Referencje i CV po angielsku

Temat przeniesiony do archwium.
Mam prosbe, nie znacie moze stronek ze wzorami REFERENCJI I CV po angielsku..nie zamierzam pracowac na jakims wyszukanym stanowisku, poszukuje pracy jedynie sezonowej na wakacje i chce wziasc ze soba dobrze napisane CV i referencje...
sam/a sobie zamierzasz te referencje napisać??? ;)
wlasnie sam sobie bedziesz pisał te referencje???bo to musi ci pracodawca pospisac i podbic jesli nie wiesz:))
a wy myslicie, ze na czym polega wystawienie referencji? sam sobie je piszesz, a twoj szef stawia ci pieczatke, tym bardziej gdy nie rozumie po angielsku
mi moja szefowa napisala po polsku i musialam tlumaczyc na angielski
i dlatego w Polsce referencje są często g.... warte.
hej i co znalazles jakas stronke z referencjami po angielsku jak tak to daj mi znac,prosz. na mojego e maila [email]
a jest jakas szansa ze wzor refenrencji mozesz mi przeslac?moja szefowa chcez ebym je napisala ale nie bardzo wiem jak:(
a jest jakas szansa ze wzor refenrencji mozesz mi przeslac?moja szefowa chcez ebym je napisala ale nie bardzo wiem jak:(
CZESC !czy ktos z was juz wie jak napisac takie referencje? bo ja potrzebuje do pracy i moj pit-boss powiedzial ze mi podbije jak bede miec napisane po angielsku!a sama nie jestem w stanie tego napisac!dzieki !jak ktos cos ma to przeslijcie mi na [email]
Mam stronke z wzorami CV, jak Ci pomoże to się cieszę :)
http://praca.gazeta.pl/praca/0,47361.html
Nazwa instytucji
Adres
Telefon kontaktowy

REFERENCJE

Pan Jan Kowalski był zatrudniony/współpracował z nami w zespole ……………….. na stanowisku ……………….. od ……………... do …................. Jako jego przełożony miałem szansę na co dzień obserwować efekty jego pracy.

Do obowiązków Pana Kowalskiego należało m.in. :
- ……….
- ……….
- ……….
Jako Kierownik zespołu ………… zarządzał grupą ……..… osób.

Pan Jan wykonywał swoje zadania systematycznie i obowiązkowo. Jest osobą samodzielną i zaangażowaną zarówno w pracę jak i w życie firmy. W czasie realizacji kluczowego dla firmy projektu ……………. wykazał się ogromnym doświadczeniem w dziedzinie ........ i głęboką wiedzą na temat ........ Dzięki jego osobistemu zaangażowaniu oraz sposobowi, w jaki motywował swoich współpracowników do wytężonej pracy, projekt zakończył się dla firmy pełnym sukcesem i zapewnił jej wzrost sprzedaży o ……….... proc.

Pan Kowalski jest osobą ambitną, ciągle podnoszącą swoje kwalifikacje. W czasie pracy w firmie …………. wykorzystał wszelkie możliwe szanse na zdobycie dodatkowych kwalifikacji – ukończył studia podyplomowe i wziął udział w cyklu szkoleń z zakresu ………...

Znakomicie sprawdzał się zarówno w sytuacjach wymagających indywidualnego wysiłku, jak i w pracy zespołowej. Ma wysokie umiejętności interpersonalne – łatwo nawiązuje kontakty a w swoim zespole wytworzył atmosferę wzajemnej pomocy i zrozumienia. Zachęcał pracowników do dzielenia się wiedzą i wprowadził procedury, które ten proces znacznie ułatwiły.

Bardzo żałuję, że moja współpraca z Panem Kowalskim dobiegła końca. Z pełną odpowiedzialnością polecam go jako pracownika. Jestem przekonany, że jest osobą, która sprosta wielu ambitnym zadaniom i spełni oczekiwania najbardziej wymagającego pracodawcy.

W razie potrzeby z przyjemnością udzielę dokładniejszych informacji na jego temat.



Z poważaniem,

……………………

Dyrektor ds. ………..
[url]http://www.businessballs.com/referencesletterssamples.htm[/url]
No tak, typowe referencje dla osoby która jest po studiach, zna kilka języków, pracowała w międzynarodowej firmie, na nienajgorszym stanowisku, po protekcji "dobrego znajomego".

A co ma napisać osoba która pracowała przy przysłowiowej "łopacie"???? Jako operator swojej "maszyny" znakomicie sprawował się na swoim stanowisku pracy. Z zaangażowaniem machał szpadlem, a efekty jego pracy "znacząco" przyczyniły się do rozwoju firmy. To ambitana osoba, która ciągle podnosiła swoje kwalifikacje, znakomicie spisywała się na stanowisku "łopatologa", znakomicie zgrywając się ze swoim szpodlem, wywołując znakomitą atmosferę pracy. Znakomicie sprawował się w sytuacjach wymagających podejmowania natychmiastowych decyzji: "Wyrzucić tego kamienia, czy zasypać żeby nikt nie widział???", jak i w pracach zespołowych: "To jak chłopaki, o której robimy przerwę na fajana?"

Nie chcę być tutaj złośliwy dla autora w/w. referencji i dziękuję za znakomitą poradę. Nurtuje mnie tutaj pytanie, co ma napisać osoba która pracowała jako "przylepa", ze swoim brakiem doświadczenia, a co za tym idzie niewiele wnosząc do rozwoju firmy. A swoją drogą naprawdę dziwię się, że pracodawcy przywiązują aż tak wielką uwagę do papierka, na którym można napisać dosłownie każdą bajkę. Mam na myśli oczywiście "wysoko rozwinięte" kraje UE, ponieważ nikt w Polsce o to nie pyta.
Pozdrawiam wszystkich wybierających się do pracy za granicą i mam nadzieję że otrzymacie takie referencje po których będziecie mogli przebierać w ofertach pracy.
> A swoją drogą naprawdę
>dziwię się, że pracodawcy przywiązują aż tak wielką uwagę do papierka,
>na którym można napisać dosłownie każdą bajkę. Mam na myśli oczywiście
>"wysoko rozwinięte" kraje UE, ponieważ nikt w Polsce o to nie pyta.

wiele osób w, jak to nazwałeś, 'wysoko rozwiniętych' krajach przywiązuje uwagę do papierka, ponieważ tam najczęściej referencje są na temat, czyli faktycznie mówią o tym jaki jest pracownik, poza tym z osobą która napisała referencje można się skontaktować i dowiedzieć się czegoś więcej.
znam też osoby, które odmówiły napisania referencji, bo nic dobrego napisać nie mogły, kłamać nie chciały, i negatywnych pisać też nie chciały.
chociażby dlatego żeby uniknąć zatrudneinia takich ludzi jak Ty którzy myślą że sobie wszytsko moga nakłamać, ale jakbys znała trochę realia to bys wiedziała że w Europie dobre wiarygodne referncje są wazniejsze anwet od doświadczenia i wykształcenia, dziwie się, że wypowiadasz się an temat na który widać, że nie masz zielonego pojęcia, żałość i tyle
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe