Do bejotki lub innego speca od SuperMemo

Temat przeniesiony do archwium.
Posiadam oryginalną wersję SuperMemo Advanced English Speed up! W instrukcji jest napisane że po naciśnięciu klawisza F2 pojawi się pełen plik pomocy SuperMemo. Jednak u mnie wyskakuje tylko PUSTE, nowe okienko Internet Explorera... i na tym koniec. Jest to trochę denerwujące bo nie mogę sobie poczytać o opcjach w trybie zaawansowanym. Próbowałem instalować IE z płytki nr1 SuperMemo ale to nie nie dało. Posiadam WinXP i IE w wersji 6.0.2800.

Druga sprawa
Czy mogę jakoś zapisać moje postępy w nauce tak aby np. po reinstalce systemu i ponownym zainstalowaniu SuperMemo nie rozpoczynać nauki od nowa tylko od punktu w którym skończyłem. Jak to się robi?

Sorki jeśli pytania wydają się wam głupie ale proszę odpowiedźcie!
OK znalazłem odpowiedz na to drugie pytanie w \"Najczęściej zadawane pytania dot. SuperMemo\" Ale ciągle nie wiem jak dostać się do \"pełnego pliku pomocy\" (F2 nie działa) Proszę o pomoc bo naprawdę nie mam ochoty sprawdzać każdej opcji metodą prób i błędów.
Ja mam rowniez takie pytanie. Ja uzywam supermemo ale w wersji online :( bo na plycie niestety nie mam i sa tam takie wersje

AE Idioms
│ ├AE Phrasal Verbs
│ ├AE Proverbs and Quotations
│ ├Angielski - słownictwo podst.
│ ├Basic English
│ ├Basic English Grammar
│ ├Czasowniki nieregularne j. angielskiego
│ ├English - basic vocabulary
│ ├English Irregular Verbs
│ └FCE+Exam

I chce rozpaczac angielski od podstaw !! to jak mi kolejnosc radzice ? Od ktorej czesci mam zaczac a na ktorej skonczyc ? Pozdrawiam
Prawdopodobnie masz źle zainstalowany program. Pomoc wywoływana F2 znajduje się na Twoim dysku pod adresem
d:\\SpeedUp\\Translat\\Polish.help\\index.htm

Przed reinstalacją wykonaj export procesu nauki File/Export/Learning Process

a po instalacji zaimportuj to z powrotem.
Wydaje się naturalne, że powinieneś zacząć od Angielski - słownictwo podst.

Później przerobić Basic English

To ta sama baza słówek, tylko pytania zadawane są po angielsku.

Kolejno Basic English Grammar i English Irregular Verbs

Przed przystąpieniem do nauki z Basic English Grammar powinieneś mieć opanowane podstawy gramatyki.

Najlepiej jednak by było, żebyś kupił pakiet pudełkowy Basic English. Daje on dużo wieksze możliwości nauki.
Jim podaj linka na ta stronke gdzie znalazles odpowiedzc na pytanie co zrobic jesli przeinstalowujesz system i nie chcesz zeby wsyztsko sie skasowalo
Ina spójrz na moją odpowiedź. Masz tam dokładnie wyjaśnione. Przed reinstalacją należy wyeksportować proces nauki, a po niej zaimportować go z powrotem. Zresztą, gdy pracujesz z tak dużą bazą powinnaś Export procesu nauki wykonywać systematycznie. raz na miesiąc, tak na wsiakij pożarnyj słuczaj, jak mawiają starzy Amglicy.
tez mam problem z supermemo - otoz w instrukcji jest napisane, ze nalezy wcisnac Ctrl+Alt+F12, jesli chce sie skorzystac z trybu bardziej zaawansowanego - wciskam i wciskam i nic cisza, ze nie wspomne, ze pod F1 ma sie kryc pomoc i tez cisza...
korzystam z SM AE Speed up! i Proficiency
aby przelaczyc interface na zaawansowany mozna wybrac ctrl+alt+f12 (u mnie dziala) lup ctrl+p i tam zaznaczyc \"zaawansowany\"
nie wiem, czy to pomoze, bo nie napisalas, ktora wersje programu posiadasz

Zawsze mozesz napisac na [email] - na pewno ci pomoga!
cheers
uscislenie: po wcisnieciu \'ctrl+p\' trzeba na zakladce \'data access\' w sekcji \'access level\' wybrac odpowiedni poziom
rewelacja! bardzo dziekuje, zadzialalo wreszcie tym drugim sposobem...ctrl+p; dzieki stokrotne :)
A czy taki back-up procesu nauki raz na miesiąc to aby nie za rzadko? Załóżmy, że 25 dni po back-up\'ie pada komp. Jak będzie wyglądał proces nauki po zaimportowaniu go? Przecież w kopii zapasowej zawarte są wszystkie informacje włącznie z datami powtórek poszczególnych słówek! Czy cały proces nauki nie zostanie zachwiany?
Oczywiście, taki backup ma charakter awaryjny, jeśli jesteś początkującym uzytkownikiem komputera i awarie często Ci się zdarzają, to rób backupy częściej np co godzinę. Natomiast moja pierwsza propozycja jest dobra. W najgorszym przypadku bedziesz musiał 30 dni powtórzyć na nowo.

Pamiętaj jednak, że zdarzają się awarie z całkowitą utratą danych. Zabezpieczaj się więc na CD.
czesc. w jaki sposob zabezpieczyc sie w supermemo prze dluzsza nieobecnoscia (tj nagromadzeniem sie slowek)
dziekuje za odpowiedz
Cześć.

Niestety nie można się przed tym zabezpieczyć. W przypadku nagromadzenia się dużej ilości powtórek można rozwiązać to w dwojaki sposób:

1. Zaniechać zapamiętywania nowych zwrotów do czasu, gdy ilość powtórek wyniesie 20 lub 30, a w tym czasie codziennie przerabiać 40 lub 50 powtórek.

2. Zastosować funkcję Mercy (Ctrl + Y) w celu ponownego rozplanowania powtórek.

Powyższe rozwiązania mozna stosować tylko w przypadku, gdy powtórki nagromadziły sie z powodu dłuższej nieobecności lub braku dostępu do komputera.

Jeśli nagromadzenie powtórek nastapiło z powodu lenistwa, to kup sobie Tell Me More.
Temat przeniesiony do archwium.