programy do CAE

Temat przeniesiony do archwium.
Czy moglibyście mi poradzić dobre i sprawdzone programy komputerowe do CAE. Chciałabym program do wszystkich części egzaminu, a jedyny jaki znam Super Memo Speed up jest chyba tylko do nauki słownictwa.
Dziekuje za rady:)

pozdrawiam,
Giddy

[email]
poczytałam o Super Memo i z tego co piszecie na innych wątkach jest specjalny program do FCE, a czy jest podobny do CAE? A jesli tak to czy warto go zakupic?
pozdr.
giddy
Niestety, nie ma specjalnego pakietu SM do CAE. Sprawdź na stronie wydawcy www.supermemo.pl . Materiałami przydatnymi do tego kursu mogą być pakiety SuperMemo SPEEDUP! i SuperMemo Power Words.

Na opanowanie słownictwa z bazy SPEEDUP! potrzeba conajmniej 2 lata, na opanowanie słownictwa z Power Words wystarcz6-12 miesiecy.
dziękuje za odpowiedz. Na ich głównej stronie jest tylko program do FCE. Szkoda, ale może ktoś zna jakiś inny do CAE??


chciałąbym uczyć się intensywniej sama przez wakacje by od wrzesnia iść na kurs i w grudniu podejść do egzaminu.
POzdr,
G.
Bejotka mam mały problem z super memo... tzn Zaliczyłem juz 200słówek ( połowo to banały np Okey w sktócie to OK) Ale niektorych nie znałem. I Jezeli tych słówek nie znalem to mam dawac \'\'utrwalaj\'\' az sie naucze, czy ciągle naciskac \'\'nauke\'\'?
Zastanawiam sie również czy kiedy widze nowe słówko to sie na nie wpatrywać przez 5 minut az zapamietam czy tylko rzucic okiem i sie oswoic?
Pozdrawiam
>I Jezeli tych słówek nie znalem to mam dawac \'\'utrwalaj\'\' az sie
>naucze, czy ciągle naciskac \'\'nauke\'\'?
Hej! Jak masz ustawione, że możesz wybierać, czy utrwalać słowa? U mnie po prostu najpierw pojawiają się powtórki, potem, jeśli chcę, nowe słowa, a na koniec utrwalenia.
>Zastanawiam sie również czy kiedy widze nowe słówko to sie na nie
>wpatrywać przez 5 minut az zapamietam czy tylko rzucic okiem i sie
>oswoic?
Hmm, to zależy częściowo od czyjejś pamięci i tego, czy jesteś wzrokowcem. Ja nie mam takiej potrzeby, szkoda by mi było czasu :), poza tym dzisiaj w ramach wolnego czasu zrobiłam ponad 100 nowych słówek i gdybym w każde wpatrywała się 5 minut, nawet 2 lata nie wystarczyłyby mi na skończenie Speed up! :)). Jeśli czegoś nie znam, wiem, że wróci na koniec sesji w utrwalaniu i wtedy będe mogła przekonać się, czy udało już mi się zapamiętać wyraz.
Nauka z programem SuperMemo składa się z kilku etapów.

Pierwszy możemy posługując się językiem sportowym nazwać eliminacjami. Polega on na tym, że po uruchomieniu przycisku nauka (lub learn) program podaje nam kolejno słówka do powtórzenia, my oceniamy ich znajomość na 1-5. Słówka ocenione na 4 i 5, są zaliczone i w danym dniu nie będa już sprawdzane. Słówka ocenione na 1-3, nie zaliczone. Po zakończeniu sprawdzania poprawek i wprowadzeniu nowych jednostek do nauki. Program zapyta, czy chcesz się poprawia (final drills). Należy odpowiedzieć twierdząco. Teraz program będzie Ci podawał do sprawdzenia słowka niezaliczone w dniu bieżącym. Cykl Pytanie - Odpowiedź - Ocena musisz powtarzać tak długo dopóki nie ocenisz swojej znajomości wszystkich słówek na conajmniej 4. Wtedy program sam poinformuje Cie o końcy ćwiczenia.

W żadnym wypadku nie wpatruj się w żadne słowo 5 minut. Natomiast pamiętaj, ze kazde słowo należy wysłuchac przynajmniej 5 razy i powtórzyć za głosem lektora tyle samo.
>Hej! Jak masz ustawione, że możesz wybierać, czy utrwalać słowa? U
>mnie po prostu najpierw pojawiają się powtórki, potem, jeśli chcę,
>nowe słowa, a na koniec utrwalenia.

Jeśli przejdziesz do trybu profesjonalnego Ctrl+Alt+F12 pojawi Ci się menu na górze ekranu. Opcja Nuka (Learn) pozwala wybrać inna kolejność nauki.

>poza tym dzisiaj w ramach wolnego czasu zrobiłam ponad 100 nowych
>słówek i gdybym w każde wpatrywała się 5 minut, nawet 2 lata nie

Wiecej tego nie rób. Program wymaga, by codziennie zapamiętywać mniej więcej te samą liczbę liczbę nowych słówek i zwrotów (optymalną ilością jest 20-30). Wtedy ilośc jednostek do powtórki będzie równomiernie rosła i codzienna nauka nie zajmie Ci dużo czasu. W przeciwnym razie po jakimś czasie będziesz musiała jednego dnia powtarzać 150 słówek, a innego nawet 300. To jest bardzo męczące.

Praca z SuperMemo wymaga systeatyczności i konsekwencji.

Ja parę lat temu uczyłam sie z bazy liczącej 5000 słówek. Robiłem to w tempie 50 dziennie. Gdy zapamiętałem 4000, program zaczął podawać codziennie ponad 250 powtórek. Początkowo wydawało mi sie to jakimś błędem, ale później \"zaskoczyłem\". Przecież program podaje do powtórek o raz pierwszy, drugi, ... n-ty.

Tego nikt się nie spodziewa, gdy po raz pierwszy zaczuna pracować z SM
Tylko czegos nie rozumiem... ten super memo jak na poczatku mi przypomina słówka to zamiast sie pytac o te z ktorymi nie mam problemow i dalem wysoka ocene, cos jest nie tak... a po za ty nie mam na koncu tego finall drills...
Hey! Mam problem z supermemo, bo czesto w trakcie nauki wystepuja mi problemy z glosem. w pewnym momencie przestaje odtwarzac mi sie glos i zeby ponownie moc sluchac glosu, musze zresetowac komputer. Zas wczoraj pojawil mi sie komunikat, ze nie mam zainstalowanego programu do obslugiwania plikow wave. Nie wiecz co powinienem zrobic???

A co do wypowiedzi bejotki, moze cos zle robie, zle jak naucze sie noeych slowek to nie wyskakuje mi jakies okienko i nie pyta sie czy chce zapamietac biezace slowka. Moze dlatego, ze zawsze zamykam program naciskajac na \'x\'. ???
A ile nowych jednostek super memo wprowadza jednwego dnia zanim nbedzie to final drills?
Filip (gość) 25.02.04 08:02
Tylko czegos nie rozumiem... ten super memo jak na poczatku mi przypomina słówka to zamiast sie pytac o te z ktorymi nie mam problemow i dalem wysoka ocene, cos jest nie tak... a po za ty nie mam na koncu tego finall drills...

Filip (gość) 25.02.04 08:05
A ile nowych jednostek super memo wprowadza jednwego dnia zanim nbedzie to final drills?

SuperMemo wyznacza powtórki i ich terminy na podstawie Stawianych przez Ciebie ocen. Musisz mu zaufać. Na każdy dzień masz wyznaczona listę powtórek i od nich program zaczyna swoje działanie, gdy wybierasz Naukę. Gdy dojdziesz do końca powtórek program pyta czy chcesz wprowadzać nowe słówka. Jesli wyrazisz na to zgodę program bedzie Ci podawał do nauki kolejne nowe słówka.

Bedzie to robił tak długo jak sobie życzysz. Gdy masz dość musisz wybrać \"Cancel\" lub \"Wyjdź\".

W ciagu całej lekcji powinieneś conajmniej połowę słówek ocenić na dwa. To nie jest obowiązek wyznaczony przez program, tylko przez Twoje umiejetności. Jesli jestes oszustem i wszystko oceniasz na 5, to nie masz Final Drills.

Pamietaj! Uczysz sie dla siebie. Ocenić swoją znajomość jakiegos słowa i zwrotu nawet na jedynke nie jest wstydem. nikogo oprócz siebie nie oszukasz klikając na 4 lub 5 jesli tego słowa nie znasz.

Przestudiuj pomoc do programu.

Nikt nie jest w stanie odpowiedzieć Ci na wszystkie pytania, do wielu odpowiedzi musisz dojść sam.
Dzieki Bejotka!!
Chcialbym Ci pomoc ale nie wiem niestety nie wiem jak. Moj kolega mial ten sam problem, wiec zapytam sie jego co z tym zrobil i pomoge Ci
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe