Najniższa stawka i odliczenia UK

Temat przeniesiony do archwium.
Witam

Mam zamiar w tym roku wybrać się do Anglii w poszukiwaniu pracy. Najprawdopodobniej wybór mój padnie na "pomoc" jednej z polskich agencji. Wiadomo, że najczęściej na początek za pracę w magaznych, w roli sprzątacza, w marketach itp proponują najniższą stawkę brutoo 5,05 funta/h. Teraz pytanie.... ile zostaje z tych 5.05 funta na godzinę po odliczeniu ubezpieczenia i podatku?

Z góry dziękuję za odpowiedź
to nie jest takie proste. Zalezy ile godzin pracujesz i ile zarabiasz. Sa kwoty wolne od podatku, ale trzeba miec Tax code - poczytaj o podatkach i National Insurance (ubezpieczeniu) tutaj w wyszukiwarce.
A dlaczego masz wlasnie jechac przez, albo pracowac dla agencji? Poczytaj w wyszukiwarce o agencjach pracy. Czy nie lepiej szukac cos w www. jak jeszcze jestes w Polsce.
Wychodziłoby pewnie z 40h na tydzień własnie po 5,05 brutto/h.

A przez agencje, bo jej "plusem" jest chyba to, że załatwiają mieszkanie. Wiem że bez poprzedniego świadectwa pracy w UK, konta bankowego itp ciężko o wynajęcie mieszkania. No chyba że się mylę ;)
>'Wychodziłoby pewnie z 40h na tydzień własnie po 5,05 brutto/h'.
Nie zawsze - jak przeczytasz tutaj wpisy to zauwazysz, ze agencje nigdy ale nigdy nie gwarantuja 40 godz pracy. Wszystko zalezy od pracodawcy i czy oni potrzebuja pracownikow. To znaczy ze mozesz pracowac dzien w tyg, albo 2. I wtedy co???
A co do wynajecia mieszkania, to zalezy jaka agencja. Ludzie niekiedy zalatwiaja to sami.
Oczywiscie rozumie, ze twoj ang. jest na odpowiednim poziomie - i nie pisz ze jest tylko 'komunikatywny' i ze masz jakies doswadczenie w pracy itp.