błagam, to pilne!! prosze tylko o sprawdzenie :)

Temat przeniesiony do archwium.
bardzo prosze o sprawdzenie kilkunastu zdań... z góry wielkie dzięki ;) wiem że to troche długasne :-) zależy mi żeby to ktoś sprawdził i poprawił, bo z angola nie jestem za bardzo dobry a zalezy mi żeby to było poprawnie :)

to po polsku:

[Bo po pierwsze nie czuje takiej potrzeby.
Bo po drugie nie mam zamiaru komuś czegoś narzucać/ kogoś do czegoś namawiać.Bo po trzecie to jeśli ktoś wie co jest słuszne i warte namowy, to niech namawia - ja nie wiem.Ale mogę powiedzieć wam tylko co mi osobiście sprawia przyjemność i satysfakcje. A wy możecie uznać to jako propozycje albo jako namowę lecz nie musicie.Więc z największą przyjemnością oddaje się oglądaniu filmów. Jakich?Tych, które coś mówią oraz zmuszają do myślenia i zastanowienia. Takie kino odnajduje ja w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego.Był to reżyser, którego filmy najlepiej do mnie trafiały. Poruszał on w swych filmach problemy o tematyce moralnej i egzystencjonalnej. Zadawał w nich pytania jak postępować? Jak się zachowywać? Jak żyć?Ale nie udzielał na te pytania odpowiedzi. Bo wiedział, że nie ma drogi słusznej i nie ma jednej jedynej i prawidłowej odpowiedzi.Na pewno reżyser nie chciał dawać rozwiązań , bo nie chciał brać za nie odpowiedzialności. Ale też zapewne nie wiedział. Bo on wiedział , że nie ma rozwiązań prostych, jasnych i zawsze skutecznych.
A jak ktoś mówi , że wie jak żyć i próbuje to wszystkim powiedzieć - to ja mu nie wierze.Filmy Kieślowskiego są mi bliskie , bo problemy , dylematy i pytania jakie się w nich pojawiają - dręczą mnie także.Jeżeli ktoś szuka w kinie : błyskotliwej akcji, bezsensownych bijatyk , czy rozlewu krwi , itp./etc. To tego tam nie znajdzie. Za to znajdzie tam chwile refleksji i zadumy . Dla mnie osobiście ma to zdecydowanie większą wartość
Jeżeli komuś wydaje się to kino interesujące to ja to polecam i niech sobie obejrzy ktoś: Dekalogi ,Przypadek, Spokój, Amatora, Trzy kolory (Biały, Czerwony, Niebieski).A jeśli komuś się to nie podoba to jego wola, ja swoje zadanie wykonałem.]

a to po ang:

If the purpose of this speech is to convince somebody to do something, then I've got nothing to say. First of all, I don't feel this need.
Second of all, I'm not going to force someone to do sth, or convince someone to something. Third of all, then if someone know what is right and that is really worth to induce it, so should persuade it -I don't know. As for me I can tell you only this things which personally makes me pleasure and satisfaction. You can possibly find it like a kind of a proposition or persuasion but you don't have to.So, I the most pleasure take in watching movies. Which one? Those which tells us sth , which force us to start thinking about life and induce to reflect for a while.This kind of movies I find in Krzysztof Kieślowski direction. He was a great director, whose movies convinced me the most. He touch upon issues in his movies, connected with morality and existentialism. Morover he asked us in/by his movies how we should behave? think? live? But what's makes his movies more interesting, he did never give us an answer.. Perhaps becouse he knew that there's no only one and right answer.For sure/Certainly director didn't want to give us a solution, becouse he didn't want to be responsible for that. What can I say more (is that) kieślowski knew that there's no simply, clear and always efficacians solution. But, when there is a person who says that know all this things, how to live,behave and you know, all this stuff, and what's more, is trying to tell/persuade this everyone - I just don't believe him.Movies made by Krzysztof Kieślowski are very close to me, becouse issues, problems and questions which turns up in his movies- are worring me also.If someone is looking in movies brightness action, dull/absurd scrimmage or bloodshed etc. then you won't find it in his movies. But you can find moments of reflection and a kind of meditation. Peronally I recon it as a more valuable. If you also recon it as a sth interestingIdefinatly reccomend movies such us: Silence,Three colours (White, Red, Blue), but if not it's our choice, [Ja swoje zadanie wykonałem]

BARDZO PROSZE O SPRAWDZENIE I POPRAWIENIE TEGO !! Z GÓRY DZIĘKUJE :)

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa