ever

Temat przeniesiony do archwium.
1) Miałem poprawić zdania. Jedno z nich to - Did you ever play practical jokes as a child?

Gdyby nie to as a child a więc when to bym napisał Have you ever played a tak skreśliłem ever i napisałem Did you play practical jokes as a child?
W odpowiedziach okazało się, że ponoć ma być Have you ever played practical jokes as a child
Nie rozumiem tego. Zapewne rozmówca jest osobą dorosła a więc dzieckiem był wieki temu. Poza tym jest wyraźnie określony moment when, więc dlaczego każą stosować Present Perfect skoro jest to odległa i sprecyzowana przeszłość? Tak jak już mówiłem, gdyby było samo Have you ever played practical jokes a zatem obejmowałoby okres do teraźniejszości to spoko.

2) NOTICE: The exam session ...... (start).... on Monday 4th and ...... (last).... till Friday 22th.
Pomyślałem, że skoro to oficjalny harmonogram a nie czyjeś dywagacje to użyję Present Simple czyli the exam session starts and lasts. W odpowiedziach użyty został Future Simple - will start i will last. Jakoś tak bardziej pasuje mi tu Present Simple. A może jednak lepiej użyć Future Simple? A jeśli tak to rozumiem, że na upartego Present Simple też pasuje?
1 jest zupelnie poprawne, nie trzeba nawet usuwac ever
2 rowniez wstawilbym simple present

nie powiedzialbym nawet exam session
Dziękuję

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa