internacjonalizmy- wykres

Temat przeniesiony do archwium.
witam
poszukuje schematu prezentującego procentowy udział zapożyczeń z poszczególnych krajów- jes mi potrzebny do prezentacji maturalnej,
moze ktos z Was spodkal sie z czyms takim, zadowoli mnie nawet sama statystyka
niezmiernie wdzięczny za wszystkie wpisy. Mitlof
chyba nic takiego nie istnieje. Taki wykres mozna by sporzadzic na podstawie danych z jednego zrodla, np. slownika (tzn. po policzeniu wszystkich zapozyczen). Moze potrzebne dane sa np. w pracach prof. markowskiego?

PS. Zapozyczenia sa z jezykow, nie z krajow
Tu są same definicje (bez danych):
http://en.wikipedia.org/wiki/Internationalism_(linguistics)
http://www.answers.com/topic/internationalism
To prawda , zapożyczenia są z jeżyków- ale mogą być i są zresztą z różnych krajów, oto mi głównie chodzilo(śpieszylem sie wiec zjadłęm kilka słów- ale dobrze ze załapałes/aś)
takie dane by sie przydały, ... wiesz co, mi głównie chodzi oto zeby zrobić taki wykres (zapożyczenia z kilku wybranych języków) i zaprezentować na nim udział tych językó w % , w polszczyźnie, na podstawie takiego wykresu będzie można stwierdzić jaki język najbardziej oddzialuje na polszczyzne itp.
wykresu gotowego nie znajde, chce zrobic go sam, ale potrzeboje statystyki, nie wiem z kad mam ja wziac
DZIEKI ZA ODPOWIEDZI
A może ciekawe są też zapożyczenia struktur
Z tego co sie orientuję imiesłowy typu zrobiwszy, skończywszy (konc -wszy)są zapożyczeniami z rosyjskiego, które przeniknęły do polszczyzny m.in. dzięki H.Sienkiewiczowi.
Może się przyda?
To są zapożyczenia fonetyczne,.. owszem tego typu zapożyczenia(tj. rodzaj zapozyczeń) nie wchodzi w skład mojej pracy, mogę jedynie o nich wspomnieć pobierznie- ale dzieki za informacje
>To są zapożyczenia fonetyczne,..

co?
Fonetyczne- takie które zmieniają w danym jezyku końcówke(zazwyczaj oznaczają to samo) , albo mogą być zniekształcone przez dialekt
z grubsza o to chodziło
hmm znajdzie sie zatem ktoś kto dysponuje taka statystyką?
takie dane nie są prostą rzeczą, zeby je zdobyc trzeba sie sporo napracowac, zeby je znalezc, moze wie ktos z Was gdzie to mozna znalezc?
Temat przeniesiony do archwium.