is being been done - co to za czas?

Temat przeniesiony do archwium.
Na stronie brytyjskiej policji
http://www.cumbria.police.uk/news_6278.htm
znalazlem takie zdanie:
The system is being been piloted with ten police forces throughout England

Prosze, niech ktos potwierdzi, ze normalni ludzie tak nie mowia :-)
No chyba ze jakies powazne zrodlo akceptuje tego typu konstrukcje - tez chetnie poczytam.

Z gory dziekuje,
vindex
ja tak nie mowie. Niestety, nie mam wymaganego przez autora zaswiadczenia od psychiatry.
vindex-
normalni ludzie mowia nawet gorzej. Z D. Graddol 'Describing Language' str20.
...it'll've been going to've being tested every day for thepast fortnight...
popatrzylam na strone z police. To jest zwykla pomylka.
tak jak uwaza Terri, tyle ze to troche mocniej opisze - jest to 'karygodny blad' wprowadzajacy ludzi w myslenie, ze jest jeszcze jakas inna, ciagla forma bierna, ktorej uzycie narzucaja jakies reguly; a jest to po prostu blad gramatyczny, spowodowany byc moze zla edycja textu, niekompetentnym uzyciem funkcji 'wytnij-i-wklej', lub po prostu leniwym podejsciem do korekty textu
:|
Dziekuje, troche mi ulzylo. Pewnie jeden policjant chcial napisac 'has been piloted', a drugi 'is being piloted' - a ze oni wszystko robia we dwoch, to tak wyszlo...
A przyklad z Graddola jest eee... pouczajacy. To moze ja juz wroce do piaskownicy?
>Pewnie jeden policjant chcial napisac
>'has been piloted', a drugi 'is being piloted' - a ze oni wszystko
>robia we dwoch, to tak wyszlo...

tak byc moglo; jak to mowi przyslowie, co dwie glowy to nie jedna :D (ale nie w tym przypadku)
two heads are better than one.
>two heads are better than one.

Especially if it is a beer head ;-)
>>To z Graddol jest prawdziwe (z zycia). Nagrywal ludzi, dlatego, ze ludzie sami nie sa swiadomi co i jak mowia - w tym przypadku kobieta sie zawstydzila.
To, ze wszyscy rozumiemy o co chodzi, to jest jedno, ale powinnismy sie starac w miare mowic gramatycznie.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia