matura-how to say it in english?

Temat przeniesiony do archwium.
how to say in english "matura" or "egzamin maturalny"?
when I will speak about my education and my work (my cv), what time should I use?
(secondary) school-leaving examination(s) / exam(s)

spotkałem się też z

Matura exams
Tu w Irlandii matura jest odpowiednikiem Leaving Certificate...możesz więc chyba śmiało to używać,choć 100% pewnosci nie mam ;-)
'mature exam'. when you are mature you are emotionally and mentally developed and prepared for being a father/mother.That is the etymology of this word.When sb steps gradually into the grown-ups world :~)
t co napisal M@rtix to wersja zrozumiala na calym swiecie. jezeli piszesz cv na rynek irlandzki, napisz leaving certificate, jezeli na rynek brytyjski, napisz A levels itp.
obviously i meant to type- grown-ups' world. just a little mistake,ooppps.
a jak bede musiala opowiedziec swoj zyciorys i dotychczasowe dokonanie, to jakiego wlasciwie czasu mam uzyc, prosze o jakis przyklad
grown-oops :-)
aha, a rozmowa o prace bedzie w Niemczech
dziekuje za tychczasowe odpowiedzi
Bocconcino, nie za bardzo Cie nosi? Lazisz juz po stronie niwmieckiej, po wloskiej, a teraz Cie tu przynioslo? Marsz do slownika! Nie wiesz czy Kasia doszla juz co ma pokrecone w komputerze?
w cv pisze sie same czasowniki bez podmiotu
np. 2002 won "best composition work" award
a w niektorych dzialach w ogole bez czasownikow
Education
1998-2002 Chuck Norris secondary school in ostroleka
2[tel]College of Arts and Marketing, Lomza

nie ma jednej odpowiedzi
ok, cv na pismie juz mam, ale pytanie jest o ustne przedstawienie zyciorysu
jak jest podany rok to simple past, jak nie to present perfect, jezeli dotyczy to terazniejszosci, ha, ha, to czasy terazniejsze... Przeciez to wynika z zasad gramatyki!
Chuck Norris secondary school in ostroleka

Tak. Bez komentarza.
Bocconcino, nie przejmuj sie mg. On ma czasami takie dni, ze musi pokrzyczec. Odpowiedz mi lepiej na pytanie ( jest na samej gorze ).

Pozdrawiam
>how to say in english "matura"
Mozesz tez po prostu "secondary-school finals."
ciao to_ja, a co ty tu robisz? chocdzi ci o to jak jest matura po english? odpowiedz masz na dole
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Studia językowe