jak sie liczy slowka w tekscie?

Temat przeniesiony do archwium.
Czesc Ludzie:)
Mam pytanie. Mam do napisania zadanie na maximum 400 slow, ale niestety po podliczeniu okazalo sie, ze jest ich okolo 617:( Ale policzylam kazde slowko. Czy moze mi ktos powiedziec, jak sie to liczy? Czy rodzajniki "a" i "the" oraz slowka typu "of", "to" takze sie licza? Prosze o pomoc, bo nie wiem, jak mam to skrocic...
niestety liczy sie każde słowo :) rodzajniki, zaimki.....wszystko!!! i przeczenia typu can't czy don't liczymy oczywiście jako dwa słowa (can not i do not) też mam ten problem co ty :/ potem żal usuwać jakiś fajnych fragmentów tekstu. no cóż zrobić :/ musisz usunąć, oddać sktócone ale dla własnej satysfakcji zachowaj całość :) pozdrawiam papa
sorry, mój błąd. pośpieszyłem sie :) jest przecież cannot, pisze sie łacznie i liczymy jako jedno!!! sorry :) ale z resza przeczeń sprawa wyfląda jak z don't!!
Przeklejam ( było już takie pytanie. Proszę korzystać z wyszukiwarki - nie gryzie):



iwonabp 27 Mar 2006, 14:22 odpowiedz
nie macie racji z liczeniem.

Zeby to, co napisze było wiarygodne, jestem egzaminatorem po kursach egzaminach itp.

LICZY SIE SŁOWA DOKŁADNIE! przede wszystkim na poziomie rozszerzonym, gdzie przekroczenie limitu o jedno słowo (199 lub 251) to już punkt mniej. Jak w takim wypadku możnaby liczyc 'po łebkach', w pierwszej linijce, czy trzech!!!

każde słowo odzielone spacją liczy się jako 1 znak, ale dokadnie wygląda to tak:

a bed = 2 słowa
she isn't = 3 słowa
swimming-pool = 1 słowo !!! (oddzielone myślnikiem)
skroty BBC, UE = 1 słowo
jakiekolwiek cyfry np 1780 = 1 słowo
daty i podpisu nie liczy sie
adres mailowy, nr telefonu = 1 słowo
data pisana cyframi 10.10.2005 = 1 słowo
data pisana 10 Jan 2006 = 3 słowa
emotikonow nie liczy sie

no i jesli podano w poleceniu poczatek opowiadania - nie liczy sie, dopiero to, co napisał uczeń


jak sprawdzam [JA] prace uczniow to nigdy nie licze wszystkich
>slow. nikt nie liczy. liczy sie w pierwszej linijce [niektorzy nawet w
>3 pierwszych] i mnozy przez liczbe linijek. i to wszystko
>LICZY SIE SŁOWA DOKŁADNIE! przede wszystkim na poziomie rozszerzonym,
>gdzie przekroczenie limitu o jedno słowo (199 lub 251) to już punkt
>mniej. Jak w takim wypadku możnaby liczyc 'po łebkach', w pierwszej
>linijce, czy trzech!!!


afaik to jest +/- 10% odstepstw w liczbie slow dozwolone bez zadnych konsekwencji.
Zajrzałam raz jeszcze w to co przekleiłam. Należy wyciąć końcówkę:



jak sprawdzam [JA] prace uczniow to nigdy nie licze wszystkich
>slow. nikt nie liczy. liczy sie w pierwszej linijce [niektorzy nawet w
>3 pierwszych] i mnozy przez liczbe linijek. i to wszystko


Ona dotyczy innej wypowiedzi. A ja ją przekleiłam automatycznie. Iwonabp mogłaby mnie za to prześwięcić ( zmienia sens wypowiedzi).
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Praca za granicą