Ci sprawdziłeś? Ja nie muszę sprawdzać, znam historię SuperMemo i prawie wszystkie komercyjne bazy. Pamiętam bazę Advanced English z czasów, gdy była bez dźwięku i składała się z 8 baz po 5 tys. elementów. Wtedy nie było nie tylko nośnika, który pomieściłby całość ale również możliwości komputerów nie pozwalały na przedtwarzanie tak dużej bazy jaką dzisiaj jest Audio Advanced English. Masz o tyle rację, że początkujący użytkownik programu SuperMemo może sobie nie poradzić z połączeniem Speedup! i Proficiency! w jedną rozsądnie ułożoną bazę. Zaaawansowany poradzi sobie. Natomiast producent zrobi z nią cuda, jakich nie wyobrażasz sobie.
Program SuperMemo pozwala użytkownikowi na sortowanie wg dwóch kluczy.
1. chronologicznego - czyli tak jak były wprowadzane elementy do bazy;
2. hierarchicznego - czyli takiego jak wyunika z drzewa spisu treści.
Nie ma możliwości sortowania wg stopnia trudności, gdyż tak naprawdę nie jest to jednoznacznie zdefiniowane pojęcie.
Gdy mamy do czynienia z bazami 1[tel]elementowymi, możemy im przypisywać stopień trudności. Gdy ich wielkość przekracza 10.000 jest to baz sensu.
SuperMemo World miała dwa hasła promocyjne.
"Ucz się szybko i zapomnij o zapominaniu" dotyczyło i dotyczy ono wszystkich bez wyjątku baz, nawet tych z historii, geografii i fizyki Oraz "Ucz się z bazy Audio Advanced English" a po czterech latach będziesz znał wiecej wyrażeń niż wykształcony Anglik". To drugie hasło mnie bawiło, gdyż dotyczyło bazy American English. Taka była i wymowa i ortografia Advanced English. Nie mniej jednak było prawdziwe, gdyż wykształcony Anglik jest w stanie zrozumieć, wypowiedzieć i zapisać prawie wszystkie wyrażenia zawarte w tych bazach.