proste, wiec mi powiecie

Temat przeniesiony do archwium.
Ucze sie juz pol roku angola. Izapomniałam jednej podstawy. Zdanie "mieszkam NA ulicy np. Marszałkowskiej" powinno brzmieć " I live at Marszalkowska Street" ?Przyimki to moja pieta achillesowa :( Prosze o polecenie mi jakiejs dobrej ksiazki na cwiczenie przyimków.
mi sie wydaje ze powinno byc "In marszalkowska street"
Zajrzyj tutaj:

https://www.ang.pl/address_8891.html

Miałam podobny problem.
Dzieki Doxa, bardzo mi pomogłas. Ach te przyimiki.. no cóz sa kwestią praktyki zapewne. Pozdrawiam.
No właśnie - ja też mam z nimi kupę problemów... Wiecie może gdzie/jak można to podszkolić (strony, książki)?
szanowny Marvollo
Przyimki to kwestia praktyki i tyle. Ale na poczatek polecam książkę p.t "Język angielski. Repetytorium gramatyki z ćwiczeniami" , autorki: Bronisława Jasińska, Janina Jaślan, Monika Woytowicz-Neymann, Wydawnictwo Naukowe PWN. Ja mam dość stare wydanie tej ksiązki tj. z roku 1996. W mojej ksiązce przyimkowi poswięcony jest rozdział siódmy. Nie ma tam jakiś "ambitnych " straszliwie ćwiczeń na przyimki, jednak przerobienie tego rozdziału moim zdaniem pozwoli na unikanie błedów w klasycznych podstawowych sytuacjach czy zdaniach. Osobiście polecam. Pozdrawiam.
Lol - właśnie przerabiam tą książeczkę, codziennie troszeczkę czytam. Właśnie zatrzymałem się na rozdzialem 6.4.2 :P.

Mimo wszystko dzięki za podpowiedź ;). I...

"szanowny Marvollo (...)"

co tak oficjalnie ;)...
Nie ma co, szacuneczek musi byc :)) Pozdrawiam.
Temat przeniesiony do archwium.