Super Memo - poziomy

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!

Czy ktoś się może orientuje jak odpowiada Super Memo Speed up! i Super Memo Proficiency słownictwu na egzaminy FCE i CAE??

Pozdrawiam
Paweł
ja kupilem SM proficiency i moge powiedziec ze w programie wymowa nie jest typowo brytyjska (raczej amerykanska z polskim delikatnym akcentem), slowo przysadzisty po polsku jest przetlumaczone :-)) na kolótko (czy jakos tak) ale zasadnioczo program jest calkiem fajny i sobie go cenie. Jesli chodzi o slownictwo to czesi slow nie znalazlem nawet w duzym slowniku advanced lerners dictionary. Nie jest super przydatny doegzaminu - bardzmy szczerzy, za to jest switnym narzedziem do tego by poprawic swoje rozumienie angielskieog o niebo,
Masz rację w pakietach SuperMemo preferowana jest głownie wymowa angielska, ale nie tylko wymowa - pisownia również. Kiedyś, bardzo dawno temu, gdy uakzała sie pierwsza udźwiękowiona wersja AudioAdvanced English (z porogramem SuperMemo 7.5 pod wWindows 3.11) znalazłem w niej podczas pierwszego nazwijmy to semestru nauki znalazłem w niej ponad 100 \"błędów ortograficznych\". Zrobiłem ich listę i wysłałem do wydawcy. Bardzo szybko otrzymałem odpowiedź, że nie są to błędy, tylko poprawnie zapisane słowa wg amerykańskiej wersji jezyka.

Sprawdziłem to wszystko w słowniku \"Longman Dictionary of American English\" wszystkie wyrazy z mojej \"listy błędów\" były wg tego słownika zapisane poprawnie.

Na pytanie, jak się ma zawartość baz SuperMemo Speedup! i Proficiency do wymagań certyfikatu FCE moge odpowiedzieć tylko tak. Naucz się 40.000 słów i zwrotów angielskich i zgłoś na egzamin FCE, CAE, CPE lub TOEFL. Jeśli poradzisz sobie z readingiem i writingiem na pewno nie oblejesz.