praca licencjacka o idiomach

Temat przeniesiony do archwium.
Witam! piszę prace licencjacką o idiomach. mam problem ze znalezieniem informacji do części teoretycznej o występowaniu kolorów/zwierząt/części ciała w idiomach.szukam informacji o ich pochodzeniu, częstotliwości występowania itd.czy mógłby mi ktoś polecić jakieś artykuły, linki lub książki na ten temat?!
wrong subcategory, English here :)
oh, wrong subcategory:( I'm sorry. But my thesis is about English idioms and I can't find any information about origin of idioms containing colors or animals:((
za Ciebie pracy nie bedziemy robili.
Nie uwierze, ze w zadnym dobrym slowniku albo w ksiazkach z 'idioms' nie jest to wyszczegolone.
na google znajdziesz wszystko - tylko potrzeba checi i czasu.
absolutnie nie potrzebuje żeby ktokolwiek pisał za mnie prace! owszem na google jest mnóstwo informacji na temat idiomów, ale niestety nie mogę znaleźć nigdzie zagadnień wyżej wymienionych. są całe listy idiomów od 'A' do 'Z' występujące z kolorami czy zwierzętami ale brak informacji na temat ich pochodzenia itd. dlatego proszę o pomoc, a jeśli nie jesteś w stanie mi pomóc to przynajmniej zachowaj te złośliwe uwagi dla siebie!
Jest taka książka Dictionary of Idioms and Their Origins wydana pierwszy raz w GB w 1992. Autorzy to Linda and Roger Flavell.
>>to przynajmniej zachowaj te złośliwe uwagi dla siebie!
Jak myslisz, ze to bylo zlosliwe - to naprawde mnie jeszcze nie znasz
A sprobuj w pisac w Google
"origin of this idiom"
do eva74- dzięki serdeczne za polecenie mi tej książki, właśnie o coś takiego mi chodziło.

do terri- masz rację nie znam Cię i uwierz mi, że nigdy nie chciałabym Cię poznać. nie wiem czym się chwalisz?! tym, że potrafisz mieć cięty język i być wredna?! żal, po prostu żal...
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia