Strzelanie z miejsca.

Temat przeniesiony do archwium.
Aby załadować obie armaty do strzelania z miejsca należy:......

Jak bedziez "do strzelania z miejsca" ? startowania z miejsca itp....
Moja propozycja - i chyba trafna.

To load both cannons for shooting from the stand, it is necessary to:
Czy armata może strzelać w ruchu. Jesli nie ja bym pominął to z miejsca.
Oczywiście, że nie. Jedynie działa w czołgach mogą strzelać w ruchu. Oprócz czołgów są jeszcze tzw. działa samobiezne. Ale one niestety strzelają tylko z miejsca, chyba że trafi je nieprzyjacielski pocisk.
"Czy armata może strzelać w ruchu"
- nie wiem - tzn napewno ma kółka itp ale czy strzela w ruchu - nie doszedłem jeszcze do tego fragmentu (może jest inny podpunkt) ale sprawdze dopiero w poniedziałek i dam znać :)
>sprawdze dopiero w poniedziałek i dam znać :)

Nie napisałeś, w który poniedziałek. A powinieneś napisać, że w pierwszy poniedziałek po powrocie z wojska.
Żadna armata (poza działem czołgowym) nie strzela w ruchu. Kółka ma tylko po to, żeby żołnierze mogli ją przepychać na nowe stanowisko lub by samochód-ciągnik mógł ją przewieźć.
Pocisk wystrzelony z działa leci po torze parabolicznym, najpierw dość długo do góry, potem trochę krócej do ziemi. Kiedyś studenci zapytali pułkownika, speca od balistyki czy nie mozna tego specyficznego lotu pocisku wykorzystać w ten sposób, żeby położyć armatę na boku i strzelaćzza węgła.

czemu nie, powiedział pułkownik, tylko czy 6 ludzi z działonu da rade co chwila te półtora tony naprzemian kłaść na boku i ustawiać z powrotem na kółka.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Programy do nauki języków