Needn't

Znalazłem gdzieś chyab na Oxford Dictionary że needn't się nie zmienia w mowie zależnej. Moja nauczycielka mówi że zmienia na na didn't need to albo didn't have to (present reference) albo wouldn't have to (future reference)

1. Kto ma rację?

2. Jeżeli ona to czy w future reference można też napisać wouldn't need to?
Halo halo. Znlazłem w niecie że może być tak albo tak. Zgadzacie się?

2. Znalazłem ten że can można zmienic na could albo would be able to z tym że to would be able to może nyć zastąpione na could wieć jeśli can w mowie zależnej odnośi się do przyszłości to mamy wybór albo albo. Czy tak?

3. Must. Moja ksiązki og gramatyki nazwa grammar lab coś tam coś poziom c1 c2 mówi że jak jest takie zdanie he must have done ig to jak używamy reported speech to możemy tak zrobić he said he had to have done it. Jak dla mnie to bardzo dziwnie to brzmi pytałem się nativów mówili że źle ale jednak tak było w tej mojej książce. To co myślicie mogę zmienkć must na had to jeżeli to przypuszczenie możliwość a nie obowiazrk?

4. Jak mamy have to to zmieniam po prostu na had to nie ma możlieość żeby zmienić na must prawda?
Miałem napisać coś mądrego ale ostatecznie uznałem, że wstawię fragmenty z książki

"The modals would, should, could, might, ought and must are usually unchanged after past reporting verbs in indirect speech. This is also true of needn't (► 532) and had better (► 77)."

"Must can be used after a past reporting verb as if it were a past tense.
The doctor said that I must stop smoking.
Obligation can also be reported with had to and would have to.
The doctor said that I had to / would have to stop smoking."
Dziękuję, że chcesz pomoć. Natomiast, tyle to ja też wiem, a wypisałem po koleji pytania na które twój wpis tak naprawdę nie odpowiada.