Prosze o pomoc-przetlumaczenie tekstu!!

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Znalazlem sie w opresji....potrzebuje przetlumaczyc tekst, a zupelnie wie wiem jaks ie do tego zbarac. Od przetlumaczenia tego tekstu zalzey moja ocena z anngola, nie wukrywajmy, ze musze zdac. Oto tekst

Amerykanie zwariowani są na punkcie rekreacji i sportu. Imprezy sportowe odbywają się tu prawie codziennie - od małych (kameralnych), po masowe (olbrzymie) - jak np. Nowojorski Maraton, który odbywa się w pierwszą niedzielę listopada i w którym uczestniczy ponad 25 tys. sportowców i setki tysięcy widzów. Dla amerykańskich widzów najbardziej popularne spory to:- baseball, football amerykański, koszykówka, boks, golf, tenis, hokej na lodzie, wyścigi konne i lekkoatletyka. Największe zawody lekkoatletyczne w Nowym Jorku odbywają się w Madison Square Garden na początku lutego - Millrose i pod koniec tego miesiąca - Amateur Alhletic Union. Tenis to przede wszystkim US Open odbywający się w sierpniu na terenie National Tennis Centre. A w listopadzie turnieje tenisowe w Madison Square Garden. Football amerykański uprawiają tu dwie super drużyny - New York Giants i New York Jets - oba grają na Giants Stadium w New Jersey. Od kwietnia do września trwają rozgrywki ligi Baseballa. Na Yankee Stadium można kibicować New York Yankees lub na Shea Stadium drużynie Mitsów. Natomiast od października do kwietnia New York Rangers walczy o hokejowe mistrzostwo ligi w Madison Square Garden, gdzie również swój sezon mają koszykarze z New York Knicks. Dla widzów i kibiców, którzy nie dostali się na stadiony są tu liczne bary sportowe, w których na wielkich ekranach mogą oglądać swoje ulubione spektakle sportowe. Dla lubiących rekreację i czynny sport są dostępne kluby jeździeckie, gdzie amatorzy koni mogą skorzystać z konnej jazdy w krytej ujeżdżalni lub na ścieżkach w Central Parku, tam też mogą uprawiać jogging, jeździć na rowerze (najlepiej w weekend gdy ruch samochodowy jest zamknięty), popływać na łódce, zagrać w tenisa lub pojeździć na łyżwach. Można również poćwiczyć w siłowniach lub w klubach odnowy biologicznej lub po prostu miło spędzić czas na rozłożonym kocyku w Central Parku.


Wiem ze troche dlugi, ale wierze ze ktos mi pomoze. Z gory dziekuje
Americans are crazy about..

-.-
-
--
- - -
- -
--
------
--
- -
or just have a good time laying back on a small blanket in Central Park.

Te kreseczki to alfabet morsa :D Więc morsie do dzieła, masz bojowe zadanie wypełnić kreseczki swoim tłumaczeniem.

Stanę się największym pogromcą duchów-leniuchów :D
angielski amator-
Dziwi mnie cos - oj dziwi.
1.Dlaczego, jak nie jestes w stanie SAM przetlumaczyc tego tekstu, zabierasz sie za cos, co przerasta twoj poziom jez. angielskiego?
2.Jak dostales ten tekst do tlumaczenia, to chyba nauczyciel uznaje, ze powinnienes juz byc na tym poziomie i wtedy nastepna moja watpliwosc - dlaczego nie jestes?
3.Jak ktos to przetlumaczy, to i tak nie bedziesz wiedzial, czy zrobil to dobrze-(mamy tu na forum takich, ktorzy moga to zrobic nie za bardzo dobrze, albo zrobic Ci psikusa).
k t m o m 0 mm...nie wiem czy dobrze, bo tyle mi sie udlao odcyztac z alfabetu morsa ale to chyba dowodzi ze nie jestem jakims leniem,a po prostu naprawde nie potrafie przetlumaczc
> po prostu naprawde nie potrafie przetlumaczc

A teraz wyjaśnij wszystkim zainteresowanym powoli i dokładnie:

Dlaczego nauczyciel zlecił Ci na zaliczenie przetłumaczenie polskiego tekstu?
Nauczycielmmi to zlecił gdyz mam zagrozenie z angielskiego i powiedzial, ze jak zrobie ladna prezenacje przed klasa i zalicze prace klaowa na 2..to bede mial 2..na polrocze. Tylko calysek wtym ze zlicl to dziisaj ana jutro ma byc gotowepraca klaoswa zliczeie w czwartek
W takim razie nauczyciel nie zlecił Ci tłumaczenia. Zlecił Ci zrobienie prezentacji, a to coś innego. Widzę dwie rozsądne możliwości (zakładając, że skoro nauczyciel pozwolił Ci poprawiać, nie jest krwiożerczym tyranem):

