect Continuos", bo jak widać niezbyt dobrze go rozumiem.

5. Jego poglady polityczne (politics) staja sie coraz bardziej radykalne.
P. His politics are becoming more and more radical.

"are becoming" to wynika z czasu, czy to taka konstrukcja, której używa się jeśli pojawia się zwrot "stają się"?

6. Politykę trudno jest zrozumieć.
P. Politics is difficult to understand

Kiedy przed czasownikiem stawia się "to" jest jakaś zasada, czy pewne czasowniki występują z "to", a inne nie?
1. Owce hoduje się dla wełny lub mięsa.
M. The sheeps rear for wool or meat.
P. Sheep are reared for their wool or meat.

Dlaczego "Sheep", a nie "Sheeps" i jaki czas został zastosowany w tym zdaniu "are reared" i dlaczego taki?

1 sheep, 2 sheep , 3 sheep itd. - nic się nie zmienia w liczbie mnogiej, taki wyjątek.
To czas teraźniejszy prosty, strona bierna ("są hodowane").


2. Złowiłem pięć pstrągów w pół godziny.
M. I had been entraping five trouts in half an hour.
P. I caught five trout in half an hour.

Dlaczego nie liczba mnoga "trouts" i wytłumaczy mi ktoś kiedy stosuje się "Past Perfect Continuos", bo jak widać niezbyt dobrze go rozumiem.

Trout jest jak sheep (i fish), tak samo w mnogiej jak w pojedynczej. Dlaczego pasował Ci tu czas Past Perfect Continuos?

5. Jego poglady polityczne (politics) staja sie coraz bardziej radykalne.
P. His politics are becoming more and more radical.

"are becoming" to wynika z czasu, czy to taka konstrukcja, której używa się jeśli pojawia się zwrot "stają się"?

Zwrot "stają się" nie pojawia się w angielskim :). Nie tłumaczy się go też automatycznie na "are becoming".

6. Politykę trudno jest zrozumieć.
P. Politics is difficult to understand

Kiedy przed czasownikiem stawia się "to" jest jakaś zasada, czy pewne czasowniki występują z "to", a inne nie?
Wszystkie czasownik mogą wystąpić z "to", to jest postać bezokolicznika, np. "to be or not to be"

Nie wiem, czy tłumaczenie zdań to taka dobra metoda nauki. Istnieje obawa, że przyzwyczaisz się wszystko sobie tłumaczyć w głowie, zanim się odezwiesz, a to zajmuje czas i prowadzi do zbędnych błędów. Jako jedno z różnych ćwiczeń - OK, ale Ty masz już jedną książkę i szukasz następnej, to chyba przesada.
Cytat: ullak
Nie wiem, czy tłumaczenie zdań to taka dobra metoda nauki. Istnieje obawa, że przyzwyczaisz się wszystko sobie tłumaczyć w głowie, zanim się odezwiesz, a to zajmuje czas i prowadzi do zbędnych błędów. Jako jedno z różnych ćwiczeń - OK, ale Ty masz już jedną książkę i szukasz następnej, to chyba przesada.

no bo ta jest dla zaawansowanych i jest trudna, to jaką metodę nauki byś proponował? bo ja ogólnie dużo słucham, oglądam serial Futurama, BBC 6 Minute English, potem czytam tekst na głos bądź powtarzam za lektorem (Shadowing), i patrzę do transkrypcji i tłumaczę to czego nie znam

ale tak jak pisałem moim głównym celem jest ćwiczenie pisania, a nie reszty, chciałbym założyć blog i pisać w nim artykuły po angielsku tylko nie wiem o czym miałby on być :d tu znalazłem parę pomysłów na ćwiczenia na pisanie, ale komu ja będę to podsuwał do sprawdzania:

http://si-je-marija.blogspot.no/2013/01/pomysy-na-cwiczenie-pisania.html
http://nocnasowa.pl/pisanie-po-norwesku/
edytowany przez EasyPeas: 14 mar 2018