Które podręczniki wybrać?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam

Bez zbędnego przeciągania, jestem uczniem szkoły średniej, angielskiego uczę się od 8 lat jednak nie jestem zadowolony z poziomu swojej wiedzy (powiem szczerze, nie przykładałem się do nauki). Teraz jednak postanowiłem to nadrobić. Na początek chcę wybrać podręcznik + repetytorium, które pozwolą mi powtórzyć, a przede wszystkim lepiej zrozumieć materiał. I tu pojawia się moje pytanie, które książki wybrać? W grę wchodzą następujące pozycje (z tego co wyczytałem na forum te są najlepsze a zarazem najbardziej aktualne)

1. Leon Leszek Szkutnik "Mówimy po angielsku"

2. Irena Dobrzycka Bronisław Kopczyński "Język angielski dla początkujących"

Czytałem opinie o książce pana Szkutnika jakoby jest dla bardzo początkujących, jednak mimo, że zamierzam powtórzyć dużo materiału bardzo początkującym nie jestem. Jeśli chodzi o drugą pozycję to czy zawiera ona materiał także dla średnio zaawansowanych? Ponieważ jest też kontynuacja tej pozycji "Język angielski dla zaawansowanych", co może sugerować, że tak właśnie jest.

Teraz wybór repetytorium.

1. Leon Leszek Szkutnik "Gramatyka języka angielskiego"

2. Bronisława Jasińska, Janina Jaślan, Monika Woytowicz-Neymann "Język angielski. Repetytorium gramatyki z ćwiczeniami"

Na rynku jest też "Nowa gramatyka angielska w ćwiczeniach". Czy jest to kontynuacja drugiej z wyżej wymienionych pozycji?

Którą z nich wybrać? Może podacie inne ciekawe pozycje?
Mógłbyś napisać, jaką książkę przerabiasz w szkole, by mniej więcej określić Twój poziom angielskiego?
New Opportunities Intermediate.
wydaje mi się, że do powtórzeń nadają się nieźle repetytoria LektorKlett, zarówno gramatyczne, jak i leksykalne, oba utorstwa Donaty Olejnik. są dość obszerne i zawierają materiał zarówno baaardzo podstawowy, jak i elementy rozszerzone. poza tym, jeśli chodzi o repetytoria tematyczno-leksykalne, to polecam też wszystkie trzy książeczki wydwnictwa wargos.
jeśli mi się jeszcze coś przypomni, to dopiszę. ;)
Jeśli 8 lat uczysz się angielskiego, a nie tylko "chodziłeś na angielski", to obie wymienione przez Ciebie pozycje raczej nie powinny Ci pomóc.
Wybierz Repetytorium maturalne Wydawnictwa Oxford "Oxford Excellence for matura", Repetytoria LektorKletta Donaty Olejnik i "Angielski dla wiecznie początkujących" Wydawnictwa Edgard.

Leon Leszek Szkutnik jest moim "Guru", bardzo cenię jego podręczniki, jednak dla przyszłego maturzysty lepsze są te, które wymieniłem wyżej.

Jacek Gordon, autor słowników European English i "WORDHELPER jak to powiedzieć po angielsku" za najlepszy podręcznik do angielskiego uważa "Język angielski dla
początkujących" Ireny Dobrzyckiej i Bronisława Kopczyńskiego. Moim zdaniem jest to jednak podręcznik dla młodych ludzi, którzy jeszcze nie myślą o maturze.

Mogę Ci jeszcze polecić ebooki Elzbiety Żółtak "Angielski dla leniwych", "Angielski dla leniwych - 2" i "Angielskim do mnie mów" (do nabycia głownie na Allegro).
W pierwszej odpowiedzi na twoje pytanie pominąłem jedną godna uwagi pozycję:

Irena Dobrzycka,
Bronisław Kopczyński
"Język angielski dla zaawansowanych".

Korzystałem z niej dość dawno, jednak sądzę, że metodologicznie nie ustępuje podręcznikowi dla początkujących, materiał w niej zawarty nadaje się dla bardziej zaawansowanych. Niestety nie wiem czy są do niej załączniki dźwiękowe.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Praca za granicą