gramatyka opisowa

Temat przeniesiony do archwium.
Bardzo proszę pomóżcie! w sobotę mam egzamin z gramatyki opisowej. byłam na "zerówce" ale się nie udało bo.... "differences between morpheme and phoneme" to było moke pytanie. Odpowiedziałam, że
Phoneme- the smallest unit of sound that is able to distinguish meaning. It is unit which represent sounds "in the mind".
Morpheme- a minimal unit of meaning or gramatical function.

Co można do tego dodać? bo logiczne, że będę miała to jeszcze raz na egzaminie. pozdrawiam i czekam na rady i podpowiedzi.
Może jakieś przyklady podać? Bo definicje to każdy umie na pamięć wykuć, ale to się jeszcze nie równa zrozumieniu. Albo ewentualnie dluższą definicję jeśli pan/i profesor lubi kujonów. W moim slowniku lingwistyki defincje morpheme i phoneme są na 1/3 strony. Mogę Ci przepisać, ale dopiero za kilkanaście godzin, bo teraz wychodzę.
generalnie nie znam się na gramatyce opisowej, ale może to:

http://en.wikipedia.org/wiki/Phoneme


zadziwiające co można w necie znaleźć :)

powodzenia na egzaminie
Z tego co pamietam, to sa rozne rodzaje morpheme - derivational - free i bound i inflectional, mozesz tez je omowic.
Jeśli byłaby możliwość przepisania bardzo, bardzo jestem wdzięczna. A może mam tą książkę- co to za tytuł? mam także maila- [email] dziękuję bardzo.
Jestem bardzo wdzięczna za rady i odpowiedzi. Dziękuję.
P.H. Matthews
The Concise Oxford Dictionary of Linguistics.
mam dosłownie stosy książek z języka angielskiego ale tej książki nie mam niestety ;-(
cześć,a z kim masz gramatyke opisową?,gdzie się uczysz?,ja też mam w tym roku egzamin z gramatyki opisowej,podałabyś jakie pytania mieliście?mój e-mail [email] też mam część pytań,więc jeśli chcesz to się wymienimy.
cześć,czy studiujesz może angielski?,czy miałaś gramatyke opisowa z prof.Postem?,jeśli tak to czy pamiętasz albo masz jakieś testy?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

FCE - sesja letnia 2006

 »

Studia językowe