1 i 2 cond problem

Temat przeniesiony do archwium.
If I (have) my own computer, I (not have) to use yours.

czy da sie jednoznacznie stwierdzic ktorego okresu nalezy uzyc?

pasuja obydwa?
>If I (have) my own computer, I (not have) to use yours.
>
>czy da sie jednoznacznie stwierdzic ktorego okresu nalezy uzyc?
>
>pasuja obydwa?

pasuja obydwa, tzn. 2 i 3, oraz mieszany 2 z 3
Chciałes chyba powiedzieć 3 i mieszany 2/3 ?
tak po prawdzie to pasuja trzy - 1, 2 i 3
no i mieszany 2 z 3
i 4 i 5 i 6 ..
>i 4 i 5 i 6 ..

nie ma az tylu conditionals - kto cie uczyl gramy :?
Na pewno nie ty,i nawet bym nie chciał,
..4i5i6 .. żartów nie rozumiesz ?
>Na pewno nie ty,i nawet bym nie chciał
dlaczego bys nie chcial? duzo bys sie dowiedzial
żartujesz chyba :)
jak np uzyć 1 i 2 to tego zdania ?
jezeli bede mial wlasny komp, to nie bede musial korzystac z twojego
gdybym teraz mial wlasny, nie musialbym korzystac z twojego

co tu jest nie tak?
c1
If I (finally) have my own computer, I won't have to use yours.
Jesli juz (w koncu) bede mial swoj wlasny komputer, nie bede musial uzywac twojego. (wypowiedziane przez kogos, kto raczej juz powzial chec zakupu sprzet)

c2
If I had my own computer, I wouldn't have to use yours.
Gdybym mial swoj wlasny komputer, nie musialbym uzywac twojego. (osoba wypowiadajaca to zdanie wyraza moze swego rodzaju zal, ze nie posiada wlasnego sprzetu, i musi uzywac cztjegos innego)
A gdzie 3 ?
Miałem na mysli że to zadanie może sie skupiac wyłącznie na 2 i 2/3 , naturalne jest że mozliwe 123., rozumiesz mnie czy nie ?
>A gdzie 3 ?

no co ty - najpierw piszesz, ze nie chcialbys sie ode mnie wielu rzeczy dowiedzec odnosnie gramy, a teraz pytasz o wyjasnienie do conditional 3?
i jeszcze zostanie mieszanka 2 z 3 :P
Ty naprawde nie łapiesz ,ja cie nie pytam zebys mnie robił to 3 , tylko napisałem a gdzie ten trzeci.. to zadanie może wskazywać na przeszłość ..dla tego o tym mówie. Twoja gramma mi nie jest potzrebna , mam swoja , wiesz że jest duzo grammas:)
>>czy da sie jednoznacznie stwierdzic ktorego okresu nalezy uzyc?

Jeszcze raz, na pytanie askera odpowiedziałbym że najbardziej prawdopodobną odpowiedzią w kluczu, moim zdaniem mogło by byc 3 i 2/3 , co nie wyklucza użycia 1 i 2 i co tam chcesz.
Wiesz w ogóle co to jest belka drewniana ?
hej hej jeszcze 0 :)
>czy da sie jednoznacznie stwierdzic ktorego okresu nalezy uzyc?
moim skromnym zdaniem - absolutnie nie
I’m not saying it’s in the bag either but just the probability I might be in favor of in the first place. It may well be 1 or 2.

Engee and modesty ? How come ? Is it a kind of rare moments of candor ? :)
I’ve never known this noble side of yours. But again, the counterfactual aspect of the former seems to follow a similar pattern of that arcanist plumbing all the secrets of his trade at NASA.
But please keep your stuffed shirt on, I’m only teasing because I really like your sense of humor.:)
a 3/2 ? chyba troche nie pasuje ze gdybym mial kiedys tam wlasny komputer ni musialbym teraz uzywac twojego
1. If I had my own computer (then and now), I wouldn't have had to use yours (only then).

osoba wypowiadajaca takie zdanie odnosilaby sie do sytuacji z przeszlosci, w ktorej to uzyla czyjegos innego komputera; zarowno wtedy, jak i obecnie osoba ta nie posiada wlasnego komputera

2. If I had had my own computer (only then), I wouldn't have had to use yours (only then).
tutaj wypowiedz dotyczy dwoch przeszlych zdarzen - osoba taka wlasnego komputera nie miala wowczas, gdy uzywala czyjegos innego komputera; obecnie owa osoba raczej posiada soj komputer, bo gdyby nadal go nie miala to przekazalaby taka informacje w formie zdania nr 1

simple as that, innit :)
czyli 3/2 nie da sie ?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Zagranica

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie