Czy ktos potrafi mi podac roznice?

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 62
poprzednia |
Czy ktos potrafi mi napisac roznice miedzy kilkoma wyrazeniami? chodzi mi o "up there" , "down there" , "out there" . Wiem, slyszalam juz, ze to zalezy z ktorej strony sie stoi, ze up to na gore down to na dol, np. up the stairs. Jednak uzywa sie to w innych przypadkach np. "Is anyone down there?" , "there are no jobs out there". Moj maz jest amerykaninem i on nie umie mi tego wytlumaczyc, mowi ze to zalezy polnoc-poludnie, ale ja tak naprawde tego nie rozumiem i czesto nie ma to dla mnie sensu. Czy ktos potrafi mi to wytlumaczyc? Z gory dziekuje.
...up there /on the shelf, wall, second floor, roof etc./
...down there /on the floor, in the garage etc./
there are no jobs out there = there are no jobs
Hahahahaha!!! Ale zes mi wytlumaczyl/wytlumaczyla. No jobs out there - no jobs haha no niezle. to juz Chyba ja wiecej wiem niz Ty.. chyba nie zrozumiales o co chodzi. Ale dzieki hehe
Jezeli wiesz lepiej to po co sie pytasz? Twoj maz jest 'Amerykaninem', to chyba siedziel 10 lat w tej samej klasie. PIERWSZEJ. W innym przypadku by wiedzial jak Ci to wytlumaczyc. Hahahaha!
>>>Jezeli wiesz lepiej to po co sie pytasz? Twoj maz jest
'Amerykaninem', to chyba siedziel 10 lat w tej samej klasie.
...dobrze powiedziane. Ciekawe, ze maz nie umie zonie cos wytlumaczyc...;-)
czlowiek chce pomoc, a ta sie nasmiewa i twierdzi ze wie lepiej. no co za prostactwo ;]
>>>czlowiek chce pomoc, a ta sie nasmiewa i twierdzi ze wie lepiej. no co za prostactwo
...no i napisz mi czy warto wyciagac reke pomocy dla niektorych??? Dostajesz tylko w ich odpowiedziach, 'ja wiem lepiej jak ty'...
żal takich osob po prostu. oby bylo ich jak najmniej na tego typu forach, bo az rece opadaja.
A Wy jak nie umiecie pomoc, to po co sie udzielacie? tak to niestety jest, pomoc jest trudno, ale jak trzeba kogos pojechac to kazdy sie odezwie. Dzieki za pomoc!jesli nie potrafi mi moj maz wytlumaczyc to nie znaczy ze jest glupi. to wlasnie dlatego zwrocilam sie o pomoc, a wy od razu ze "w jednej klasie siedzial". wezcie sie w garsc ludzie i jak nie umiecie pomoc to sie nie udzielajcie.
a Ty umiesz wytlumaczyc? jak nie to nie wysilaj sie i nie marnuj swojego czasu piszac cokolwiek. i wara od mojej rodziny
To, czego sie pytasz jest uzywane potocznie i nie jest objete jakimis konkretnymi zasadami. To ty atakujesz nas pomimo ze otrzymalas lepsze wytlumaczenie niz od swojego wlasnego meza. Jezeli rzeczywiscie jego 'wschod zachod' teoria jest wlasciwa niech sie tu wpisze i poda zrodlo. Moze my sie czegos nowego nauczymy.
Jego północ/południe teoria jest prawidłowa.

I jeszcze:

towards an important place - up
away from an important place - down

importance place - dosłownie i w przenośni i raczej "na wyczucie", którego pyskata pytająca do tej pory nie posiadła pomimo angielskojęzycznego męża. Może ze sobą mało rozmawiają.
Ja z tym sie nie spotkalem. Wciaz co to ma wspolnego z "Is anyone down/up
there?" , "there are no jobs out there". Regardless, could you give me the source?
Swan very briefly touches on it.
My car is on google street view! I'm so excited. LOL
So is my shaggin wagon, hehe!
I've seen your car in the real world...
Happy Canada Day :)
>Happy Canada Day :)
No. To you and Eva.
I'm already celebrating with white wine and red bull. Not sure what the result will be, but so far so good.
Ale powracajac do przykladow w jej pytaniu. Zgadzamy sie ze nie maja nic wspolnego z Polnoca - Poludniem.
Wine, I'm familiar with. What's red bull?
Dlaczego nie? Północ/południe wytłumaczenie kupię szybko i łatwo; gorzej ze wschodem/zachodem.

siuniab, when you come visit me, do you come up or down?
Rozpedzilam sie dzisiaj...
3 lampki wina i 2 smirnoff ice
Chwalic Boga nie musialam nigdzie samochodem jechac
::))
I go west on the 401
interesting:
out West (BC, SK AB)
down East (NS, NB)
energy drink

http://www.wanderings.net/notebook/Main/CanDrinkingRedBullWithAlcoholKillYou
Aaric, w jakim ty kraju mieszkasz, ze nie znasz sie na Red bull
W Polsce maja Red Bull, w Anglii, w Kanadzie ...
I broke my suspension link today. Frucking potholes. I'm going to be American and sue the city.
Yeah, I remember seeing kids drinkin' it. I am a beer guy.
buy some really hot coffee at McDonalds while you are at it.
Sorry, what a pain.
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 62
poprzednia |

 »

Studia za granicą