Jak uczyć się słówek ?

Temat przeniesiony do archwium.
Nie wiem czy do nauki słówek najlepiej korzystać z programów ? Podobno jest niezły - Słownictwo Profesor Henry. Czy ktoś z niego kozrystał ? Czy warto z niego skozrystać ? Z jakich programów korzystacie ? A może nie trzeba korzystać z programów ? Ja mam problem z nauką słówek, bo ciągłe ich powtarzanie mnie znierzęca i nudzi.
Takich tematów była masa....przejżyj kilka o SuperMemo, Profesorze, Anki....i wielu wielu innych mniej popularnych aplikacjach.

Każdy z programów (SM, PH, Anki) polega na powtarzaniu słówek (w mniej lub badziej rozbudowany sposób, z multimediami, z różnymi dodatkami, ćwiczeniami).

Jak inaczej chcesz się ich nauczyć? Same do głowy nie wejdą, po 1 krotnym przeczytaniu zapewne zbyt wielu nie zapamiętasz?

PH ma najwięcej ćwiczeń do każdego słówka, SuperMemo to dla mnie klasyka i fajne rozbudowane kursy (czytanie, słuchanie, gramatyka, słówka...), Anki to ideał - wieloplatofrmowy, ale wymaga poświęcenia czasu na stworzenie własnej bazy.
edytowany przez duszek000: 30 wrz 2013
Czy w Ankach można nagrać wymowę ?
Cytat: ewaowieczka
Czy w Ankach można nagrać wymowę ?

W sensie nagrać swój głos, czy ściągnąć wymowę do słówek z bazy?

Bo jak ściągnąć wymowę to masz do tego pluginy np Download Audio, albo TTS.
Swój głos też można nagrać - przyciskiem z mikrofonem w Anki.
edytowany przez duszek000: 30 paź 2013
Jest bardzo dużo programów w sieci, które uczą z tzw. fiszek. Każdego dnia masz ilość słówek do nauki i do powtarzania. Sam wszystko ustawiasz ile i w jakiej częstotliwości chcesz się uczyć. Polecam inne wątki na forum, tam było dużo propozycji.
Jeśli powtarzanie słówek zniechęca Cię i nudzi, to zapisz się na kurs pływania. Chociaż tam też trzeba powtarzać, np. 100 x długość basenu. Nie ma nauki bez powtarzania.
Bejotka - ciągłe powtarzanie tego co się umie nudzi każdego :) Zatem moim zdaniem ewaowieczka zadała całkiem sensowne pytanie. Duszek wymienił chyba 3 najpopularniejsze programy z których na pewno można wybrać coś interesującego.
Cytat: kris_IV
Bejotka - ciągłe powtarzanie tego co się umie nudzi każdego :) Zatem moim zdaniem ewaowieczka zadała całkiem sensowne pytanie. Duszek wymienił chyba 3 najpopularniejsze programy z których na pewno można wybrać coś interesującego.

Niestety każdy z wymienionych przez Duszka programów zawiera tzw algorytm optymalizacji powtórek, to znaczyże musisz powtarzać materiał (słówka) w wyznaczonych przez program terminach. Niezależnie od tego czy to cię nudzi czy nie.

Jeśli cię to nudzi to zapisz sie na jakiś kurs bez powtórek np. zmywania naczyń w barach. W Anglii będzie jak znalazł.
Cytat: bejotka
Jeśli cię to nudzi to zapisz sie na jakiś kurs bez powtórek np. zmywania naczyń w barach. W Anglii będzie jak znalazł.

Z takim podejściem może lepiej się nie wypowiadać :) Raczej nikomu nie pomożesz...

Co do programów - zrozumiałem, że ewaowieczka szukała czegoś właśnie z mechanizmem optymalizacji powtórek aby nie powtarzać jak w zeszycie wszystkich słówek od początku... Aby tak to odebrać potrzeba trochę empatii której Tobie chyba brakuje...
edytowany przez kris_IV: 09 gru 2013
Zdaje się, że to Ty napisałeś "...- ciągłe powtarzanie tego co się umie nudzi każdego :)" i do Ciebie była moja uwaga.
Temat przeniesiony do archwium.