55 Ł/tydz za mieszkanie w Anglii to dużo czy mało?

Temat przeniesiony do archwium.
Niedługo jadę do pracy w Anglii i mam pytanie czy 55 funtów + rachunki za prąd i gaz płacone osobno to duzo czy mało?? Mieszkanie jest w Trowbridge a praca w Shaftesbury, może ktos zna tańsze agencje mieszkaniowe w tych rejonach?
>>>mam pytanie czy 55 funtów + rachunki za prąd i gaz płacone osobno to duzo czy mało??
...to zalezy, czy masz pokoj osobny, czy bedziesz z innymi, czy to jest w prywatnym domu itp. - wg mnie ok (tylko zapytaj dokladnie o te rachunki-i czy one beda na jedna osobe czy dzielone).
przegladnij gumtree - moze cos tam bedzie, albo napisz 'trowbridge+flats/rooms to let' w google.
aha, jeszcze do tych rachunkow za prad, gas dodaj za 'council tax', abonament za TV, wode,itp
czyli wychodzi mniej wiecej 100 do 120 tygodniowo
'council tax' i woda sa wliczone w czynsz. Jadę z chłopakiem i mamy miec wspólny pokój. Tylko nie wiem jeszcze czy za gaz i prąd bedziemy płacic wspólnie czy kazdy osobno :/ ale mam nadzieje że wspólnie. Mamy mieszkac w domu razem z inna parą. Każdy płaci 110 Ł depozytu. A telewizji raczej nie planujemy oglądac więc chyba nie będziemy musieli płacic abonamentu, tak mi sie wydaje ale zobaczymy na miejscu. Ile proponujecie wziąc ze soba na poczatek pieniedzy tak żeby wystarczyło?? Babeczka w biurze mówi że po 200 funtów wystarczy.
>>>Babeczka w biurze mówi że po 200 funtów wystarczy.
Widzisz, to zalezy, kiedy oczekujesz pierwsza wyplate. W wielu miejscach jest to dopiero po paru tyg. pracy - a z czego bedziesz do tego czasu zyl?
Czy ta 'babeczka' daje Ci pojecie ile jedzenie kosztuje? Bo powinna.
Dojazd do pracy?
hmmm wypłata ma byc w drugim tygodniu pracy. Dojazd 20 Ł tygodniowo. Z moich obliczeń wynika że 200 funtów może nie wystarczyć:/
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Studia językowe