1 zdanie

Temat przeniesiony do archwium.
Co oznacza to zadnie:Dogs shouldn't keept as pets in big cities.
bledy:

shouldn't be
kept

Niepowinno sie trzymać psów jako zwiąrzeta w wielkich miastach.

ale to zdanie jest intelligible.
lub zwierząt
Dzięki!Takie cos zadała nam nauczycielka angielskiego(z błędami). I jak tu nauczyc sie angielskiego od "wykształconych" osób. Mamy napisac wypowiedziec na własnie taki temat.Rzecz w tym, ze nie mam pojecia o czym napisac?!
Nie wierze, ze dala wam tekst z takimi błędami.

co tu pisać - oj duzo duzo i jeszcze wiecej....:d

najpierw jednak skoncentruj sie nad tematem, który pozostaje niezrozumialy.., trzeba go troche zmodyfikować..

pózniej pomysl nad ogólnymi zdaniami,które moglabys zawrzeć na początku.
Jasno napisz o czym masz zamiar pisać (state the main point of your essay)

Potem, kolejno w punktach, spróbuj poprzeć swoje rozwazania w postaci afirmacyjnych zdań, moga byc np dwa argumenty i dwa kontrargumenty

to jest tzw (main body), w którym powinnas napisac (pros and cons) - za i przeciw. Mozesz je podważyc zeyb uzyskac lepszy efekt, niejedonznaczenego opowiedzenia sie za jednym lub drugim.

Na końcu , uzyj jakiegos cytatu, lub pytania retorycznego, zostaw czytelnika z rozwazaniem nad tekstem.

Zycze powodzenia
Merix
>Niepowinno sie trzymać psów jako zwiąrzeta w wielkich miastach.
>ale to zdanie jest intelligible.

Twoje tłumaczenie nie bardzo jest intelligible - trzymać psy jako zwierzęta, a jak niby inaczej można je trzymac.

pets - zwierzęta domowe
a może źle przepisałas z tablicy. Nie chce mi się wierzyć, żeby nauczyciel zrobil takie rażące, podstawowe błędy.
Dzięki!ale i tak nie wiem jak sie za to zabrac.nie moge nic wymyslec nawet po polsku. Prosze podsuncie mi jakies pomysły.dzieki!!
Przede wszystkim poczuj sie jak taki pies. Brak wybiegu, dlugie dni spedzone w bloku czy domu, tlumy na chodnikach, brak wstepu na plac zabaw ( malo miejsc, przeznaczonych dla zwierzakow w miescie) - to wszystko przemawia, ze lepiej byc psem w mniekszych miejscowosciach :). Do tego mozna dorzucic skargi sasiadow na ujadanie i szczekanie. Pies jest nerwowy slyszac non stop ruch na klatce...itp. Pozdrawiam.
a argumenty za??
>Nie chce mi się wierzyć, żeby nauczyciel zrobil takie rażące, podstawowe błędy.

Ostatnio ktoś starał się mi wmówić, że nauczycielka podała zwrot "Yours fouth fully" czy coś w tym stylu ;) Później jednak sama stwierdziła, że chyba źle przepisała.
ma ktos jakies pomysły??
Jestem zalamana -nie wiem o czym pisac :(
nauka obcego jezyka jest własciwie niepotrzebna jesli nie ma sie nic do powiedzenia nawet we własnym jezyku
Za:
1. Umilaja nam czas - zabawy, spacery. Odstresowujemy sie przy nich.
2. Podczas spacerow mozemy kogos zapoznac.
3. Wypelniaja nam pustke, gdy wszyscy udadza sie do miejskiej dzungli, aby przezyc.
4. Emeryci maja sie czym zajac, kiedy dzieci wyfruna.
5. Pies - najlepszy przyjaciel czlowieka, niezaleznie od miejsca zamieszkania.
6. Ucza dzieci odpowiedzialnosci.

Powodzenia w przetrwaniu w ludzkiej dzungli, Olu.
>nauka obcego jezyka jest własciwie niepotrzebna jesli nie ma sie nic
>do powiedzenia nawet we własnym jezyku

Ha!
Nareszcie uporałam sie z moim zadaniem, ale nie wiem na ile dobrze. a wiec bardzo prosze o sprawdzenie:
Temat: Dogs shouldn't be kept as pets in big cities.
Dog is the best friends of the men. Many people have got a dog which is their life companion. They live in small villige and big cities. Which pros and cons are being for living in big cities with dogs, whether dogs shouldn't be kept as pets in big cities?
Firstly advantage of keeping dogs as pets in big cities is that they make pleasent our time. We can walk and play with them. In addition, the elderly have a dog (chce napisac, że wypełniają ich pustkę), when their children (nie wiem jak to napisać-wyfruną z gniazdka). They have something with whom may spend a time. Furthermore, dogs teach children to be responsible, which come in useful in their future life.
On the other hand, neigbours will be complain when yours dog will be bark and bay. What is more, in big cities haven't got a place which especially designed for dogs. In addition, dogs which live in block or house in big city, must spend in them a long time when their owner come back from work.
Finally, I think that place where live a dogs is not to worry. It is unimportant that they live in small villige or big city, but it is important that the dog live with our in harmony and amity.
Na pewno popełniłam sporo błedów.Prosze o sprawdzenie. Z góry serdeczne dzięki!!!
Proszę niech mi ktos pomoze!!
Dog is A MAN'S BEST FRIEND. Many people have a dog whO is their life's companion. They live in small villige (sprawdz jak to sie pisze) and big cities.
Which pros and cons (prons and cons nie uzywa sie w ten sposob - napisz advantages and disadvantages) are THERE for living in big cities with dogs.
whether dogs shouldn't be kept as pets in big cities? (To zdanie jest prawie
takie samo jak poprzednie) THE FIRST advantage of keeping dogs as pets in big cities is that they make OUR TIME MORE pleasAnt. In addition,
the elderly have a dog when their children LEAVE HOME. They have someONE with whom THEY may spend THEIR time. Furthermore, dogs teach children
to be responsible, which comeS in useful in their future life.
On the other hand, neigHbours will be complain (nie - czas przeszly od complain?) when yours (nie yours - a 'your') dog will be bark (czas przeszly od bark?)and bay (co to jest bay?). What is more, in big cities (kto niema 'you?) haven't (lepiej w calosci 'have not') got a place which IS especially designed for dogs. In addition, dogs which live in A block or A house in A big city, must spend a long time IN THEM ALONE BEFORE their ownerS come back from work.
Finally, I think that place where live a dogs (live a dog? moze zmien to na ang gram) is not to worry (nie - pomysl tutaj). It is
unimportant that they live in small villige (sprawdz to slowo) or IN A big city, but it is important that the dog liveS with our (dlaczego 'our' czy masz na mysli 'us') in harmony and amity.
wielkie dzięki!Jak zwykle nie zawiodłeś! :D Jestem Ci bardzo wdzięczna!
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia