POTRZEBA POMOCY !!! PROSZE !!!

Temat przeniesiony do archwium.
Potrzebuję na niedziele kilka listów w dłuższej formie użytkowej.

OTO ZADANIA. Z GÓRY DZIĘKI ZA WSZELKĄ POMOC !!!

DŁUŻSZA FORMA UŻYTKOWA

A)

Poproszono cię O zorganizowanie jednodniowego pobytu w znanej Ci miejscowości dla grupy młodych ludzi z Anglii. Napisz do nich list, w którym:
• wyjaśnisz, dlaczego warto przyjechać do, tej miejscowości; » podasz parę propozycji spędzenia czasu;
• zaproponujesz dogodne formy dojazdu i odjazdu;
• zapytasz, czy mają jakieś życzenia i prośby.

B)

W gazecie angielskiej ukazał się artykuł krytykujący współczesną młodzież. Nie zgadzasz się z nim. Napisz Ust do redakcji wyrażający Twoją opinię na ten temat. W swoim liście zawrzyj odpowiedzi na następujące pytania:
• Jaka jest współczesna młodzież i które zarzuty zamieszczone w artykule uważasz za niesłuszne?
• Które cechy współczesnej młodzieży uważasz za szczególnie pozytywne i dlaczego?
• Jaką rolę ma do odegrania młodzież we współczesnym świecie?
• Co można zrobić dla zmniejszenia konfliktu pokoleń w naszym świecie i w jaki sposób można tego dokonać?

C)

Mieszkasz w Londynie. W następnym tygodniu planowałeś/aś odwiedzić swoich znajomych Anglików w ich domu na wsi, ale przyjeżdża twoja rodzina z Polski i wizytę musisz odwołać. Napisz list do znajomych w którym:
« powiadomisz ich o sytuacji, w jakiej się znalazłeś/łaś;
« uzasadnisz konieczność pozostania wraz z rodzina w Londynie:
• przeprosisz za zmianę planów;
• zaproponujesz inny termin lub miejsce spotkania.

D)

Ubiegasz się o stypendium na wyjazd do Anglii. Stypendium to jest przeznaczone dla osoby, która wykaże się zainteresowaniem językiem i kulturą Wielkiej Brytanii. Napisz list z podaniem, w którym uwzględnisz następujące dane:
• od jak dawna i w jaki sposób uczysz się języka angielskiego;
• jaki aspekt nauki języka uważasz za najważniejszy i dlaczego:
• jakimi zagadnieniami kultury brytyjskiej szczególnie się interesujesz;
• dlaczego uważasz, że właśnie Ty byłbyś/łabyś najlepszym kandydatem.

E)

W Twojej szkole powstał pomysł zwrócenia się do firmy zagranicznej. Która mieści się na tej samej ulicy, z prośbą o wsparcie- finansowe waszego dorocznego festiwalu teatralnego. Napisz list do tej firmy, w którym zamieścisz następujące punkty;
» dane na temat festiwalu {np. od kiedy się odbywa. ile klas przeciętnie uczestniczy): « jakiego typu przedstawienia są najczęściej wystawiane i kto je przygotowuje;
• jakie są korzyści płynące z festiwalu dla uczniów i szkoły;
• prośbę O wsparcie finansowe i wyjaśnienia, dlaczego festiwal obecnie go potrzebuje.


F)

W czasie pobytu w Anglii, zauważyłeś/łas ulotkę sygnalizująca zbliżającą się trasę koncertową Twojego ulubionego wykonawcy, ale nie podającą żadnych szczegółów. Napisz list do organizatorów tej trasy. Zapytaj o szczegóły dotyczące:
• rozpoczęcia trasy koncertowej i długości jej trwania;
• miejsca, gdzie odbędą się koncerty i ich przewidywany czas;
• ceny biletów i możliwości ich zakupu;
• możliwości zakupu płyt wykonawcy lub innych Sememów z nim związanych.

G)

Przed wyjazdem na stypendium do miejscowości uniwersyteckiej w Anglii chcesz ubiegać się dodatkowe o szczególne warunki zakwaterowania i wyżywienia. Napisz list. w którym:
• przypomnisz, co zamierzasz studiować w Anglii i kiedy rozpoczynasz studia;
• określisz, jaki typ zakwaterowania byłby dla Ciebie najlepszy i dlaczego;
• podasz, w jakim punkcie tej miejscowości chciałbyś/łabyś mieszkać i dlaczego;
• przedstawisz swoje prośby odnośnie wyżywienia.

H)

Właśnie wróciłeś/aś z górskiej wyprawy, którą bardzo utrudnił Ci źle napisany przewodnik. Napisz list do wydawców tego przewodnika.
• Wyjaśnij cel listu i określ, c jak! przewodnik chodzi.
« Opisz, gdzie byłeś/aś i w jakich okolicznościach używałeś/aś przewodnika,
• Krótko opisz problemy z przewodnikiem oraz najpoważniejsze ich konsekwencje.
• Zasugeruj, w jaki sposób można poprawić przewodnik i zaproponuj swoją pomoc.



PROSZĘ WAS O POMOC ZA WSZYSTKIE ODPOWIEDZI BĘDĘ BARDZO WDZIĘCZNY !!!
"PROSZĘ WAS O POMOC"

A ja proszę, żebyś zapoznał się z definicją pomocy i nie zawracał tu nikomu głowy, jeśli nie stać cię na odrobinę wysiłku. I nie fatyguj się na to odpisać. Poświęć ten cenny czas na zrobienie pracy domowej samodzielnie.
Po pierwsze to moja przyjaciółka ma to jako zadanie domowe. Poprosiłą mnie o pomoc, ale ja również nie radzę sobie z tymi zadaniami, więc pomyślałem, że może tutaj ktoś mi pomoże.

Widocznie myliłem się.
batons, masz naprawdę swoiste poczucie humoru. Nie podjąłeś nawet najmniejszej próby zrobienie czegokolwiek. Gdybyś wkleił to co udało Ci się zrobić, to może ktoś by uzupełnił, poprawił. Wiesz ile to wymaga czasu, żeby napisać kilka takich listów?
I have very bad massage for you, because I must recall my visit in the next
week. Yesterday I get to know that arrive my family from Poland. I didn't
see my family long ago, therefore I would like to spend with them as much as
possible time; to show them city, local culture and life in London.
Neccesary I have with them stay and I'm sorry for change your plans. What do
you think of meeting in diferent deadline ? Maybe I could visit you for
example 29th June ? I'm really sorry I won't be with you this time and I
hope that this fact won;t destroy your plans. I greet you warmly and wait on
your answer.


A po mojemu :P

I have got a very bad.... I must recall my visit next week.
I didn't see them from long ago.
I would like to spend as much time as possible with them.
I have to stay with them and I excuse for....
What d you think about the meeting
to do podpunktu C) tylko pozmieniaj sobie zdania niektore
>Po pierwsze to moja przyjaciółka ma to jako zadanie domowe. Poprosiłą mnie o pomoc, ale ja również nie radzę sobie z tymi zadaniami, więc pomyślałem, że może tutaj ktoś mi pomoże. ....Widocznie myliłem sie.....

Oj, tak, tak, pomyliles sie i to grubo. Ja to pierwsze zadanie sprawdzalam pare dni temu, ale widze, ze szukanie w wyszukiwarce to przewyzsza twoje i jak widac twojej przyjaciolki umiejetnosci.
A po drugie - dlaczego MY mamy to odrabiac za kogos?
Tak, przeoczyles sie - tutaj NIEMA frajerow, ktorzy to chetnie zrobia, (bo oczywiscie wg Ciebie NIC innego nie maja do roboty)
Jak twoja przyjaciolke SAMA nie umie tego odrobic, to widac, ze NIC nie umie po ang. i dlaczego MY mamy oszukiwac jej nauczyciela, ktory i tak jej poziom ang. dobrze zna.
Wstyd mi nawet, ze ktos, tak jak TY, mozesz oczekiwac od forumowiczow 'pomocy'- slowo, ktore ewidentnie znaczy cos innego dla Ciebie jak dla nas.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia