Dobrze przetlumaczylem?

Temat przeniesiony do archwium.
Crystals are structures that are formed from a regular repeated pattern of connected atoms or molecules.

Kryształy są formą strukturalną zbudowaną z regularnym powtarzającym się wzorem połączonych atomów molekularnych.

Czy dobrze to przetlumaczylem?
kruyształy to struktury zbudowane z regularnej, powtarzajacej sie konfiguracji polaczonych atomow lub czasteczek

Nie uczysz sie angielskiego, prawda?
Ucze sie, zawsze mialem 5 z angielskiego. Moja pasja jest chemia a niestety angielski dla chemika sprawia mi dosc sporo klopotow. Najlepsze publikacje chemiczne sa po angielsku a to tlumaczenie nie idzie mi zbyt dobrze, przyklad macie powyzej :(
dlaczego 'atoms or molecules' przetlumaczyles 'atomow molekularnych'? Chodzi o 'or'.
Tak w ogole, jezeli nie czujesz sie swobodnie w polskiej terminologii chemicznej, radze zaczac od poczytania czegos po polsku na ten temat, np. z podrecznika chemii dla liceum albo z artykulu o krysztalach w Wikipedii.
Najgorsze sa slowka. Np. Cornstrach w slowniku i translatorze to maczka kukurydziana a dowiedzialem sie z tego forum ze to skrobia. Takich slowek jest duzo. Slowniki inaczej tlumacza i zas wychodza mi dziwne rzeczy. No i te czasy... Czy moglby mi ktos powiedziec jak sie najlepiej nauczyc czasow ;/
Aha zapomnialem. Po Polsku juz wiem duzo o krysztalach ;) ale chce sie nauczyc angielskiego poniewaz w przyszlosci mam zamiar wyjechac do UK bo w Polsce chemik nie ma wielkiej przyszlosci. Dlatego czytam i tlumacze sobie teksty chemiczne z angielksiego na Polski aby sie go nauczyc.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

CAE - sesja letnia 2006

 »

Praca za granicą