jak szyko nauczyć się transkrypcji fonetycznej

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.

Mam duży problem z transkrypcję fonetyczną, a mianowicie jak wiadomo jest sesja i muszę zaliczyć fonetykę, a jak narazie to nie widzę na to szans.

nauczyłem się symboli i próbuje transkrybować pierwsze lepsze słowa na które się natknę, ale jak narazie to więcej jest błędów niż poprawnych odpowiedzi.

I tutaj moje pytanie do studentów filologii, w jaki sposób uczyliście się transkrypcji? Zależy mi, żeby sposób był jak najszybszy, o ile taki w ogóle istnieje.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam, Paweł
ups, pomyliłem działy, ale teraz tego nie dam rady zmienić. :(
Hm, musisz nauczyć się przepisywać słowa na transkrypcję fonetyczną? Pewnie chodzi Ci o transkrypcję fonemiczną, bo nie wydaje mi się, żeby gdzieś wymagano fonetycznej. To byłoby trochę ostro. :)
Ja osobiście nie musiałem uczyć się, jak zapisywać słowa fonemicznie, aczkolwiek, miałem listę słów, które są najczęściej mylone. Myślę, że najlepszym pomysłem na naukę to nauczyć się dobrze, jakie litery reprezentują poszczególne fonemy. To będzie taka podstawa, która ułatwi Ci zdobycie umiejętności sporządzania zapisu fonemicznego.
Chociaż, osobiście uważam, że to jest zupełnie zbędne, szczególnie na studiach. Rozumiem, jeśli ktoś ma taką specjalizację, no ale... Słowa mówi się często na kilka sposobów, a język angielski jest ciężki do opisania, jeśli chodzi o wymowę.
niestety, ale mam taki przedmiot jak fonetyka i właśnie na zaliczenie mam 20 słów przetranskrybować, a jak narazie nie idzie mi za dobrze i nie wiem jak się do tego zabrać. :(
ja mialam to samo na zaliczenie mi pomogly materialy ktore dostalismy od nauczyciela przepisywalam je po sto razy a teraz to jakos samo idzie mam slownik fonoteczny welsha otwieram na byle jakiej stronie i sie uczylam tez pomoglo :)

« 

Praca za granicą

 »

Brak wkładu własnego