speedUP-jak ominąć 1. dział?

Temat przeniesiony do archwium.
witam

Mam SM speed Up i chce ominąc pierwszy dział z tymi zwierzątkami ( nie potrzeba mi sie uczyc jak robią kaczki itp) Chciałabym przejsc od razu do nastepnego działu ale nie wiem za bardzo jak bo nie znam zbyt dobrze tego programu.

Jak ktoś wie jak to zrobic to byłabym wdzięczna za pomoc :)

Pozdro :)
Poszczególne kategorie można wyłączyć z procesu nauki za pomocą opcji: DiSMISS (zawsze można to przywrócić).
Wejdź na stronę "Contents" i przesuń ten nieinteresujacy Cię dział na koniec, a potem wykonaj odpowiedni sort.
Dzięki wielkie :)
Witam. Przepraszam jezeli zadam pytanie, ktore juz sie wczesniej pojawilo - ale z trudem przekopuje sie przez bogactwo informacji na tym forum...
Posiadam program SM (Basic English). Po przejrzeniu zawartosci bazy i kilkunastodniowym uzywaniu programu stwierdzam, ze moj zasob slow przekracza zdecydowanie poziom 1000 slow. Chcialbym przeskoczyc znany mi zakres i zaczac rzeczywista nauke...
Jak to zrobic? Uzycie opisanych powyzej funkcji (np. dismiss) chyba w tej wersji programu nie jest mozliwe :-(
Chyba, ze ja jakis "nieumiaty" jestem...
Nie szkodzi, że wydaje Ci się, że Twój zasób przekracza 1000 słów, ucz się sekwencyjnie dalej. SuperMemo Basic English ma zaledwie niecałe 3000 słow, powtórek nigdy dość. Prawdopodobnie tak je znasz jak czytasz ze zrozumieniem. Jeden post wyżej wyraźnie napisałem jak w Speedup! można zmienićkolejność nauki.
Drogi bejotko!
Dostrzeglem delikatna zlosliwosc w Twoim poscie ;-)
Nie zniechecam sie jednak i prosze Cie o przeczytanie jeszcze raz mojego poprzedniego posta ze zrozumieniem...
"Nieumiatosc" moja polega (jak juz napisalem) na tym, ze nie umiem (lub nie jestem stanie - bo sie nie da) zastosowac zmiany kolejnosci nauki w programie SM Basic English. Jeszcze raz prosze o pomoc!
>Dostrzeglem delikatna zlosliwosc w Twoim poscie ;-)

A to juz taki urok Bejotki.
Co do pomocy, napisal wyzej jak to zrobic, ale nie wzial po uwage, ze nie kazdy zna sie na tym cudactwie zwanym "komputer". Ja tez nic z tego nie zrozumialam ( cale szczescie, ze nie uzywam programow do nauki). A Tobie radze sie nie dopytywac, bo wysle Cie na kurs nauki obslugi komputera. No coz, nie kazdy pamieta, ze jakos zaczynac trzeba.
Jeszcze raz Ci piszę, że powtórek nigdy dość, żwłaszcza jesli chodzi o pierwsze 3-5 tysięcy słowek, które poznajemy na wszystkich kursach. Ale jeśli koniecznie chcesz zmienić kolejność ich nauki, zrób tak jak to opisałem na podobne pytanie dotyczące baz Speedup. Problem może Ci sprawić tylko to, że w bazie Speedup! mamy rozdziały nazwane słowami, a w Basic English Przedziałami liczbowymi tzn. [tel], [tel], ... [tel]w dziale Słownictwo 1 i analogicznie w działach Słownictwo 2 i Słownictwo 3.

Jednak jeśli w zarozumiałości swojej twierdzisz, że znasz te słówka na 5, to załaduj Basic English.eng i przerób ją całą od początku. Bedzie to doskonałe przygotowanie do nauki z baz Speedup! i Proficiency.
>programow do nauki). A Tobie radze sie nie dopytywac, bo wysle Cie na
>kurs nauki obslugi komputera. No coz, nie kazdy pamieta, ze jakos
>zaczynac trzeba.

