Inżynierowie

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.
Jestem mgr. inż Elektrotechnikiem bez doswiadczenia zawodowego (swiezy absolwent). Jakie mam szanse na prace w zawodzie w W.Brytanii lub Irlandii i jak to wyglada dla innych inżynierów. Prosze o odpowiedź osob ktore moga cos powiedziec w tej sprawie.Z góry dziekuje.
Przecztasj sobie temat z 14 wrzesnia 2005 Czy ktos tam byl BUNDARON w Irlandi?

Jak przeczytasz to daj znac.
Hej.
Daje znac bo przeczytałem. No z tymi potrzebami to mnie troche uspokoiło. Pracowałem w Polsce troche w wakacje ale tylko praca byla przy lopacie i w Polsce innej pracy nie ma dla elektrotechnika(moze jest ale to trzeba patrzec na cała Polske i zapewniam ze to nie takie proste). Nie chce juz pracowac przy łopacie bo nie po to sie kształciłem a w Polsce nawet automatykom płaca na reke 11[tel]zl i to w dobrych firmach. Zamierzam pobyc troche w Polsce jeszcze i troche kursów porobic w zakresie automatyki przemyslowej i programowania sterowników no i musze sprobowac na zachodzie bo inaczej moim(przyszlym) dzieciom nie zapewnie bytu.
Zeolitt dzieki ze sie odezwałes i zycze powodzenia :)
1400 zł to za czasów SLD i PO :) Dziś, w dobrych firmach w Polsce na starcie masz brutto 25[tel]zł. Po kilku latach nawet 5-7 tysi. Z 15-lat doświadczeniem nawet kilknaście tysięcy i więcej. Mowa o firmach jak TRW (Częstochowa), Bosch, Siemens, ABB, Tenneco, Valeo, Delphi, Faurecia, itd.

Wiem, że 5-7 tysięcy to nie tyle co 25[tel]tys. funtów, ale jak porównasz ceny wynajmu mieszkań, żarcie i ogónie koszty życia, ehhh to co przywieziesz do Polski ? :)

Jerzy
hej
moj maz jest inz materialowcem + chemia, jakos nie szlo z praca w tej branzy wiec zrobil szybkie przekwalifikowania na elektryka i w tej chwili juz w swoim zawodzie, za jekis rok mysle ze zajmie sie projektowaniem.
jak mam byc szczera to mysle ze nie bedziesz mial problemow z praca a niemiecki to dodatkowy plus... nie wiem czym sie zajmujesz ale mysle ze na poczatek mozesz spokojnie liczyc na 25-30 tys.
moj maz uwielbia swoja prace, ma switnego szefa zadnych stresow, jak pracujesz uczciwie ludzie potrafiato docenic, mysle ze warto sprobowac,
jak bedziesz mial jakies pytania pisz, na pewno postaram sie odpowiedziec...
pozdrowienia maggie