musiał, musiała...

Temat przeniesiony do archwium.
jak napisać zdanie "to musiał być on"??? nigdzie nie mogę tego znaleźć i nei daje mi to spokoju, to raczej przydatne sformułowanie... czy to będzie po prostu "it had to be he"? Proszę o pomoc...
It must have been him

lub wersja skrocona It must've been him
nawet jesli jest powiedziane ze to było np. wczoraj? dzięki:)
Tak nawet jeśli to miało miejsce wczoraj-bo dzisiaj to co stało się wczoraj to już przeszłość.
Zdanie to konstrukcja należąca do kategorii określanej jako -specualting about the past.
To konstrukcja złożona z czasownika modalnego:must/may/might/may not/might not/could/can't/couldn't + perfect infinitive (czyli "have"+ III forma czasownika)
Używamy ich do gdybania o tym,co musiał/mogło/nie mogło zdarzyć się w przeszości, nawet tej najbliższej.

Także w takich zdaniach:
Mógł zapomnieć-dlatego nie przyszedł.
He must have forgotten-that's why he didn't come.

Niemożliwe,żeby mnie oszukała-jest zbyt uczciwa.
She can't have cheated me-she's too honest.
Właśnie taka konstrukcja służy do tego aby przedstawić możliwości w czasie przeszłym. Gdybyś mówił "to musi być on" - "it must be him".
>nawet jesli jest powiedziane ze to było np. wczoraj? dzięki:)

tak, moze byc nawet i kilka godzin temu,jesli jestes pewna ze to byl on)

bo jesli nie jestes pewna to uzywasz It could have been him - to mogl byc on (ale nie musial)
albo
It might have been him - czyli mniej pewna niz w przypadku 'could' tak malo pewna ze mozesz nie miec racji - moze cos ci sie zdawalo

czesto po migh have been jest No?

It might have been him. No? - co wyraza twoja niepewnosc
>-specualting about the past.rnOczywiście speculating about the past.rnNajmocniej przepraszam-coś ostatnio przestawiam w słowach litery.Staram się pilnować ale czasem coś umknie mojej uwadze.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Olimpiada języka angielskiego