Euro + Reward / Angielski No Problem! + / First Steps In English

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Na wstępie przedstawię moją sytuację. Uczyłem się angielskiego prze 8 lat w szkole, poziom nauczania był niestety mierny, choć i ja sam mogłem się bardziej przykładać :( Następnie miałem 5 lat przerwy i teraz chciałbym kontynuować naukę. Trochę przez te 5 lat zapomniałem a najwięcej chyba z gramatyki, która zresztą zawsze była moją pięta Achillesa. Od jakiegoś miesiąca uczę się systematycznie angielskiego z programów Euro + Reward, PH Słownictwo i PH Gramatyka. Z 2 pierwszych jestem zadowolony, jednak co do PH Gramatyka mam pewne zastrzeżenia. Ćwiczenia są w nim dobre, jednak część podręcznikowa jest średnio napisana, czasem coś jest niejasno napisane, dlatego poszukuję jakiegoś dobrego programu lub książki do gramatyki. Od jakiegoś czasu przeszukuję forum i zdecydowałem się na Angielski dla leniwych, ale nie wiem czy to wystarczy do skutecznej nauki. Chciałem zasięgnąć rady czy to dobry wybór? Ewentualnie jeśli to za mało chętnie zapoznam się z innymi propozycjami.
Z Euro + Reward jestem bardzo zadowolony, mimo iż to stara wersja kupiona na allergo. Na dobrą sprawę jest o niebo ciekawszy od książek z których się uczyłem w liceum i na studiach. O jego wyborze przesądziły oczywiście pozytywne opinie na jego temat na tym forum. Słówek uczę się z Henrego zazwyczaj 30 dziennie, z tym że nie na raz. Zazwyczaj z rana robię 10 następnie pracuję z rewardem (1 lekcja) następnie kolejne 10 słówek, gramatyka i kolejne 10 słówek. Czasem gdy w przerabianych słówkach jest sporo nowych i trudnych ograniczam się do 20, a w extremalnych przypadkach do 10 słówek. Powtórki robię zawsze z rana prze rozpoczęciem nowego materiału. Wszedł mi ten system w krew i dobrze mi się tak uczy, jeśli powinienem coś zmienić dla osiągnięcia lepszych efektów to chętnie się zapoznam z sugestiami. Ogólnie chciałbym coś więcej popracować z tekstem, w rewardzie jest trochę takich ćwiczeń, jednak czuję że to za mało. Mam teraz trochę wolnego czasu i myślałem o tym żeby dorzucić coś jeszcze i tu rodzi się trochę komplikacji. Po wpływem pozytywnych opinii pomyślałem o Angielski No Problem!+, jednak pod przeczytaniu wielu opinii na forum mam totalny mętlik w głowie. Z tego co wiem jest to kurs oparty na First Steps in English i NSIE. Zastanawiam się tylko czy jest on równie skuteczny co pierwowzór, czy nie jest wersją okrojoną. Zauważyłem, że w sprzedaży jest zarówno First Steps In English jak również Angielski No problem +, z tym że znacząca jest różnica w ich cenach.
O ile Angielski No problem można nabyć za niecałe 50 zł:
http://www.empik.com/angielski-no-problem-poziom-podstawowy-pc-supermemo-world,2790766,multimedia-p

O tyle za First step in English trzeba zapłacić niespełna 90:
http://www.empik.com/first-steps-in-english-intensywny-kurs-jezyka-angielskiego-dla-poczatkujacych-krzyzanowski-henryk,prod61040401,ksiazka-p

Pewnie i tak będę kupował używany, jednak chodzi mi o to czy w parze z ceną idzie różnica w jakości tych kursów? Naturalnie chciałbym kupić lepszy i skuteczniejszy, jeśli jednak nie ma między nimi różnicy i to ten sam produkt to będę rozglądał się za wersją super memo.

Druga sprawa dotyczy samej wersji super memo. Będę potrzebował 2 kompletów, jeden dla mnie drugi dla brata. W skład zestawu wchodzą książki i płyty z programem oraz mp3. Właściwie potrzebna mi tylko jedna płyta z programem, więc można by kupić jeden zestaw z płytami i jeden z samymi książkami. Znalazłem coś takiego, jednak nie wiem czy te książki są takie same co te z zestawu z płytą i czy da się przy ich użytku współpracować z programem:

http://www.empik.com/angielski-no-problem-komplet-samouczkow-mp3-lekcja-z-lektorem-i-dostep-do-platformy-supermemo-wo-krzyzanowski-henryk,prod58305834,ksiazka-p

Na koniec pytanie jak te kursy wypadają w porównaniu do Rewarda z którego obecnie korzystam? Nie chodzi mi oczywiście o sam program Angielski No problem (ewentualnie First Steps in English jeśli jest lepszy), ale o całokształt kursu.
Będę na prawdę bardzo wdzięczny za przeczytanie tego przydługiego monologu i za odpowiedzi na moje pytania :)
Skoro potrzebujesz dwóch kompletów to w przypadku supermemo (którego używam) to ściągnij sobie program supermemo ze strony www.supermemo.pl za 42PLN. W tym programie będziesz mógł założyć dwóch użytkowników (Ty i brat). W pakiecie będzie też podręcznik w formacie PDF więc będziesz mógł sobie wydrukować potrzebne tobie fragmenty (ale z mojej praktyki wynika, że podręcznik nie jest potrzebny). W pakiecie będą tez nagrania w formacie MP3 do słuchania w wolej chwili. W ten sposób będziesz miał wszystko czego Tobie potrzeba za 42PLN.
Marcin
Dzięki, niestety kupiłem już jeden pakiet z podręcznikami. Drugiego na pewno nie kupie, bo tak jak mówisz, nie są specjalnie potrzebne. W programie jest wszystko to co w nich i jeszcze więcej.