Irlandia-czy warto???

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 61
poprzednia |
witajcie -czy nie uwazacie ze Londyn jest juz troche oklepany? czy nielepiej jechac gdzies do irlandii-slyszalem ze tam mozna wiecej zarobic ze sa milsi ludzie i wogole nie ma tak duzo Polakow> a wy co myslicie ? moze ktos kto tam byl potrafi powiedziec ile kosztuje pokoik zarcie i inne potrzeby-bylem w Londynie ale za drogo czy sie myle?
Londyn zwlaszcza latem (od maja do konca wrzesnia) jest PRZEPELNIONY studentami, ktorzy chca w czasie wakacji podszkolic angielski i zarobic.
Przyczyna , ze tak wielu Polakow jedzie do Londynu jest prosta:
Jest to miejsce gdzie jest wielu Polakow, a tym nie znajacym jezyka i bez znajomosci \"w kupie razniej\". Polacy siebie do Londynu wzajemnie \"sciagaja\" i wlasnie miedzy Polakami maja znajomosci, bo gdzies sie trzeba zatrzymac jak sie tam jedzie.

Moim zdaniem jest to duzo lepszy pomysl, jako ze ekonomia w Irlandii ma sie swietnie i nawet przyjmuja tam Polakow po szkolach w Polsce, do pracy na stanowiskach jako white collar workers, jesli jest to dziedzina na ktora jest zapotrzebowanie i kandydat ma odp, znajomosc ang.
mam CPE i jestem po licencjacie z angielskiego-pracowalem w Londynie 2 lata za barem-interesuje mnie czy po prostu mozna dostac prace np w hotelu pubie czy przy sprzataniu i pracujac jakies 60 godz czy mozna cos zarobic i jakie sa cenny tam-moge nawet sprzatac
W Dublinie jest tyle Polaków, że chwilami czułam się jak w Polsce. Niedawno wróciłam z Irlandii i mimo tego, iż to piękne miejsce, o pracę nie jest tak łatwo, gdyż obcokrajowców (nie tylko Polaków - choć przeważają/ jest mnóstwo, a wszyscy szukają pracy. Ale powodzenia:-)
ale czy mozna zarobic wiecej niz w Londynie czy tyle samo ale np kosztu utrzymania sa nizsze-nie licze ze zostane szefek Bank of Scotland ale inne prace tez mozna wykonywac-tylko za ile. jakies stronki odnosnie irlandii-musze cos zarezerwowoac przed wypadem a poniewaz nie mam tam nikogo to musze zarezerwowac chyba na sam poczatek hostelik a jak bede juz na miejscu to dopiero cos szukac
kochany, jestem po ae wroclaw i temat mojej pracy brzmial Irlandia na tle przemian spoleczno-gospodarczych. moge cie zapewnic, ze jest to panstwo obecnie o najwiekszym pkb i rozwoju gospodarczym w europie. tylko jak chcesz podjąc prace w pubie t pamietam ze jest calkowity zakaz palenia (nawet w pubie) potwierdzony kara pieniezna.
Irlnadia jest obecnie na 3 miejscu (przed Wielką Brytanią) w Europie pod względem wysokości kosztów utrzymania. Jeśli chodzi o pracę, poszukują tam raczej wykwalifikowanych specjalistów - informatyków, biotechnologów itd, ale słyszałam ze mozna tez znalezc cos innego. Polecam np. www.irelandjobs.pl
Sama chciałabym pojechac tam zimą - mysle o pracy au pair - i mam nadzieję ze się uda.
No wiec nie jedzie sie do przepelnionego Dublina ale na pd Irlandii, gdzie potrzeba pracwnikow np. Cork
Cześć ponownie. Wynajęcie mieszkania nie jest zbyt tanie, tzn. np. za mieszkanie - 2 sypialnie + living room trzeba zapłacić ok. 1000 euro, studio - czyli jedna sypialnia - kosztuje przeciętnie 4[tel]euro. Fakt, że mieszkania te są zazwyczaj w pełni wyposażone (tj. mikrofalówka, toster, garnki, naczynia, itp.:-). Zależy też oczywiście w której strefie Dublina się mieszka. Najlepiej mieć parę osób ze sobą i razem coś wynająć. Jeśli chodzi o zarobki, to różnie z tym bywa. Uczciwy pracodawca nie może dac Ci mniej niż 7 euro/h, ale niektórzy stwierdzają, że jakk jest Ci praca niezbędna do przeżycia, to będziesz pracował nawet za 5, ale chyba nie watro:-) Jeśli chodzi o wyżywienie, to najlepiej gotować sobie samemu, a produkty kupować w sklepach typu Tesco, Aldi, gdyż są one tańsze. Po przybyciu i/lub znalezieniu sobie pracy warto wyrobić sobie PPS NUMBER, a następnie udać się do TAX OFFICE, dzięki temu nie będą nam pobierać podatku. Mieszkania można szukać na miejscu, z gazet. Ogłoszenia o pracę często wiszą na szybach wystawowych restauracji, pubów, sklepów, ect. Wszyscy wstępnie wymagają złożenia CV - najlepiej mieć również irlandzki numer telefonu. Nie znam stron internetowych z ofertami niestety. Pozdrawiam :-)
Mieszkalam w Irlandii rok czasu.
Wszystko zalezy od tego gdzie sie jest. Oczywsicie Dublin jest bardzo drogi. Ja pracowalam w Limierick. Ze znalezianiem mieszkanie nie ma tam problemu, a kosztuje do od 50 do 90 (wlasna lazienka) euro na tydzien za pokoj w domu.
Polecam Galway, ktore jest slicznym miastem nad oceanem oraz Cork.
... \"Jeśli chodzi o wyżywienie, to najlepiej gotować sobie samemu\"...

Isn\'t that true for ANY country in the world whether you are new to the country or a long time resident?\" - just plain common sense!
No niezupełnie. W niektórych krajach nie jest aż takim wydatkiem \"stołować się\" w restauracjach, czy potocznie mówiąc \"na mieście\". Z gotowaniem chodziło więc o oszczędność. Pomyśl, zanim napiszesz - a propos sensu wypowiedzi.
A zdrowy rozsądek warto mieć...
Jade z kumplem do irlandii samochodem. Szukamy jednej lub dwoch osob chetnych ktorzy zloza sie na podroz (wiele atrakcji po drodze.....holandia :) i przeprawa promem 13 godzinna :) .Planowany wyjazd ok 20 wrzesnia. Moj numer gg to 1998206
yeah? WHAT countries are you talking about? Where in the world restaurants are cheaper than home cooking?
Unless you\'re talking about some hot dog or burger vendors...
Wlasnie wrocialm z Dublina. Lidzie mli, ceny - troche wysokie - jak to w stolicy...co do Polakow... to niegdzie indziej nie slyszalam tylu Polakow co w Dublinie! Przez jeden dzien spotkalam wiecej niz przez caly pobyt w Liverpool. Nawet sporo ogloszen na szybach wystawowych \"staff wanted\", wiec pewnie studenci w lecie maja sznase na zarobienie na \"kieszonkowe\".
:o)
I jeszcze raz proszę: Czytaj uważniej to co piszę, jeśli zamierzasz to komentować. Nie napisałam, że żywienie się w restauracjach jest tańsze od domowego obiadu, tylko że nie zawsze jest to bardzo duży wydatek. Mimo wszystko pozdrawiam.
Witam. mam pytanie o wyjazd 2-3 tygodniowy. W czerwcu 2005 bedę zdawała FC ale jestem kiepska w mowie. nie mogę się przełamać. Dlatego planuję wyjazd do Anglii w lutym lub marcu. Czy moglibyście mi coś doradzić. czy są jekieś tańsze szkoły , bo te załatwianę przez biura lub szkoły sa strasznie drogie. A mnie chodzi o to żebym cały czas mówiła -niewazne co będe robić -czy uczyć się ,czy pracować, sprzątać....
HEJ! Irlandia jest piekna i polecam. Koszty utrzymania - wlasny pokoj w domku ok. 300 euro na miesiac mozna znalezc zakwaterowanie na stronie www.daft.ie jest pelno ogloszen na dlugi i krotszy pobyt; z praca roznie ale powinno w przeciagu tygodnia lub dwoch sie cos znalezc wynagrodzenie dla obcokrajowcow ok. 15[tel]euro na tydzien srednio. Ludzi bardzo sympatyczni pomocni takze polecam :) Ale faktycznie Polakow jest ogromnie duzo byc moze dlatego ze sa wakacje. Pozdrawiam
Co do Irlandii... byłam tam w tym roku, ludzie są fantastczni, kraj cudowny, a o pracę łatwo, jednak co do polaków... jest ich tam full na każdym kroku można ich spotkać, w miejscu w któym mieszkałam było ich a 35 osób
wybieram sie do Limerick 1 listopada.Masz moze jakies namiary na parcodawcow w tym miescie?
chcialabym wyjechac do irlandii w ramach praktyk w sektorze hotelarsko-gastronomicznych organizowanych przez firme ITC http://www.intercen.pl/ie/ie_hotels.php
czy ktos byl i moze powieziec, czy warto?
a moze ktos ma ochote wyjechac? razem zawsze razniej :)
pozdrawiam!!
ja chcialabym wyjechac ... i wlasnie zastanawialam sie czy do Irlandii czy do Anglii ale mam znajomych w Anglii i powiedzieli ze tam juz jest za pelno wiec moze irlandia . jesli chcesz to odezwij sie , moze bym sie wybralaok
[email]
Szukamy wraz z koleżanką chętnych którzy chcą wyjechać w wakacje do Anglii lub najlepiej Irlandii. Obie jesteśmy zielone na ten temat, ale z tego co wiem to w grupie taniej i raźniej :o) Może ktokolwiek nam poradzi jak się za to wogóle zabrać? Samemu jechać w ciemno, przez biuro??? Z góry dzięki :o) Mój e-mail: [email]
Witam Was - ja jade do Dublina 1 grudnia. Jestem w o tyle komfortowej sytuacji ze mam kontrakt i zapewnione mieszkanie przez pierwszy okres (firma placi za 2 miechy) - czy ktos ma moze jakies zestawienie cen w Dublinie? Ile sie zwykle wydaje na jedzenie? Jak mi sie skonczy refundowane mieszkanie to bede szukac kogos do wspolwynajmu mieszkania - moze ktos jedzie od stycznia/lutego?. W razie czego zostawiam swoj nr 692 348 707 (w Irlandii bede tylko odbierac SMS-y) pozdr. Rafal
TO ŻE JEST MAŁO POLAKÓW TO DO KOŃCA NIE JEST PRAWDĄ..JA WRÓCIŁEM Z IRLANDI Z MAŁEGO OK.35TYŚ MIASTA I POLAKÓW WSZĘDZIE WIDZIAŁEM.NIEDŁUGO I W IRLANDII ZACZNĄ MIEĆ DOŚĆ POLAKÓW BO ZACZYNAJĄ TAK JAK WSZĘDZIE KRAŚĆ I .... MIESZKANIE WACHA SIĘ W CENACH OD 7[tel]EURO NA OSOBĘ/TYDZIEŃ.NIE MA TAM ŻADNYCH MIODÓW JAK BY SIĘ WYDAWAŁO.(JAKBYŚ SIĘ TAM WYBIERAŁ TO WEŻ SOBIE ZDJĘCIE JAKIEJŚ ŁADNEJ POLKI, BO IRLANDKI SĄ STRASZNIE GRUBE I WSTRĘTNE:)
hej sluchaj zamierzamy sie z kilkoma kolezankami wybrac do Angalii podaje swojeg maila [email]
hej sluchaj zamierzamy sie z kilkoma kolezankami wybrac do Angalii podaje swojeg maila [email]
Cześć, witam, piszę jak wiekszość innych osób z prośbą o kilka słów w tym przypadku odnośnie miasteczka Limerck,charakter zabudowy(czy bardziej jak w USA duże odległości wszędzie czy może jednak styl typowo europejski) Szukałam na Internecie, ale takich inf.dokładnych nie ma:)
Chciałabym również spytać jak jest tu z pracą poza sezonem i czy może słyszeliście coś o Shannon College of Hotel Management? Chciałąbym tam zacząć nauke od przyszłego roku;) Za wszelkie info z GÓRY DZIĘKUJĘ! Mój email [email]
aloo aloo
mam juz mieszkanko i wolny pokoj
maila mam jeszcze nieaktywnego ale mozecie zadzwonic +353868645006 na onecie sa tanie linie dostepowe po 35gr/min
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 61
poprzednia |