Jak poprawnie napisać "uniwersytet ekonomiczny

Temat przeniesiony do archwium.
University of Economics czy Univesity of Economy?

Z góry dzięki za pomoc :)
sprawdzic na witrynie, zapytac w sekretariacie/dziekanacie, jaka jest oficjalna nazwa angielska.
w kazdym razie economics, nie economy.
Sprawdziłam to tak, że wpisałam jedną i drugą nazwę w google i więcej wyników było dla economics, ale musiałam się jeszcze upewnić ;) Dzięki.
piszesz o konkretnym uniwersytecie?
Nie, piszę ogólnie, że ktoś ukończył uniwersytet ekonomiczny.
to najlepiej napisz
an economic university
To mnie teraz zaczelo ciekawic.
Czy w Uniwersytecie Ekonomicznym (Economics University ale lepiej University of Economics) tylko i wylacznie studiuje sie Economics? - bo to tak wszyscy zrozumieja.
Rozumiem Uni Pedagogiczny, ale czy sa tez przypadkowo Univ. Humanistyczne?
Dlaczego one maja takie tytuly?
To zależy od tego, w jakiej dziedzinie dany uniwersytet może nadawać stopień doktora (a to z kolei zależy - w skrócie - od tego, czy pracuje tam odpowiednio dużo profesorów)
Poczytaj tu
http://pl.wikipedia.org/wiki/Uniwersytety_w_Polsce

Terri, napisałaś Economics University, ale wielkimi literami. Czy nie mówi się 'an economic university', tak jak 'a medical university'?
To w końcu jak się pisze i od czego to zależy :P Przypominam, że nie mam na myśli konkretnego uniwersytetu np. Kraków, University of Economics tylko ogólnie :P bo prowadzę korespondencję z anglikami i stąd moje pytania:P

W ogóle, to czy to zdanie dobrze napisałam, bo coś mi się wydaje, ze nie:
She graduated from University of Economics?

Pozdrawiam.
a University...

ok, jest kilka mozliwosci, Twoja jest tez dobra, ale z tym przedimkiem
Economics - duzymi literami jak konkretny
economics...malymi jak ogolnie, chociaz ja tutaj tez napisalabym duzymi
...gdy rozmawiamy i jest wiadomo ze ktos jest graduate to nawet nie znajac konkretnej nazwy napisalabym... She grduated from a Medical Uni...
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Szkoły językowe