Cóż, złośliwości nauczyłem się chyba od Ciebie To_ju. Z mojej instrukcji niewiele zrozumiałaś dlatego, że nie używasz i nie znasz tego programu, gdybyś go znała nie byłoby problemu. Weź też pod uwagę, ze nigdy w żadnym poście nie odsyłałem żadnego mniej doświadczonego kolegi na kursy ogólno-komputerowe. Zawsze staram się omawiane zagadnienia tak przedstawiać, żeby zrozumiał je posiadacz programu, zakladam, że legalny, nie proszę nigdy o numer Licencji.
Widze, ze zarozumialosc dotyczy wszystkich ludzi - nie jest przypisana jedynie mojej osobie...
A co do nauki slowek przy uzyciu SM, powtorek, czytania ze zrozumieniem tekstu pisanego:
jezeli ktos grzecznie pyta "jak sie uzywa tej zapalniczki" to logika nakazuje unikac odpowiedzi - "najlepiej rzuc palenie"...
spróbuję pomóc (choc też uważam ż epowtórek nigdy dość) :)) Kliknij guzik: CONTENTS a potem na oknie które wyskoczy widac dwie ikony zielono-żółta i niebiesko-granatową, kliknij tę drugą, następnie poprzeciagaj te pierwsze "katalogi" na koniec tak jakbyć to robił w Ekloratorze Windows - ot wszystko:)) Mam nadzieje ze sie uda.
Operację DISMISS robisz tak - klikasz prawym klawiszem myszki na jakimś 'katalogu" ->Node operations -> Status -> Dismiss - i już prostych słówek nie ma (ale ficzycznie pozostaja w bazie). Powodzenia
>Cóż, złośliwości nauczyłem się chyba od Ciebie To_ju.

Bardzo mozliwe, choc musze Cie zmartwic, jeszcze nie przerosles mistrza.

Weź też pod uwagę,
>ze nigdy w żadnym poście nie odsyłałem żadnego mniej doświadczonego
>kolegi na kursy ogólno-komputerowe.

Raz sie zdarzylo ( tylko raz?), nie moge sie podeprzec cytatem, bo musze leciec, a nie wiem jakie podac slowa wyszukiwarce. Na reczne szukanie nie mam czasu. Uwierz mi na slowo, juz raz tak bylo.
Odpowiem trochę inaczej. Nie namawiam Cie na rzucanie palenia. Natomiast namawiam na powtarzanie słwek pozornie uważanych za znane. Baza SuperMemo Basic English jest jedną z pierwszych baz tego programu. Powstała prawie 20 lat temu. Jej autor, czy też autorzy postawili przed sobą zadanie stworzyć zbiór najważniejszych 3000 słów języka angielskiego posortowanych wg częstotliwości występowania. Jest to najbardziej logiczny porządek, chociaż nie sprawia takiego wrażenie. Ale takie uporządkowanie przyniosło nieoczekiwany skutek. Każdy, kto uczył się choćby tydzień angielskiego, na początku nauki z Basic English spotyka same znane sobie słowa. Jeden spotka ich 100, inny 500, a jeszcze inny 1000 czy nawet stwierdzi, że zna wszystkie. Czy oznacza, że powinien z nauki wspomaganej tą bazą zrezygnować? Nie! Zawiera ona najważniejsze, najczęściej spotykane słowa. Można bez szkody dla znajomości języka nie znać 1000, a nawet 5000 słów z bazy Speedup! i nawet wykształcony Anglik tego nie zauważy, ale jeśli ktoś bedzie się jąkał przy wymawianiu któregokolwiek ze słów z Basic English, uzna go za niedouka. Dlatego nie namawiam nikogo by "rzucił palenie", namawiam do skromności i powtórzenia bez sztuczek całej bazy Basic English. Pisałem juz kilkakrotnie jak należy się z niej uczyć. Przy czym nie chodzi mi o naukę poszczególnych słów, a o naukę całej bazy.

Zainstaluj bazę Basic.pol, Przerób ją w tempie 30 słówek dziennie. Przez 2-3 miesięcy poćwicz same powtórki, a gdy ich dzienna porcja spadnie do 10, zainstaluj wersję Basic.eng i pracuj z nią w tempie 20 słówek dziennie.
Jeśli dla Ciebie ta baza jest naprawdę za łatwa, zaczniij z nia nauke w tempie 100 nowych słow dziennie. Przekonasz się, że przy 180 powtórkach i 100 nowych baza wyda Ci się duzo trudniejsza.
Dzieki. W koncu dotarlo....
Przyjmuje do wiadomosci i realizacji! :-)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa