potrzebuje POMOCY przy teście.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, moze ktos z was moglby mi pomoc z testem z ang. Mysle ze dla wiekszosci z was nie bedzie to zaden problem, a mnie uratuje przed ustna odpowiedzia. Z gory bardzo DZIEKUJE :)

REVIEW
1. Circle the best answer (a), (b), (c) or (d).
1. I think there ... be a lot of people at the festival tomorrow.
a) 'll
b) can
c) must
d) has to
2. The yachts have ... reached the English Channel.
a) for
b) already
c) still
d) yet
3. The wind has just ... . We are moving very slowly.
a) race
b) run
c) lost
d) dropped
4. Why ... we go to Hungary on holiday?
a) not
b) do
c) don't
d) have
5. Susan left all her ... in the taxi.
a) rations
b) baggage
c) traffic
d) land
6. The flight is ... and hasn't arrived yet.
a) ran out
b) put out
c) delayed
d) erupted
7. ... student has ever asked that question before.
a) No
b) None
c) Some
d) Any
8. ... put out the fire.
a) Firefighters
b) Skippers
c) Presidents
d) Somke
9. I saw the aeroplane crash in the ... .
a) distance
b) sight
c) spread
d) reach
10. Almost ... came to the party.
a) someone
b) somebody
c) everyone
d) every

VOCABULARY
2. Use the correct words from the box to complete the definitions.
sweater coast homeless cough rescue accommodation skipper dance streets busk tourist towel square
EXAMPLE
somewhere to live accommodation
1. earn money by playing a musical instrument in the street ...
2. cloth used to dry oneself ...
3. without permanent shelter or a place to stay ...
4. captain of a ship or yacht ...
5. to save someone from trouble or danger ...
3.Complete the sentences with the correct words from the box.
escaped choice rent flames destroyed shark moped attacked traffic depressed
1. The family ... from the burning house.
2. How much ... do you pay for this house?
3. I ride a ... to work everyday.
4. Fire ... a holiday resort on Haymen Island yesterday.
5. There was heavy traffic on the motorway because of the accident.

GRAMMAR
4. Complete the sentences by using just, still, yet, for or since. You can only use each word once.
1. The students have ... finished writing their test.
2. I haven't washed the car ... last month.
3. Jack ... hasn't been to see the doctor.
4. The Robinsons haven't bought their new house ... .
5. Isabel has lived in Brazil ... eighteen months.
5. Complete the sentences by using the past simple or past continuous of the verbs in brackets.
1. He ... (surf) near the beach when he ... (see) a shark.
2. The incident ... (happen) while I ... (go) to work.
3. Paul ... ( push) me while I ... (play) with the children.
4. We ... (wait) for the boat when the police suddenly ... (arrived) .
5. Terry ... ( drive) my car when he ... (have) the accident.
6. Sue .. (drink) coffe when she ... ( hear) the news.
7. She ... (wear) a green sweater when I ... ( meet) her.
8. When I ... ( got) home last night, the baby ... (cry)
9. John ... ( stay) in Rome when his father ... (die)
10. We ... (buy) tickets when the film ... (start).
6. Complete the sentences by using will and a verb from the box.
ask take be phone have tell get come do see
1. They say tomorrow's weather ... fine and sunny so we can go to the beach.
2. I don't think the journey ... them very long.
3. I ... you you as soon as I arrive at the airport.
4. I don't think that he ... time to see you this afternoon.
5. I ... about tickets when I go to the box office.
6. I ... him when I see him tomorrow.
7. She thinks she ... here tomorrow.
8. Do you think he ... on Saturday.
9. I ... that for you.
10. Thanks. I ... him tomorrow.
Uwaga! Prosimy o NIE proszenie o odrobienie zadań domowych, tłumaczenia długich tekstów oraz inny prośb w których nie widać własnego wysiłku. Takie wpisy na ogół pozostają bez odpowiedzi. Zachęcamy jednocześnie do samodzielnej pracy i prośbe na forum o sprawdzenie - szansa na odzew forumowiczów jest wtedy nieporównywalnie większa :)

Mysle ze dla
>wiekszosci z was nie bedzie to zaden problem,

Masz rację. Rozwiązalam to w 45 sekund. Ty też kiedyś tak będziesz umiala, pod warunkiem, ze sie przylożysz do nauki. Cudów nie ma.


a mnie uratuje przed
>ustna odpowiedzia.

Następna chce dobrą ocenę za lenistwo i nicnierobienie.
eva74
Myslisz się, nie widzę powodów by się Tobie tłumaczyć z czegokolwiek, ale nie lubię jak się kogoś z góry ocenia. Nie jestem leniem! Wróciłam do szkoły po pół roku nieobecności przez wypadek, ciężko mi w dwa miesiące zaliczyć dwa semestry ze wszystkich przedmiotów. Zabij mnie, angielski nie jest moją mocną stroną i dlatego napisałam prosząc o pomoc. Nie uzyskałam jej tu, więc poszukam gdzie indziej.
jak wszyscy z wielką werwą unikają tego czerwonego napisu!

Tyle energi straconej na przepisywanie tych tekstów do komputera z pewnością by starczyło na rozwiązanie zadania domowego:((
Jeśli to rzeczywiście prawda i naprawdę przez pól roku nie moglaś się uczyć w domu nawet przez godzinkę dziennie, to zaleglości ze wszystkich przedmiotów masz tak ogromne, że lepiej by bylo, żebyś caly rok powtórzyla. Bo w przyszlym roku będzie tylko gorzej, zwlaszcza z takimi zaleglościami.
Nie chcę powtarzać roku, chcę zdawać maturę z przyjaciółmi, przeżyć z nimi studinówke. Jestem do przodu z większością przedmiotów, na koniec zostawiłam sobie te najcięższe dla mnie, czyli chemie, fizyke i angielski. Wiem, że chcę iść na łatwizne z ang. ale marze tylko o tym by zaliczyć ten rok. Patrze pozytywnie, przede mną wakacje, więc mam nadzieje że dam rade eksternistycznie na jakims kursie nadrobić braki z anglika. Trochę wiary w ludzi eva74.
Cześć. Choć jestem już bardzo zmęczony, z przyjemnością posłużę Ci pomocą wierząc, że nie okaze się spóżniona. Chciałbym Cię też przeprosić za przykrość, która Cię tu spotkała ze strony - jak się zdaje - chyba jakichś lokalnych gwiazdorów. Zupełnie nie przejmuj się tym, co mówią. Trzeba przyznać:cenią się wysoko. Oto moja propozycja:
REVIEW
I
1. a
2. b
3. d
4. b
5. b
6. c
7. a
8. a
9. a
10. c
VOCABULARY
II
1. busk
2. towel
3. homeless
4. skipper
5. rescue
III
1. escaped
2. rent
3. moped
4. destroyed
5. zechciałaś zrobić sama (bez zarzutu).
GRAMMAR
IV
1. just
2. since
3. still
4. yet
5. for
V
1. was surfing / saw
2. happened / was going
3. pushed / was playing
4. were waiting / arrived
5. was driving / had
6. was drinking / heard
7. was wearing / met
8. got / was crying
9. was staying / died
10. were buying / started
VI
1. will be
2. will take
3. will phone
4. will have
5. will ask
6. will tell
7. will get
8. will come
9. will do
10. will see
Podobnie jak Ty wierzę, że maturę zdasz w tym roku. To zresztą nie tylko kwestia wiary; przecież i z racjonalnego punktu widzenia trzy przedmioty to nie katastrofa. Tak więc ustalone: zdasz i cześć. Nawet wbrew tym wyjątkowo bezczelnym zaleceniom, których Ci tu też nie oszczędzono: Ziemia wciąż nosi różne nieludzkie monstra. A Ty się ich wcale nie bój.
Pozdrawiam szczerze serdecznie. Dobranoc.
Sprawdziłam wszystkie zadania oprócz II i III i w pierwszym znalazłam błędy:

1. c
Why don't we go to Hungary on holiday? - wydaje mi się, że to miało brzmieć jak propozycja.

10. a
Almost everyone came to the party.

Swoją drogą, ja bym pewnie wybrała odpowiedź ustną ;-) Nie dziwię się też moim przedmówcom, ponieważ nic nie zrobiłaś, nawet najłatwiejszej testowej części, więc nie dziw się, że niektórzy mogli to zrozumieć jako zwykłe lenistwo. Mogłaś przecież chociaż spróbować.
"Chciałbym Cię też przeprosić za przykrość, która Cię tu spotkała ze strony - jak się zdaje - chyba jakichś lokalnych gwiazdorów."

hola hola, m-j:-), jaka przykrość? hehe no nie przesadzaj bardzo Cie proszę, a poza tym, całkowicie popieram Ewę74 w jej stanowisku, no ludzie kochani, przecież nie można tak nieelegancko nadużywać czyjejś uprzejmości i całe życie się kimś wyręczać w tak "sępiarski" sposób---
a z 2 strony, przecież zarówno Ewa, jak i inni forumowicze pomagają ludziom bezinteresownie, z własnej i nieprzymuszonej woli
(a jak m - j nie wierzy, to niech wpierw się zaloguje i sprawdzi ile tysięcy razy pomogła Ewa!, nim nawrzucasz komuś od "gwiazdorów"!!!:-))).....)
I znowu wyjdzie, ze zawiazuje kolko rozancowe, towarzystwo wzajemnej adoracji, i takie tam inne, ale nie moglam sie powstrzymac.

Chciałbym Cię też
>przeprosić za przykrość, która Cię tu spotkała ze strony - jak się
>zdaje - chyba jakichś lokalnych gwiazdorów. Zupełnie nie przejmuj się
>tym, co mówią. Trzeba przyznać:cenią się wysoko.

Tak, oni sie cenia wysoko. I bardzo slusznie, a dla Twojej wiadomosci, wiekszosc forumowiczow odwiedzajacych to miejsce troszke czesciej niz Ty, ceni ich jeszcze wyzej. Polataj po tym FORUM, przemysl to co zobaczyles i potem oceniaj.


1. Ty też kiedyś tak będziesz umiala, pod warunkiem, ze sie przylożysz do nauki. Cudów nie ma. ( eva74 )

2. z przyjemnością posłużę Ci
>pomocą wierząc, że nie okaze się spóżniona. ( Ty )

Jak myslisz, tak na dluzsza mete, ktora pomoc jest skuteczniejsza - Twoja czy evy74?
"Ziemia wciąż nosi różne nieludzkie monstra. "

spójrz "to ja", Pan Błyskotliwy chyba o nas forumowiczach raczył się wypowiedzieć hehe:-) dopiero wyczytałem tę jego złotą myśl :-))
wstyd panie m-j
dopiero wyczytałem tę jego złotą myśl

Ja tez tego nie widzialam, ale tu sie z nim zgodze - jestem 100% jedza, z babki prababki ( a jedza to przeciez jedno z "roznych nieludzkich monstrow" ). Tyle ze jego wypowiedz mnie nie dotyczyla - dziwnym trafem nie bralam udzialu w nawracaniu.
ja też nie brałem ale dołączyłem potem do "krucjaty" Ewy, dlatego pozwolę sobie zgłosić swój protest przeciwko takim określeniom:-)
Dodatek:

" tym wyjątkowo bezczelnym zaleceniom, których Ci tu też nie oszczędzono: "

I w tym wypadku tez sie z nim zgodze. Jak mozna tak bezczelnie radzic komus by zaczal sie uczyc.

Gigantus przestan sie czepiac czlowieka. Nie masz racji.
Koncze, ide sobie polatac za "moimi" konikami.
Gigantus przestan sie czepiac czlowieka. Nie masz racji.

i kto tu sie kogo czepia?

ide sobie polatac za "moimi" konikami.

have a nice trip!
>"Ziemia wciąż nosi różne nieludzkie monstra. "


O jakie fajne :) Chyba sobie wpiszę do jakiejś sygnaturki.

~ eva74, lokalna gwiazda, czlonkini kólka wzajemnej adoracji, aka "nieludzkie monstrum".

he he będę mieć dobry humor caly dzień dziś.
Możemy się tak zwoływać: monstra, do roboty!
Temat przeniesiony do archwium.