interkadra

Temat przeniesiony do archwium.
czy ktos z krakowa jedzie w ten poniedzielek za posrednictwem interkadra do pracy w czechach??w ogole jestem ciekawa Waszych opinii...
Co do Interkadry to nie ma sensu pytac o ta agentre bo to wlasciwie nie jest agentura tylko "biuro podrozy". Zapewnia tylko przejazd do Czech (odplatnie oczywiscie) i przekazuje ludzi innym agencjom. Acha podpisuje sie z nia fajna umowe z ktorej wynika ze Interkada tak naprawde za nic nie odpowiada. Interkadra wspolpracuje np. z VD WORK wiec trzeba by raczej pytac o opinie na temat VD WORKA nie Interkadry.
O tzw. umowie gwarancyjnej z Interkadra:
Punkt pierwszy: Interkadra sprzedaje cie VD WORK.
Punkt dwa warunki zatrudnienia: wymienione sa zaklady i stawki
godzinowe w nich.
Dość ciekawe jest sformułowanie:
premie i dodatki beda wypłacane zgodnie z umowa z VD Work.
A w pisanej "łamaną" polszczyna umowie z Work-iem jakos o tym nic
nie ma.
Najciekawszy jest moim zdaniem punkt że agencja za nic nie
odpowiada. Dosłownie brzmi to tak:
Agencje nie jest pracodawcą kandydata tj. nie łacza ja z kandydatem
ŻADNE ZOBOWIAZANIA wynikajce z kodeksu pracy.
Co prawda agencja za nic nie odpowiada, ale reke po pieniadze chetne
wycignie:
- jeżeli nie przepracuje sie 25 dni roboczych to płaci sie 500zł!
(ciekawe jak to sie ma do 1 miesiecznego okresu wypowiedzenia?)
- porzucenie pracy bez informowania pracodawcy 1000zł.
Mimo to po miesiacu pracy z grupy 10 osob zostało 4.
Wnioski to już każdy musi we własnym zakresie wyciagnąć.
Poszukuje pilnie kontaktu z osobami ktore uwolnily sie od VD Worka i Interkady.
Meil: [email]
Witam.Tzw.umowa gwarancyjna interkadry ma sie nijak do umowy z VD work w Czechach. Interkadra mowi o 75 koronach w 1 miesiacu, 80 w 2 i 85 w trzecim. Na umowie z Vd Work nie ma o tym mowy jest podana tylko kwota 11679 koron na miesiac, czyli wychodzi po 70,7818 korony na godzine a o podwyzkach nie ma mowy. Umowa gwarancyja interkadry mowi o premiach a umowa z Vd Work na ten temat milczy. Jest mowa o wyznaczeniu do pracy w godzinach nadliczbowych w szczególnych wypadkach. Te szczególne wypadki zdarzaja sie codziennie. To oznacza 16 godzinna prace za 1100 koron. I to jest ta premia. Nie polecam.
Gdy znajde troche czasu to na tym forum i innych zacytuje obie te umowy.
ja wiem tylko, że mój znajomy wyjechał do Czech z Interkadrą i bardzo sobie chwalił, pracuje juz tam ponad rok i bardzo narzeka na polskich kolegów w pracy,ktorzy podobno tylko myślą o napojach wysokoprocentowych...
aha i mówił ze interkadra tylko przedstawiła mu oferte i zapewniała transport, ale on był pracownikem jakiejs firmy w czechach,nie pamietam dokładnie jakiej,ale to nie miało nic wspolnego z interkadrą. I on sam nie rozumiał dlaczeo Polacy mają żal do interkadry, skoro mieli umowy z czeskimi pracodawcami.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia