proszę o uwagi do listu formalnego

Temat przeniesiony do archwium.
witam..... mam napisać list formalny... skoro już to zrobiłem proszę was o uwagi do mojej pracy

Podczas niedawnego pobytu w UK mieszkałeś w hotelu, lecz pokój, który wynajmowałeś nie spełnił twoich oczekiwań. Napisz list ze skargą do kierownika hotelu. 12[tel]słów. W liście:

podaj powód, dla którego piszesz i określ czas swojego pobytu w hotelu
przepraszam niechcący wcześniej wysłałem zaraz dopiszę wszystko
przepraszam niechcący wcześniej wysłałem

>witam..... mam napisać list formalny... skoro już to zrobiłem proszę
>was o uwagi do mojej pracy
>
>Podczas niedawnego pobytu w UK mieszkałeś w hotelu, lecz pokój, który
>wynajmowałeś nie spełnił twoich oczekiwań. Napisz list ze skargą do
>kierownika hotelu. 12[tel]słów. W liście:
>
>podaj powód, dla którego piszesz i określ czas swojego pobytu w hotelu

opisz dwa zastrzeżenia odnoście pokoju

napisz dlaczego problemy z pokojem zepsuły ci wyjazd oraz jekiej oczekujesz rekompensaty

wyjaśniej dlaczego nie skontaktowałeś się z adresatem jeszcze podczas podbytu, i dodaj że oczekujesz szybkiej odpowiedzi


Dear Mr Owen,

I am writing to complain about room, which I rented in "Tamiza Hotel" in days 9 - 15 August this year.
Firstly I want to express my dissatisfaction with leaky shower, which flooded floor in bathroom.
Moreover, when I checked-in in your hotel, I was informed that my room has acces to TV, but there was not any televizor.
These problem spoiled my holiday because instaed resting and enjoying the weather I had to wiped the floor in bathroom, and instead watching match with friends I was lookinh for a bar with TV.
I would be grateful if you could consider a fuul refund.
I could not contact with you during I was in your hotel, because I was looking for avalible room in anothers hotel.
I would appreciate a quick repy.

Yours sincelary,
Paweł G.
I am writing to make a complaint (complain znaczy "skarżyć się"; make a complaint- złożyć reklamację) concerning my stay in one of your hotel rooms between the 9th and 15th of August this year.

in the bathroom

after I checked-in ("to your hotel" jest niepotrzebne)

there was not even a television

instead

resting -> relaxing

I had to keep wiping the floor in the bathroom

watching football with my friends, I had to look for a bar showing the match

full refund (zdanie poprawne ale źle brzmi; napisałbym raczej "For these reasons, I would like to request that the cost of staying at your hotel be fully refunded to me")

contact you/talk with you

while I was

as I spent most of time looking for a room in a different hotel

reply

Yours faithuflly (jeżeli adresujesz list do "The manager"; Yours sincerely jeżeli jest zaadresowany do konkretnej osoby, np. "Mr John Adams")

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie