Oxford Wordpower

Temat przeniesiony do archwium.
przeczytałem opinie dotyczące słownika oxford wordpower większość osób pisało że książka jest bardzo dobra, dlatego zastanawiam się nad kupieniem tej książki. Zastanawiam mnie jednak jedna żecz osoby oceniające książke piszą że jest ona dla osób na poziomie średniozaawansowanym, tymczasem informacja o książece nastronie sklepu internetowego wskazuje że książka zawiera "72 000 wyrazów, wyrażeń i zwrótów, ponad 2000 nowych słów, 30 000 przykładów, 125 000 tłumaczeń" jakoś nie wyobrazam sobie bym kiedykolwiek tyle umiał. Jak to więc jest z nauką słówek z oxford wordpower?
z tyłu na słowniku mamy znaczek, że słownik jest dla poziomu B2,C1, tak więc dla średnio zaawansowanych podchodzących pod zaawansowanych : )
Na Twoim miejscu wolałbym trochę dołożyć i kupić Oxford Advanced Learner's Dictionary. Bo ten Wordpower jest trochę skąpy w informacje i ma sporo błędów.
A czy Oxford Advanced Learner's Dictionary ma też tłumaczenie polskie? tzn czy kazdy wyraz ma tez tlumaczenie polskie?
bo z tego co na razie wyczytałam, to nie.
Kiedyś myślałam, żeby sobie taki słownik kupić, ale mój nauczyciel od angielskiego mnie wyśmiał. [W tym roku będę w klasie maturalnej] Miał racje?
Jest to słownik ang-ang
No to chyba jeszcze za wcześnie na jego kupno. Może na studiach.
osobiście bardzo polecam oxford wordpower, sama mam taki słownik i jest bardzo przydatny. Tłumaczenia są w języku angielskim oraz polskim, zamieszczone sa także przykłady zdań z użyciem danego wyrazu. dodatkowo jest płyta która pomaga podchwycić wymowę.Wybór słownika polecam w zależności od poziomu zaawansowania jezli ktos czuje się na siłach żeby korzystać z advanced to prosze bardzo ,jednak do matury polecam wordpower. Z tymi błędami się nie zgadzam. Taka opinia odrazu odstrasza i zniechęca do zakupu , podaj przykłady tych błedów to porozmawiamy. Wbijajce smiało do księgarni. Aha, z tym że nauczyciel wysmiał ten słownik to świadczy tylko o tym że nie ma on dla niego poszanowania może to dla niego za niski poziom, kto go tam wie co sobie myślał.
Ja też właśnie nie wiem co on myślał, ale możliwe, że chodziło mu o to, że ten słownik jak dla mnie jest za trudny. Nie wiem...
Matura już niedługo, a ja stoję teraz przed wyborem słownika. Może nie zależałoby mi na tym aż tak bardzo, gdyby nie to, że chcę ją też pisać na poziomie rozszerzonym.
bierz wordpower, też zdawałam rozszerzoną, a teraz idę do nkjo no i rozważam kupno advanced ale to dopiero później, teraz mam wakacje :)
Ja bardzo podobnie...wybieram się na filologię angielską.
Chyba kupię ten Wordpower :))
Ja polecam jeszcze słownik PWN OXFORD...jest naprawdę świetny...szczególnie jak byś chciała wiązać przyszłość z angielskim :) tylko drogi niestety...a Wordpower też mam i jest naprawdę niezły moim zdaniem ;)
Patrzyłam na ten słownik na internecie[PWN]. Rzeczywiście jest trochę drogi, bo jeden tom kosztuje coś około 183 zł. A są dwa: pierwszy angielsko- polski
a drugi polsko-angielski no i rzeczywiście to dość duży wydatek.
Wiadomo, że odrazu nie trzeba kupować dwóch tomów. Może na studiach.
A na razie będzie Oxford Wordpower, albo Oxford Advanced Learner's Dictionary:))
Mam Oxford Wordpower i jestem z niego bardzo zadowolona. Polecam
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie