Jaki program z calymi zwrotami?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.
Czy jest jakis program, ktory by uczyl calych zwrotow z nowopoznanym wyrazem?
Na razie ucze sie slownictwa z supermemo basic. Jak przerobie calosc. To chcialbym wziac jakis program, ktory uczylby calych zwrotow z wyrazem.
Podam na przykladzie o co mi chodzi bo pare takich rzeczy jest w supermemo.

znany, znajomy (np. w: czy jest ci to znane?)
familiar (is it familiar to you?, are you familiar with it?)

O takie cos by mi chodzilo, zeby z wyrazem mozna bylo sie nauczyc od razu calego zwrotu na pamiec.
mozesz sam takie bazy tworzyć. Ja tak robie. Czytam np jakis tekst - podkreslam nieznane slowka. Mam dobry slownik Longmana gdzie do kazdego niemal wyrazu jest przyklad uzycia. I korzystam z systemu nauki slowek na tej stronie. Nauka-nauka slowek1- nowy zestaw. Wpisujesz cale zdanie, tlumaczysz go na polski. I pozniej sie uczysz. Wcale nie ma przy tym duzo roboty, bo drugie robiąc to utrwalasz jeszcze bardziej slowka po trzecie uczysz sie tylko tego co nie wiesz bo sam wybierales.
To bardzo dobry sposob, ktory opisales.
Z tym ,ze ja wolalbym jednak slyszec ta wymowe. Takiego zwrotu. :)
Ale moze i tak zrobie jak opisales jesli nie znajde takiego programu.
Możesz skorzystać z programy Profesor Henry - Słownictwo. Teoretycznie pomaga on uczyć się słówek. Ale każdemu słowu towarzyszy jeden, a czasami więcej przykładowych zdań z tłumaczeniami i wymową.

Mozesz tez skorzystać ze strony www.slowka.pl. Trzeba tam się zarejestrować, ale to nie kosztuje ani boli.

« 

Pomoc językowa