przedimki

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie.
Bardzo zależy mi na Waszej pomocy. Zawsze miałam problemy z przedimkami, a teraz mam kilka zdań, które ich dotyczą. Otóż.
1.Natalia goes swimming in THE Nowita. (Czy bez THE? A może powinno być A?)
2. He is making a website at the moment in THE Internet Cafe.(Czy bez THE? A może powinno być A/AN?)
3.She is training A volleyball at THE school and THE club UKS.(Czy może bez A przy volleyball? Czy może bez THE przy school? Czy może bez THE przed club UKS?)

Proszę o jak najszybszą odpowiedź. Z góry dziękuję.

redma
1.Natalia goes swimming in THE Nowita. (Czy bez THE? A może powinno być A?)

to jest rzeka?

2. He is making a website at the moment in THE Internet Cafe.(Czy bez THE? A może powinno być A/AN?)

ja nie wiem, co to za kawiarenka, ja jej nie znam, a wiec 'an internet cafe'

3.She is training A volleyball at THE school and THE club UKS.(Czy może bez A przy volleyball? Czy może bez THE przy school? Czy może bez THE przed club UKS?)

she goes to volleyball practice (po napisalas, ze trenuje koszykowke, czyli ze koszykowka jest przez nia trenowana :-) at school and at the school sports club
1. co to jest Nowita?
2. an (blizej nieokreslona kafejka internetowa) + 'cafe' napisałbym od małej litery
3. She is training {-} volleyball at THE school and THE club UKS
mg mnie wyprzedzil - redma patrz na jego odpowiedzi.

ps. volleyball to siatkówka :-)
Nowita to pływalnia;)Właśnie, volleyball to siatkówka.
nie nie, siatkówka to retina :-)

no i smiesznie się zrobiło :-)
Volleyball to siatkówka, a koszykówka to basketball.
>nie nie, siatkówka to retina

A znasz taki sport jak teczowka? Jak to bedzie po angielsku? ;-)
Nie złapałaś dowcipu :)
znam taki sport jak brakwiedzówka u niektórych - "nescienting" :)
>A znasz taki sport jak teczowka?

Strzelanie z łuku na deszczu?

Jak to bedzie po angielsku? ;-)
>Strzelanie z łuku na deszczu?
>
>Jak to bedzie po angielsku?

Dosc proste - rainbowing!
A teraz do rzeczy!

>2. He is making a website at the moment in THE Internet Cafe.(Czy bez THE? A może powinno być A/AN?)

zmien szyk na:
He is making a website in the/an internet cafe at the moment.

i jak dalo sie zauwazyc, mozna rowniez uzyc przedimka okreslonego 'the'; 'a/an' oznacza jakas kawiarenke internetowa (jedna z rodzaju kawiarenek internetowych); 'the' mozna podzielic na tzw. rodzajowe i sytuacyjne. W powyzszym zdaniu moze oznaczac obie wersje. W przypadku 'the' rodzajowego mowisz o czyms takim jak kawiarenka internetowa, a nie np. o typowej wloskiej kawiarence z kawa i lodami; 'the' sytuacyjne odnosi sie do konkretnej kawiarenki internetowej, o ktorej rozmowca wie, jak i spodziewa sie tego, iz jego rozmowcy rowniez, o ktorej kawiarence jest mowa.
W przypadku 'the' rodzajowego mowisz o czyms takim jak kawiarenka internetowa, a nie np. o typowej wloskiej kawiarence z kawa i lodami;


Nie ma zastosowania w sytuacji, w której mówimy o konkretnej osobie wykonującej konkretną czynność.
I live in a town.
vs
I live in the town. (and not in the country)

She takes a bus to work.
vs
She takes the bus to work. (and not a train)
No i co?
w zdaniu z internet cafe nie da sie uzyc the rodzajowego.
Moze niedokladnie sie wyrazilem w poprzednim poscie, ale w tamtym zdaniu the rodzajowe nie mialoby sensu.
No to w końcu ma być 'the', 'an' czy nic? Bo już się pogubiłam;P
I co ze zdaniem pierwszym?
an internet cafe

goes swimming at/in the Nowita swimming pool.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Brak wkładu własnego