dokumenty, formalności

Temat przeniesiony do archwium.
witam.
późno się obejrzałam (tzn cały czas myslałam, że mam dużo czasu i doszła do tego praca i tak jakoś dowlokło to sie do końca). wyjeżdżam (już 5 paździrnika) do UK do pracy jako au pairka ale nie przez biuro tlyko do poznanej prywatnie rodzinki. mam pytanie i byłabym wdzięczna gdybyście mi jak najszybciej na nie odpoiwedzieli. może się orientujecie jakie dokumenty i formalności przed wyjazdem trzeba załatawiać? wiem, że głupio pytam i wielu z Was puka się w głowę co za idiotka to pisze ale nie chciałabym mamy potm prosić, zeby dosyłała, bo wolałabym sama to załatwić. do NFZu chyba muszę złożyć wniosek o kartę zdrowia ale mówili, ze to nie prblem. czy muszę coś z naszymi urzędami (pracy, ZUSem) załtwiać, żeby [raca była legalna? czy musze gdzieś coś zglaszać czy coś? jak tam podatki? czy będzie przysługiwała mi tam opieka medyczna (np. dermatolog). zaznaczam też, że jadę na rok, bo wzięłam na studiach gap year i chciałabym trochę z językiem się oswoić ale od 2007 zaczynam studia. byłabym wdzięczna za odpowiedź.
pozdrawiam.

 »

Studia za granicÄ…