Supermemo i Profesor Henry

Temat przeniesiony do archwium.
Witam
Przepraszam ze znowu poruszam temat miliony razy juz chyba poruszony na tym forum. Przeczytalam mnostwo postow na temat obydwoch programow a dalej nie wiem na co sie zdecydowac.
Post ten kieruje przedewszystkim do Bejotki gdyz widze ze to wielki znawca tematu ale nie tylko. Jestem otwarta na wszystkie sugestie.

Musze i chce sie nauczyc dobrze angielskiego aby znalezc lepsza prace. Mieszkam w Hiszpanii w miejscu, w ktorym zyje mnostwo Anglikow wiec chcac nie chcac trzeba sie poslugiwac dobrze angielskim. Tak na marginesie to sa tu bary, kawiarnie w ktorych zamowienie piwa jest niemozliwe po hiszpansku.

Po przeczytaniu wielu postow z tego forum jestem zdecydowana na "First Steps in English" ale mam dylemat co do wyboru programu do nauki slowek. Nie wiem czy zdecydowac sie na SM czy tez PH.
Czytalam ze z serii SM tylko Basic English jest w angielskim brytyjskim.
A moze obydwa?

Jestem na poziomie podstawowym. Mam 3 razy w tygodniu lekcje z nauczycielka Amerykanka, ale to malo gdy czas nagli. Dlatego tez interesuje mnie program do samodzielnej nauki.

Z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam
Pakiet First Steps in English i jego kontynoacja The Next Steps to English są bardzo dobrymi kursami, ktore uczą i trenuja wszystkie sprawnosci językowe. Miedzy innymi uczą ok. 4.000 wyrażeń podawane bezposrednio w kolejnosci English-Polish i Polish-English oraz ok. 8.000 róznych wyrażeń podawanych w postaci ćwiczeń.

Pakiety Basic English, Speedup!, Proficiency! i Power Words uczą tylko słownictwa. Jedynie Basic English ma wymowę brytyjską, pozostałe amerykańską. Jednak w pakiecie Extreme English na DVD mozna dla bazy Basic English wybrać wymowe brytyjską lub amerykańską. First Steps in English ma wymowę brytyjską.

Profesor Henry Słownictwo uczy słowek i zdań w wymowie brytyjskiej. Bardzo ważna dla uczącego się jest Profesor Henry - Gramatyka.

Warto tez poświecic trochę czasu innym kursom wydawcy profesora - Firmy Eedgard, mam tu na mysli audiobooki.
Dziekuje ci bardzo Bejotko za odpowiedz.
Co bys powiedzial na taki zestaw na poczatek dla mnie:
First Steps in English
Basic English
Profesor Henry - slownictwo 1,2 ?

Na razie z gramatyka Profesora Henry dalabym sobie spokoj, gdyz "First Steps..." uczy tez gramatyki (tak zrozumialam z opisu programu) a ja dodatkowo ucze sie gramatyki z ksiazek "Essential Gramar in Use" i "English Gramar in Use" Raymonda Murphy. Jeszcze jestem na etapie "Essential ...".

Nauka slowek jest dla mnie bardzo wazna. Gramatyka tez ale z autopsji wiem ze chocby czlowiek znal perfekt wszystkie czasy i konstrukcje jak nie zna slowa to i tak sie nie dogada.

Pozdrowienia
Ja też na pierwszym miejscu postawiłbym First Steps, co do drugiego nie mam takiej pewności. Profesor Henry - Słownictwo uczy więcej słowek, wszystkie z przykładami użycia w zdaniach (tłumaczonych) i w conajmniej 7 ćwiczeniach. Moim zdaniem, choć nie ma większego ode mnie fana SM, Profesor Henry pod tym względem jest lepszy od Basic English.

Jesli chodzi o gramatykę, to uważam, że nie wolno jej lekceważyć. W FSE jest ona jakby na drugim planie. Dr Krzyżanowski wyszedł z założenia, że z jego kursów korzystają ludzie dojrzali, którzy mają dobrez opanowaną gramatyke języka ojczystego i wystarczy im takie szkicowe ujęcie jak w kursie kasetowym. Jednak młodzi ludzie uczący się dopiero gramatyki polskiej powinni mieć i w angielskim trochę jej wiecej.
Dzieki za odpowiedz Bejotko

Glownie ty mnie przekonales do SM i gdyby caly zestaw byl w angielskim brytyjskim pewnie bym sie zdecydowala tylko na SM ale ze wzgledu na to ze bede miec kontakt glownie z Brytyjczykami raczej musze sie uczyc angielskiego brytyjskiego.

Ten "Basic English" to glownie mnie kusi ze wzgledu na to ze latwiej w nim tworzyc wlasne bazy no i ten algorytm powtorek. Z tego co przeczytalam w Profesorze Henrym jest bardziej skomplikowane tworzenie baz.

Co do gramatyki absolutnie jej nie lekcewaze. Ale jak juz wczesniej wspomnialam ucze sie jej z innych ksiazek. Jezeli zobacze po pewnym czasie nauki ze jednak moje znajomosci gramatyki sa niewystarczajce i ksiazki z ktorych korzystam oraz FSE tez mi nie wystarczaja siegnelabym po inne pomoce np gramatyke Profesora Henry.

Dzieki wielkie za twoje rady. Byly mi bardzo pomocne w podjeciu decyzji.