kurs językowy

Temat przeniesiony do archwium.
Witam! czy ktoś ma doświadczenia z kursów językowych w GB, ja chcę wyjechać na miesiąc, pytam bo te kursy nie są tanie, czy rzeczywiście można się trochę nauczyć języka?Obecnie mój język jest na poziomie podstawowym,trochę się obawiam czy dam sobie tam radę =))
HejrnJa tez chce pojechac na kurs, jak bedziesz juz coś wiedziała, jakie są dobre kursy to daj znac mój e-mail to [email]
Jak macie taką szansę to jedźcie, podstawowa zasada- unikać Polaków- z wiadomych przyczyn, powodzenia!
Najwięcej osób korzysta z takich kursów właśnie będąc na poziomie podstawowym. Wtedy najłatwiej jest o dobranie właściwej grupy. Warto dowiedzieć się czy szkoła dba o różnorodność w grupach, tj czy przypadkiem grupy nie składają się jedynie z Polaków. Spytałabym też o narodowość lektorów: to, że piszą 'native speaker' nie znaczy, że są to Anglicy. Osobiście miałam zajęcia z Amerykaninem, Australijką i Afrykanką. Oczywiście wszystko zależy od Ciebie - czy po zajęciach zaglądasz w kopie, które dostajesz i czy starasz się rozmawiać z obcokrajowcami. Niestety takie wyjazdy charakteryzują się a) dużą ilością Polaków w grupie/mieście b) stosunkowo wolnym tempem nauki.
Przed wyjazdem na taki kurs dowiedz się o noclegi (rodzina goszcząca czy akademik pełen Polaków) i o obowiązki rezydenta, który się opiekuje grupą. Miesiąc to długo - dobrze się więc zastanów nad wyborem miasta.