plan nauki

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!

Trzy lata temu skonczylam szkole srednia, i na tym skonczyla sie moja edukacja jezyka angielskiego. (cztery lata) chcialabym powtorzyc sobie material i kontynuowac nauke.... W moim miesice nie mam zbyt wielu mozliwosci co do samych kursow, (wszedzie jest niski poziom...) zastanawiam sie nad taka kombinacja:

- nauka słówek (i powtorzenie) supermemo basic,
- gramatyka.... mam dwie ksiżki na ten temat, ktore jak dla mnie sa dobre (w kazdym razie dobrze wytlumaczone) a i z tego co pisze na www.supermemo.pl w wersji basic tez sa cwiczneia gramatyki,
-kiedys rozmawialam troche na czatach anglojezycznych i bylo nawet fajnie... chetnie do tego wroce,
-i z tego co poczytalam... to dobrze jest czytac ksiazki, gazety (ogolnie duzo czytac) i pisac (forum anglojezyczne, email)
-raz w tygodniu korepetycje, w celu ocenienia postepow i poprawy bledow (raczej w szczegolnosci poprawy bledow)

czekam na sugestie... chyba najgorzej jest cwicznie mowienia...

dziekuje i pozdrawiam
Hej!
Co mogę napisać... życzę powodzenia. Byłam w bardzo podobnej sytuacji. Pochodzę z małego miasteczka i moja nauka polegała głównie na samokształceniu. I udało się.
Z mówieniem faktycznie ciężko, ale poćwiczysz na korkach. Zresztą, nigdy nie wiadomo, może uda Ci się wyjechać na jakiś czas, aby polish your English :)
Życzę wytrwałości!
wsumie mozna byloby cwiczyc rozmawianie przez skype... nie mozna byloby zrobic listy takiej jak "porozmawiaj po angielsku przez gadu gadu" tylko przez skype... albo chociaz temat na forum z osobami i znickami w skype osob ktore chca porozmawiac, bo przeciez wiekszosc osob co sie ucza jezyka z komputera maja sluchawki i mikrofon... ;)

« 

Studia językowe