Ograniczenie powtorek w super memo

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!
Chcialbym ustalic limity pwtorek, bo czasem mnie przerastaja, np, dzisiaj mialem 230 (robie czasem nawet 80 slowek). Probowalem uzyc funkci mercy, ale bez skutecznie, jakis krotki FAQ? Proilbym jesli mozna.
Jeśli ktoś wprowadza 80 nowych elementów dziennie, musi się liczyć z tym, że przyjdzie mu powtarzać 2[tel]elementów każdego dnia. Już ze 100 razy powtarzałem, że 30 jest najbardziej optymalną liczbą. Lepiej jest wprowadzać 10 nowych słówek dziennie, powtarzając za spikerem GŁOŚNO I WYRAŹNIE po 100 razy, niż 80 bez nagrywania własnego głosu.

Funkcja MERCY działa prawidłowo, musisz źle ją stosować.
Jesli mam czas to obie te 80, siedze po nocach:]. Ale juz widze ze jutro mam 250:D powtorek. Funkcja mercy wywala mi blad np. deviding by zero.
Moze moze podalbys mi co gdzie trzeba wpisac zeby zmniejszyc liczbe powtorek do 150, a reszta przeniesc dalej? Powiedzmy mam jutro 250, chce miec 150, czyli 100 na popojutrze, jesli popojutrze bedzie wiecej niz 150, znowu chce przeniesc nadmiarna kolejny dzien itd.
Wiem tylko ze nalezaloby wpisac w "Number items per day " : 150.
A reszta?
Funkcja Mercy jest w zasadzie zaprojektowana dla sytuacji, gdy masz przerwę w nauce np. z powodu wyjazdu na wakacje, albo długotrwałej choroby związanej z pobytem w szpitalu. W twoim wypadku musisz źle wypełniać jakis parametr.

Jak Ci już wcześniej napisałem nie wolno robić więcej niż 30 nowych jednostek dziennie, jeśli nie planujesz wyjazdu za granicę za pół roku. Jesli masz czas to wprowadzając 30 nowych jednostek dziennie powtarzaj je na głos 100 razy. Nauka języka polega na tym, żeby nauczyć się czytać, pisać, rozumieć ze słuchu i prawidłowo powtarzać każde usłyszane słowo i zdanie.

Ucząc się 80 słówek jeśli masz czas robisz sobie tylko szkodę.
Witam,

ja niedługo wybieram się na wakacje i już się boję, co będzie jak wrócę. Uczę sie 2 języków (nie po 80 słówek dziennie, a po 10-20) i zaciekawiła mnie ta funkcja Mercy. Możesz napisać jak to działa i jak się to uruchamia.

Dzięki, pozdrawiam
Musisz być na poziomie SuperMemo Professional.
Jak wrócisz z wakacji i bedziesz miał 1000 słowek do powtórki wybierz z górnego "Menu" Opcję "Tools", potem "Mercy", w oknie, które się pojawi zaznacz "Consider future repetition..."liczbę w okienku "Number of items per day" np.10 lub "Rescheduling period" np. 50. Kliknij na przycisku "Update".

SM rozplanuje powtórki tak zebys dziennie dostawał np.10 lub żeby wszystkie zaległości odrobić w ciągu 50 dni. Oczywiście zamiast 10 lub 50 mozesz wpisywać dowolne odpowiadające Ci wartości.
Witam.
Może to było wałkowane ale nie znalazłem :((( na forum :

Jak uruchomić jakiś licznik słówek abym wiedział czy nowe słówko które dziś poznaję jest 30 a nie 26 ??

pozdrawiam
Tomek
Żeby zrobic coś takiego musisz być na poziomie Professional (pracuję od zawsze z SM z interfejsem angielskim i nie wim jak to się nazywa w wersji polskiej).
Żeby zobaczyć liczniki musisz wejść w opcję Window->View i zaznaczyć Status.
Wtedy na dolnej listwie pojawią Ci się dwie liczby n/m, gdzie n-ilość jednostek zapamiętanych, m-ilość wszystkich jednostek w bazie. W drugim okienku na tej listwie zobaczysz (i+j)/k. i - to ilość jednostek przewidzianych do powtórki na dany dzień, j-ilość jednostek, które oceeniłeś na mniej niż 4, k-ilość jednostek przerobionych danego dnia. k=j+ilość nowych jednostek wprowadzanych do nauki danego dnia.

Najlepiej podzielić pracę na dwa etapu 1 - powtórki + poprawki. Po wykonaniu powtórek i poprawek zamknij bazę, zakończ przebieg programu i ponownie wywołaj dla nowych jednostek.
Powód jak się okazało był prozaiczny...błąd programu (powtorki byly pomimo oceny bardzo dobrej wciaz z zamalym interwalem czasowym).
Rozwiązanie to zresetowanie wspolczynnikow macierzy (File >> Reset >> Optimization matrices)
Pomogło.
Jestes Suer FACHOWIEC !!! Bardzo dziękuje!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

English only

 »

Studia językowe