koszty życia i podatki

Temat przeniesiony do archwium.
Hej! Mam zamiar wyjechać do Anglii na 2 miesiące i podjąć tam pracę. Wyjeżdżam do Birmingham. Możecie mi podać jakie są miesięczne koszty życia poza londynem?
Czy muszę rejestrować się do Home Office? Podobno, gdy pracuje się tymczasowo/sezonowo nie trzeba tego robić. Czy to prawda? I gdzie mam płacić podatki? W Polsce czy w Anglii (chcę uniknąć podwójnego ich płacenia). Jeszcze nigdy nie pracowałam (mam 19lat) i tym bardziej nie wiem jak to się odbywa za granicą.
Dziękuję za wszelką pomoc
co do Home Office - tak, musisz do miesiaca od podjecia pracy zarejestrować się w HO - wiąze się to z opłatą 70 GBP. Odnośnie podatków - nikt nie da ci odpowiedzi czy płacić także w Polsce, bo przepisy polskie są sprzeczne z obowiazującą zasadą zabraniającą podówjnego opodatkowania i decyzja nalezy do Ciebie. Oficjalnie - musisz pąłcić takze w Polsce. Tam pracodawca powinien Ci potrącać ok 10% z wypłaty na podatek.
Pozdrawiam
Spagetti :) to jak jedziesz gdzieś? .. ja ten swoj wyjazd chyba odkładam na maj, ale nie wiem jescze gdziee :) ktoś jedzie ?

« 

Pomoc językowa

 »

Studia językowe