Pytanie o Super Memo!!!!!!!!

Temat przeniesiony do archwium.
Dzisiaj kupiłam sobie w Empiku \'Basic English\'.Tylko jest taki problem,że ja włączam i myślę,że nauczę się czegoś nowego,a tu po kolei idą mi liczebniki, słówka typu yes,no itp. Ale po co mi to,ja to umiem a chciałabym żeby zaczęło się od jakichś trudniejszych. Czy jest na to sposób?
Prosiłabym o odpowiedź tutaj lub na e-maila: [email]
Basic English to beda podstawy... Zajrzyj do instrukcji, tam powinno byc opisane jak przegladac tresc i usuwac niechciane jednostki z procesu nauki.
Basic English to, jak sama nazwa wskazuje, baza podstawowa - 3000 najczęściej uzywanych słówek i zwrotów, większość z nich jest znana nawet początkujacym studentom. Mimo to dla powtórki i utrwalenia warto ich się uczyć. Jeśli mimo to nie odpowiwda Ci taka nauka, zainstaluj tę bazę w wersji angielsko-angielskiej i ucz sie z niej. Powinny Ci na to wystarczyć 3-4 miesiące. Potem kup PowerWords, lub SpeedUp.

Powodzenia

BJK
slyszlam o supermemo poziom advanced-proficiency. Czy mozna ja juz kupic w sklepie? bardzo mi na niej zalezy.Moze wiecie gdzie to kupic?
>slyszlam o supermemo poziom advanced-proficiency. Czy mozna ja juz
>kupic w sklepie? bardzo mi na niej zalezy.Moze wiecie gdzie to kupic?

A czy masz już program SuperMemo z bazą \"Advanced English Speedup!\"?

Informacji o \"advanced-proficiency\" szukaj na stronie http://www.supermemo.pl - tam też będziesz mogła ją zamówić, gdy się pojawi.
>Dzisiaj kupiłam sobie w Empiku \'Basic English\'.Tylko jest taki
>problem,że ja włączam i myślę,że nauczę się czegoś nowego,a tu po
>kolei idą mi liczebniki, słówka typu yes,no itp. Ale po co mi to,ja to
>umiem a chciałabym żeby zaczęło się od jakichś trudniejszych. Czy jest
>na to sposób?
>Prosiłabym o odpowiedź tutaj lub na e-maila: [email]

Potraktuj bazy z pakietu Basic English jako wzór i na ich podstawie stwórz własną bazę zawierającą słówka z podręcznika, z którego sie własnie uczysz.

Problemem może być dźwięk, ale jeśli masz kasety do tego podręcznika, to proponuję Ci, żebyś każde słówko ilustrowała dźwiękowo nagraniem zdania, które to słówko zawiera np:

Pytanie: jechać

Odpowiedź: to ride

Przykład:
The lady wanted to ride on the tiger. (nagranie).
Pani chciała jechać na tygrysie.

Do opracowywania dźwięku ja używam programu CoolEdit 96.

Cytowane wyżej zdanie pochodzi z zabawnego wierszyka umieszczonego w podręczniku:

\"Język angielski dla początkujących\"
Ireny Dobrzyckiej i Bronisława Kopczyńskiego.
mam supermemo:
FCE
Advanced English
Power Words
a chciałbym Basic English

moze ktos chcialby sie wymienic ??

[email]
[gg]
Hej, a ja bym chcial sie uczyc slowke od podstaw az pod zaawansowane slowka to jakiego ja potrzebuje super memo ? czy to jest jeden program i tam siewybiera poziomy czy jak bo wy tutaj mowicie o jakis bazach a ja za bardzo nie wiem o co chodzi :(( Czy ktos moze udostepnic super memo 2003 ?? bardzo bym prosil o kontakt z osoba ktora posiada ten program moj e-mail to [email] - Pozdrawiam
>Hej, a ja bym chcial sie uczyc slowke od podstaw az pod zaawansowane
>slowka to jakiego ja potrzebuje super memo ? czy to jest jeden program
>i tam siewybiera poziomy czy jak bo wy tutaj mowicie o jakis bazach a
>ja za bardzo nie wiem o co chodzi :(( Czy ktos moze udostepnic super
>memo 2003 ?? bardzo bym prosil o kontakt z osoba ktora posiada ten
>program moj e-mail to [email] - Pozdrawiam

Należy odróżniać program SuperMemo, od kursu SuperMemo. Sam program jako taki jeszcze nikogo niczego nie nauczył.

Na kurs składa się program i baza słówek. Dopiero posiadając taki zestaw można się czegoś nauczyć. Oczywiście mając tylko program mozna opracować własną bazę słówek, ale wymaga to trochę doświadczenia.

Obecnie na rynku znajdują się następujące angielskie kursy SuperMemo:

- SuperMemo Basic English;
- SuperMemo Power Words;
- SuperMemo SpeedUp!;
- SuperMemo Proficiency;
- SuperMemo FCE.

Więcej na ten temat można znaleźć na stronie producenta - www.supermemo.pl lub www.supermemo.com.
Prosilbym kogos kto posiada supermemo 2000 czy nowsze aby je udostepnil wtedy kazdy moglby sobie posciagac i byloby fajnie - wiedza trzeba sie dzielic :)))) nieno zartuje ale ludzie no pomozcie innym prooosze
Ok juz sobie znalazlem supermemo i sciagnolem - hmm tylko pmogl mi by ktos go skonfigurowac bo za bardzo nie potrafie sie w nim poruszac a lekcji to tez jeszcze do tej pory nie wlaczylem :)
>Ok juz sobie znalazlem supermemo i sciagnolem - hmm tylko pmogl mi by
>ktos go skonfigurowac bo za bardzo nie potrafie sie w nim poruszac a
>lekcji to tez jeszcze do tej pory nie wlaczylem :)

No cóż, Supermemo 2000 jest przeznaczone dla zaawansowanych użytkowników wcześniejszych wersji tego programu, którzy potrafią i chcą tworzyć własne bazy danych lub mają takie bazy utworzone w starszych wersjach SM.

Jeśli ściągnąłes \"czyste\" SM2000 to lekcji w nim nie znajdziesz.

Przykro mi.
Hmm a jakbys mogla to mozesz mi przeslac same lekcje ? :) na [email] i skad takie lekcje mozna wziasc ? - hmm a znasz moze jakas strone gdzie pisze o konfiguracji tego programu ? - dziekuje za wszelka pomoc Pozdrawiam
bejotka - a moze podasz mi na emaila ktory wczesniej podalem swoj nr gg to bysmy moze pogadali na temat tego supermemo :( bo ja gramatyke dosyc znam tylko mam wlasnie klopoty z zapamietywaniem slow i taki program i pomoc czyjas w poczatkowej fazie napewno by mi sie przydala - pozdrawiam
Polecam do nauki słów Profesora Henry\'ego, jako alternatywę dla SuperMemo. W wersji 4.0 Słownictwa mamy 9000 słów i zwrotów, 3000 zdań: od poziomu podstawowego po zaawansowany, za cenę 79 zł. Pakiet zawiera też dodatkowy moduł - Konwersacje. Program jest bardzo wysoko oceniany przez użytkowników i w recenzjach. Co najmniej dorównuje SuperMemo, jednak nadal - gdy przychodzi do wyboru programu do nauki słownictwa - wielu ludziom przychodzi odruchowo na myśl właśnie SuperMemo, ze względu na utrwaloną pozycję na rynku, choć oczywiście też i na jakość ;-)
No wlasnie, to daje razem 12tys. rekordow do zapamietania, a w zaawansowanej czesci SuperMemo jest 2[tel]w cz. kolejnej. Na pewnym etapie nauki warto poszerzyc slownictwo, tak aby moc wybierac z calej gamy okreslen i odcieni, a nie tylko uzywac bardziej skomplikowanych wyrazow. Dlatego codziennie otwieram SuperMemo (no i gdybym sobie odpuscila, to nastepnego dnia 2x wiecej slowek do powtorki ;)).

Dobra wiadomosc: w Media Markt mozna kupic kazda czesc za 49zl - zawsze to 10zl taniej niz w Empiku - dane z 26.10.2003. I zeby uprzedzic ewentualne insynuacje - bardzo personalnie nie lubie Media Markt w przeciwienstwie do Empiku oraz nie mam powiazan z zadna z tych firm.

Mam do nauki niemieckiego \"brata\" Henry\'ego ale Profesor Klaus i ja niezbyt sie lubimy :( Nie wiem jak to sie ma do ang. wersji - moze jest rzeczywiscie lepsza?
Umnie w miescie niestety nie ma Media Mark :( ale nie dziwie sie wam ze nikt nie kwapi sie aby komus za free wyslac tego Super Memo bo w sumie sami za nieglo placicie. Ale jak ktos mialby ochote wyslac mi nawet ten program za pomoca poczty polskiej to ja jestem bardzo chetny ... ale wiecej uwag jak ktosby mial taka ochote poratowac mnie to ja bylbym takiej osobie bardzo wdzieczny naprawde o to moj adres e-mail [email] lub [gg] Mam nadzieje ze jakas mila osoba jednak sie znajdzie :)
advanced-proficiency\" którego szukasz jest juz w sklepie empik,powodzenia,:)
Progran Profesor Henry (Klaus i Pierre) jest rzeczywiście świetnym materiałem wspomagajacym naukę słownictwa. Konkuruje z powodzeniem z programem SuperMemo od bodajrze 1997 roku. Jego zaletą jest fakt, że z każdą grupa słówek i zdań można wykonywać 7 różnych ćwiczeń, które przy systematycznej pracy wymuszają zapamiętywanie. Ćwiczenia dotyczące zdań są już słabsze i tak naprawdę nie można ich traktować poważnie. Moduł konwersacji raczej nie zachęca do nauki.

Program SuperMemo przeważa prostotą wprowadzania własnych danych. Profesor Henry też posiada taki moduł, ale jest on bardzo skomplikowany i użytkownik nigdy nie wie czego się po nim spodziewać.

Natomiast płytki SuperMemo Mega mix zawierają kilkuset eelemtowy zbiór kolekcji opracowanych przez pierwszych użytkowników SM.

Dlatego też twierdzenie, że SM jest bardziej popularne ze względu na przyzwyczajenie niż na jego wartość jest dalekie od prawdy. Pakiety Profesor Henry ... z całą pewnością należą do najlepszych materiałów wspomagających naukę angielskiego i wyprzedzają wszystkie inne tego rodzaju programy z wyjątkiem SuperMemo. Oczywiście mozna dyskutować, który z nich jest lepszy. W pierwszym okresie nauki zgadzam się z tymi uzytkownikami, którzy preferują PH, ale w późniejszym okresie nauki nie do pobicia jest SM.

Ja osobiście mam i uczyłem się z wszystkich wersji Profesora Henia, ale łatwo mi przychodziło rezygnować z niej. Wracałem do niej po ukazaniu się nowej wersji. Jako beta tester przerabiałem w zawrotnym tempie kolejny kurs i już trudno było mi zmusić się do normalnej nauki.

SuperMemo nie znudziło mi się nigdy. Pracowałem w tempie 30-50 nowych elementów dziennie z Basic English (w wersji polsko-angielskiej później angielsko-angielskiej. Obecnie przerabiam systematycznie 40 nowych elementów baz SpeedUp (systematycznie) i 30 Proficiency (mniej systemtycznie. Przez cały czas tworzę własne bazy nie tylko angielskie. Nie wyobrażam sobie, że kiedyś przestanę to robić.

Przy tym uważam, że program SuperMemo jest najtańszym programem wspomagającym nauke angielskiego na naszym rynku. Sam program kosztuje niecałe 5 zł z magazynem Easy English Plus.

Przy czym tylko z ta bazą mozna dostrzec wszystkie zalety i mozliwości tego programu.

BJK
Jak przerabiasz w Speed up! po 4[tel]nowych słówek dziennie to ile masz potem przeciętnie do powtórki danego dnia? Ja się boję przerabiać więcej niż 20 (od dzisiaj zacząłem po wczorajszym zakupie :-) właśnie ze względu na groźbę późniejszego nawału materiału do powtórki... :/

Pozdrawiam
Paweł
ja niestety nie mam Basic English ale mogłabym odkupic od ciebie fce jezeli odpowiada ci takie rozwiazanie to daj znac za ile mógłbys mi to oddac:) [email]
Obecnie program podaje mi do powtórki 40-50 słówek choc zdarzyłe się i 63. Trzeba liczyć się z tym, ze po pewnym czasie liczba ta ustabilizuje się około 90-120.

Ponieważ okresy międzypowtórkowe wydłużają się dość szybko to na liczbę dziennych powtórek mają wpływ pierwsze trzy powtórki każdego pytania.

Nauka 20 zwrotów dziennie jest dość racjonalny, jednak skutkuje wydłuzeniem nauki.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Zagranica