First Steps in English

Temat przeniesiony do archwium.
Witam serdecznie.
Wiele dobrego sie naczytalem o kursie First Steps in English
dr Krzyzanowskiego i mam zamiar go kupic,jednak mam pewien metlik z nim zwiazany.
W warszawskim Empiku jest on oferowany w czerwonym,plastikowym pudelku z napisem "First Steps in English-dla poczatkujacych" w cenie 86+33 zl o ile pamietam i w demonstraycjnym,otwartym pudelku zobaczylem ze w sklad tego wchodzi bodajze 8 kaset ulozonych jedna pod druga oraz kilkanascie ksiazeczek.
Obok na polce stal tak samo wydany "First Steps in english-dla sredniozaawansowanych" i w takiej samej cenie w ktorego sklad wchodzily z kolei plyty CD oraz kilkanascie ksiazeczek.
Polke dalej zobaczylem kursy w podobnej oprawie lecz nieco mniejszych pudelkach First Steps...o ile pamietam bylo tam napisane.. w 100 dni i jakies liczby i cyferki 1b,1c...
W kisegarni internetowej z kolei takie kurs maja niebieskie pudelka,jeden z nich kosztuje bodajze 86 zl i nie jest wiadome czy sa tam kasety,plyty czy tez cos jeszcze innego.
Tutaj z kolei czytam o jakims kursie Super Memo First Steps in English...
Chcialbym wlasnie kupic ten kurs,ale nie bardzo sie orientuje co kupic i o co tutajn chodzi,gdyz w jednym sa kasety a w drugim plyty,kazdy z nich kosztuje ok.120 zl i czy The Next Steps in English jest kontynuatorem tego 2-czesciowego kursu czy tez jes i naczej?
Ten temat był tu wałkowany prawie tysiąc razy. Z prawej strony jest wyszukiwarka. W miejsce szukaj wpisz tutuł kursu, dla jasności podaję ""First Steps in English", otrzymasz mnóstwo odpowiedzi na ten temat.

Pamietaj, ani angielskiego, ani żadnego innego języka nie nauczy się nikt, kto nie potrafi myśleć.
Witam.
Serdecznie dziekuje za odpowiedz.
Zapewniam Pana ze potrafie myslec,jednoczesnie biegle wladajac niemieckim.
Jesli chodzi o wyszukiwarke,niestety tych wynikow jest nie 1000 a ok.30 i w zadnej z wypowiedzi nie znalazlem odpowiedzi na swoje pytania,co sprawdzilem juz wczesniej zanim zapytalem na forum i zapewniam ze oprocz myslenia umiem tez czytac a nawet to rozumiec.
Wiec jeszcze raz.
Czy kurs sklada sie z dwoch czesci z ktorych jedna zawiera kasety a druga plyty?-gdyz to wlasnie widzialem w Empiku.
Czy kurs sprzedawany w ksiegarniach wysylkowych jest tym samym kursem?
Serdecznie dziekuje za odpowiedz.
Kurs ma kilkanaście wydań (pierwsze sprzed prawie 20 lat).

Istotne i godne zakupu obecnie jest tylko to, które składa się z dwóch części po 12 kaset (kosztuje bodajże około 150 zł za każdą). Kurs FSE w 100 dni z płytami składa się z 4 części. W opinii jednego z nauczycieli piszących na tym forum jest to wydanie bardzo kiepskie z wieloma błędami. Nie potwierdzam, ponieważ nie mam.

To wydanie "niebieskie" to prawdopodobnie wydanie sprzed 10 lat, nie radze kupować, kasety moga byż zużyte do imentu.

The Next Steps to English jest kontynuacją FSE składa się z 6 kaset i 6 skryptów.

Jeśli Pan poszuka dokładniej to znajdzie Pan moje posty, w których opisuję, kolejne wydania.

Na podstawie tych kursów zostały wydane pakiety SuperMemo. Zawieraja na 3 płytach FSE i 2 NSE cały materiał kursów kasetowych. Niestety nie wszystkie oryginalne ćwiczenia dały się zaadaptować, dlatego juz kilka razy pisałem tu, że jeśli komuś zależy na skutecznej nauce powinien kupić zarówno kursy SM, jak i kasetowe. Może to wydać się drogie, ale będzie skuteczne.
"Istotne i godne zakupu obecnie jest tylko to, które składa się z dwóch części po 12 kaset (kosztuje bodajże około 150 zł za każdą)."

Dziekuje za odpowiedz.
Czy bylby Pan uprzejmy,jesli Pan orientuje sie oczywiscie gdzie w ksiegarni jezykowej lub ksiegarni internetowej moge te kursy dostac.
Dziekuje.
W Warszawie widziałem je ostatnio (we wrześniu) w Galeriach "Centrum" i "Mokotów". Wersje SuperMemo FSE i NSE mozesz zamowić na stronie producenta - www.supermemo.pl
Temat przeniesiony do archwium.