- uważa, że umiesz dużo i tylko Ci się nie chce
- wie, że umiesz niewiele i chce Cię zmotywować

Zakładam, że mamy do czynienia z przypadkiem nr 2 (bo nauczyciel nie wymaga, żebyś zaliczył test powiedzmy na 4). W takiej sytuacji metoda "na przetłumaczenie" jest nie tylko oszustwem, ale jest po prostu nieskuteczna. Nauczyciel będzie wiedział, że nie wykonałeś pracy sam, że ktoś to zrobił za Ciebie. Przecież wie, jaki poziom reprezentujesz.

Wydaje mi się, że nie chodzi o to, że prezentacja była "ładna" w sensie śliczna, skomplikowana i "jak po polsku". Chodzi o to, żebyś włożył w nią pracę. Bo to co zaliczasz to nie są zajęcia z umiejętności ślicznego opowiadania tylko z angielskiego i jest jasne, że "ładna prezentacja" z angielskiego będzie dużo mniej skomplikowana niż z polskiego.

Gdybym miała coś radzić osobie w Twojej sytuacji, byłoby to: usiądź i zacząć myśleć and tym co umiesz powiedzieć/napisać po angielsku. Coś umiesz na pewno. Weź tę wiedzę i włóż ją w prezentację. Bo "tłumaczenia" i tak prawdopodobnie nie dostaniesz, a nawet jeżeli je dostaniesz, to wcale nie jestem pewna czy właśnie o to chodzi nauczycielowi. A wręcz przeciwnie, podejrzewam, że całkiem nie o to.
Pozdrawiam
J.

PS. Jeżeli jesteś na poziomie poniżej upper-intermediate nauczyciel najprawdopodobniej i tak nie wymaga od uczniów stuprocentowej poprawności. Nawet od tych zaliczających na pięć.
The Americans went crazy about sport and recreation. Sport events take place almost every day, from closed-circle parties to mass events, such New York City Marathon which takes place on the first Sunday of November with around twenty five thousands sportsmen and hundred thousands of spectators. The most popular kinds of sport for the American viewers are baseball, American football, basketball, boxing, golf, tennis, ice hockey, horse races and athletics. The biggest athletic competition (Millrose) takes place at Madison Square Garden at the beginning of February and the Amateur Athletic Union at the end of this month. When you think of tennis, the first term which comes to one’s mind is US Open which takes place at the National Tennis Centre. November, on the other hand, offers tennis tournaments at Madison Square Garden. American football is practised by two super teams: New York Giants and New York Jets – both playing at Giants Stadium in New Jersey. Games of baseball league take place from April to September. You can keep your fingers crossed for New York Yankees at the Yankee Stadium or for Mitts at the Shea Stadium. From October to April, New York Rangers compete for hockey league championship at the Madison Square Garden where. This is also the place where the sport season begins for the basketball players from New York Knicks. For supporters who did not make it to the stadiums, there are numerous sport bars in which they can watch their favourite sport show on the large TV screens. For those who like recreational and active sport, there are horse riding clubs available, where horse amateurs can use covered riding stables or Central Park paths. They can also jog, ride a bike (the best time is at weekends when there is no heavy traffic), go somewhere by boat, play tennis or ice-skate. You can also attend gym, fitness club or just spend your time in the middle of the Central Park on the spread blanket.
dzieki serdeczne, czlowieku zycie mi uratowales...
raczej wyświadczyłeś niedźwiedźiowi przysługę

Maestro - naucz się czynić dobrze! W życiu też wszystko za wszystkich robisz ?
niedźwiedziowi? a kto jest tym niedzwiedziem?
Życie? Ten frajer odrobil za ciebie prace domowa. Co jeszcze ludzie za ciebie robia?
Myślałem bardziej o miodzie= tłumaczeniu, do którego dobiorą się osy= weryfikatorzy życia :)

Tak czy owak, dlugo na tym nie zajedzie.
hehe pszczoły bardziej :)
Frajera to w rodzinie sobie znajdź... Długo szukac nie bedziesz...
jestes frajer, kiedy pracujesz zamiast lenia. Rownie dobrze mozesz odkurzac za kumpla mieszkanie, bo mu sie nie chce. Nie na tym polega uczenie innych angielskiego.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia